İçeriğe Yönlendir

Fiesta Cool vs Fiesta Collection

Orkun Çoban

Recommended Posts

Orkun Çoban

Yılbaşının hemen ertesinde Fiesta Cool veya Collection almayı planlıyorum. Fakat internetteki ilanlarda iki model arasındaki donanım farklarını tam olarak anlayamadım. Bilen varsa bu iki model arasındaki farklılıkları yazabilir mi?

Diğer bir fikrinizi almak istediğim konu ise tercihimin dizel mi yoksa benzinden yana mı olması gerektiği. 2. ellerde benzin ve dizel arasında fazla fark yok. Periyodik bakımlarda da dizel araçların, benzinliye göre 60-70 tl daha fazla masrafı olduğunu duymuştum. Ama ileride olabilecek arızalarda dizelin can yakacağı malum. Yılda en fazla 5.000 km yol yaparım diye tahmin ediyorum. Sizce tercihim hangisinden yana olmalı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

5000km yapıyorsan direk benzinli ve collection almalısın, bakım masrafı dizel benzin aynıdır benzinli kullananların abartması sadece :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Yilda 5000 yapiyorsaniz benzinden daha karli bir alternatifiniz yok.

Cool da sis fari yok ama arka camlar renkli. Collection daha dogru bir secim olur.

Yorum bağlantısı
Orkun Çoban
Yilda 5000 yapiyorsaniz benzinden daha karli bir alternatifiniz yok.

Cool da sis fari yok ama arka camlar renkli. Collection daha dogru bir secim olur.

Yağmur ve far sensörü cool'da da varmı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli

Cool da yağmur sensörü, far sensörü, karartmalı arka camlar, deri direksiyon simidi, bir de vites topuzunda deri-metal (değil aslında) karışımı bir yapı var. Ayrıca jantlar alüminyum alaşım, lastiklerin yanakları da daha ince. Bir de arkasında +cool yazıyor..:))

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
(düzenlendi)

cool ile collection arasındaki farklar aşağıdadır, onun dışındaki bütün özellikler (motor,jantlar,direksiyon,klima,far yağmur sensörü, abs+ebd vs.vs.) aynıdır.

collection : sis farı var (+200 tl) - sony mp3 var (+400 tl) - vites topuzu siyah

cool : sis farı yok - ford 6000cd çalar var - vites topuzu deri-aliminyum kaplı

Bu değişiklikleri fiesta cool'a yaklaşık 500-600 tl gibi bi rakamla ekleyebilirsiniz tabi arada bide model farkı olacaktır.Bariz fark yoksa collection tercih edin derim. Ancak ben olsam 1.6 tdci fiesta ghia alırım çok fazla farklar yok bu modeller arasında.

tarihinde Ramazan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orkun Çoban

teşekkürler. aydınlatıcı bir mesaj olmuş :D

sis farı ve mp3 çalar ekleyip modelin adını değiştirmek de çok mantıklı olmamış :D

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

bence benzinli almanız daha mantıklı yılda 5000 km nerdeyse hiç kullanmamak gibi birşey ben 2 3 ayda sizin kadar km yapıyorum

dizel in masrafı beli büker doğrudur parçaları benzinliye göre çok da pahalı değil benzinli 50 ise dizel inki 70 80 gibi öyle bir abartı bir rakam deil

birde dizel in motor sesi ve sarsıntısını çekmenice gerek yok zaten az bineceksiniz araca bari mutlu huzurlu olun içinde

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip

İkisi arasında 3 bin lira falan fark varsa dizel alın. Daha fazlaysa benzinli alın.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)

Bende 1.6 benzinli otomatik Collection var, arabanın genel kalitesizliğini gözardı edersek(pek edilcek gibi değil aslında) bu kasa için en uygun motor-yakıt seçimi bu bence.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Fiestanın bu kasaları artık güncelliğini yitirmeye başladı. Şahsen ben olsam B sınıfı için corsa polo jazz arasında tercih yapardım. Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama yeni polo görsel olarak gayet hoş görünüyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O kadar az yol yapıyorsanız dizel almayın. Az yol yaptığınızdan 1.6 AT mantıklı olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...