İçeriğe Yönlendir

Focus I Karter Muhafaza

Ekrem Altaylı

Recommended Posts

Bülent Tatar
ekrem bey benim aracıma taktırdım ama kartel koruma amaçlı düşünmedim neden derseniz kış aylarında motor kayışının çok kötü bi şekilde ses çıkaryordu ben kayış yıpranmıştır dedim degiştirdim ama ses dinmedi arkadaşımda da focus vardı ona sordum bana koruma yaptır dedi kayışa su gelmesin diye ondan ses çıkartıyor dedi bende bi tamirçi arkadaşa gittim durumu anlattım suyun motora sıçramaması için tamam dedi 1 mm lik 1 tabaka saç aldı piresçide kestirip büktürdü vida yerlerini ayarladı taktı çok ta güzel oldu şimdi çok memnunum hem ses gitti hemde motor temiz kalyor önceden motor kaputuna kadar su sıçrıyordu maliyete gelince 30 tl gibi çüzi miktardı

selam benim bi sorum olacak bende focus otamatik ghia 2006 model buna uyan orjinal kartel korumanın fiyatı nekadardır bilginiz varmıdır

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tufan Bitir

Arkadaşlar eğer teneke yeni metal bir karter koruma uydurursanız motora 2. bir fan taktırmayı unutmayın. Çünkü yazın alttan asfaltın sıcaklığı üstten motorun sıcaklığı harareti daha erken yükseltiyor.Bu hararet açısından

Bir de güvenlik açısından sıkıntı var.Çünkü kaza anında motorun kucağınıza almamanız için motor şiddetli darbede kendini yere salıveriyor. Sağlam bir metal karter ve iyi tutturulmuş puntolar bu motorun yere düşmesini engelleyecektir.O yüzden şiddetli darbe anında motor kucağınıza atlayıp sizi araç içerisinde sıkıntıya sokar.

Sert plastikten bir karter koruma uydurabilirseniz olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Arabamı ilk aldığımda serviste taktırmak istemiştim. Servisteki eleman tavsiye etmemişti.Kafa kafaya çarpışma esnasında motor içeriye girermiş Allah korusun. Elemanın yalancısıyım :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Arabamı ilk aldığımda serviste taktırmak istemiştim. Servisteki eleman tavsiye etmemişti.Kafa kafaya çarpışma esnasında motor içeriye girermiş Allah korusun. Elemanın yalancısıyım :hahahoho:

Doğru söylemiş.

Yorum bağlantısı
Arda Merve

valla karteri ben değdirmiyorsam yere sıkıntı yok yani :hahahoho: gerekte yok bence :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...