İçeriğe Yönlendir

Kayseri'den Merhaba

Tayfun Karakuş

Recommended Posts

Tayfun Karakuş
Hocam hoşgeldiniz foruma, ben bu arabadan almayı çok düşünüyorum, düz vites 2006 yada 2007 2,0 tdci 6 ileri olanını çok düşündüğüm bi makine ancak malum ford bu yakıt durumu nedir? Bu bilgiyi kullanıcıdan başkasından almak doğru olmaz diyerek size yazdım... Şimdiden vereceğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.(sizin aracınızda dizel sanırım) (depo kaç litre? bir depo kaç km gider? km de yakıt nedir?)

Saygılar...

üstad depo yaklaşık 45 litre civarında alıyor , ben euro dizleden başka bişey kullanmadım

sürücüden sürcüye fark ediyor ama benim kullanma göre şehir içinde 10 - 11 litre yakıyor

şehirler arasında 8-9 litre civarı

ben şehir içinde yaklaşık 500-550 km yol yapıyorum

şehirler arasındada yaklaşık 650-700 km yapıyorum

açıkcası sürüş tarzımda pek sakin değildir

ama geçen gün kayseriden ankaraya gittim geldim , hızı 120 km civarında sabitledim , ankara kayseri arası 330 km , yaklaşık 660 km şehirler arası ,

240 km civarındada şehir içinde yapmışız , yani yaklaşık 900 km civarı yol yaptık şehir içi dışı 210 tl mazot yaktım shell v power dizleden

buda 225 - 250 kuruş yapar km de

bilmiyorum ne kdar bili verebildim

ama size şunu diyebilirim bu araç diğer arabalar gibi değil ağır bir araç ,

fransız arabalarına benzemeiyor , 1450 kg boş ağırlığı , eğer birkaç yolcu ve biraz yük ile nerdeyse 2 ton geliyor

yine size bilgi vermek için diyorum ,

geçen yıl abimler ile tatile gittik , bende bu araç vardı abimde 2006 model megane dizel var düz vites

kayseriden antalyaya ben 3 depo ile gittim geldim , ikimizde full dolu idik , abim 2 depo ile gitti geldi hatta çeyrek depoda artı

gerçi megan 60 litre mazot alıyor onunda farkı var , ama hafif bir araç uzun yolda güven vermiyor , çok savuyor

ama mondeo öyle değil çok sağlam ve oturaklı ayrıca uzun yolda çok gvenli

bide şunu unutmamk lazım otomatik vites düz viteslere göre daha fazla yakıyor , bildiğim kadarıyla aynı aracın düz vitesi ile otomatik vites arasında 1 - 2 litre fark edebiliyor

lafı uzatmış olabilirim , kusura bakmayın , ama şunu unutmayın mazot fiyatları çok yüksek ve araç kullanıcıına göre yakar kim ne derse desin

bence şehir içinde 9-10 litre , şehirler arsında 7-8 litre mazot çok değil , daha ne olacak abi böyle bi araç için , polo yada fiesta değilki bu az yakın :good1::unsure2:

Kayseri'de kar mı var?

Benim arabayı satınca böyle birşey düşünüyorum ama zor heralde.

38 plakadan da nefret ediyorum (Şahsi bir konu yanlış anlaşılmasın)

yok daha kar yağmadı

biraz atışdır ama kalıcı bişey olmadı

gerçi erciyes karlı ama

neyse biraz sabret benim arabanın kredisi bitince benşmki satarım olmazsa , 2011 nisan da bitiyor :good1:

plakayı zaten vermem , madem sevmiyormuşsun , zaten emniyete para verdik ortası DS sonu 888 olsun diye

hem boşa gitmemiş olur plakada

Kayseri'de kar mı var?

Benim arabayı satınca böyle birşey düşünüyorum ama zor heralde.

38 plakadan da nefret ediyorum (Şahsi bir konu yanlış anlaşılmasın)

yok daha kar yağmadı

gerçi erciyes karlı ama

neyse biraz sabret benim arabanın kredisi bitince benşmki satarım olmazsa , 2011 nisan da bitiyor

plakayı zaten vermem , madem sevmiyormuşsun , zaten emniyete para verdik ortası DS sonu 888 olsun diye

yok daha kar yağmadı

gerçi erciyes karlı ama

neyse biraz sabret benim arabanın kredisi bitince benşmki satarım olmazsa , 2011 nisan da bitiyor

Yorum bağlantısı
üstad depo yaklaşık 45 litre civarında alıyor , ben euro dizleden başka bişey kullanmadım

sürücüden sürcüye fark ediyor ama benim kullanma göre şehir içinde 10 - 11 litre yakıyor

şehirler arasında 8-9 litre civarı

ben şehir içinde yaklaşık 500-550 km yol yapıyorum

şehirler arasındada yaklaşık 650-700 km yapıyorum

açıkcası sürüş tarzımda pek sakin değildir

ama geçen gün kayseriden ankaraya gittim geldim , hızı 120 km civarında sabitledim , ankara kayseri arası 330 km , yaklaşık 660 km şehirler arası ,

240 km civarındada şehir içinde yapmışız , yani yaklaşık 900 km civarı yol yaptık şehir içi dışı 210 tl mazot yaktım shell v power dizleden

buda 225 - 250 kuruş yapar km de

bilmiyorum ne kdar bili verebildim

ama size şunu diyebilirim bu araç diğer arabalar gibi değil ağır bir araç ,

fransız arabalarına benzemeiyor , 1450 kg boş ağırlığı , eğer birkaç yolcu ve biraz yük ile nerdeyse 2 ton geliyor

yine size bilgi vermek için diyorum ,

geçen yıl abimler ile tatile gittik , bende bu araç vardı abimde 2006 model megane dizel var düz vites

kayseriden antalyaya ben 3 depo ile gittim geldim , ikimizde full dolu idik , abim 2 depo ile gitti geldi hatta çeyrek depoda artı

gerçi megan 60 litre mazot alıyor onunda farkı var , ama hafif bir araç uzun yolda güven vermiyor , çok savuyor

ama mondeo öyle değil çok sağlam ve oturaklı ayrıca uzun yolda çok gvenli

bide şunu unutmamk lazım otomatik vites düz viteslere göre daha fazla yakıyor , bildiğim kadarıyla aynı aracın düz vitesi ile otomatik vites arasında 1 - 2 litre fark edebiliyor

lafı uzatmış olabilirim , kusura bakmayın , ama şunu unutmayın mazot fiyatları çok yüksek ve araç kullanıcıına göre yakar kim ne derse desin

bence şehir içinde 9-10 litre , şehirler arsında 7-8 litre mazot çok değil , daha ne olacak abi böyle bi araç için , polo yada fiesta değilki bu az yakın :):)

yok daha kar yağmadı

gerçi erciyes karlı ama

neyse biraz sabret benim arabanın kredisi bitince benşmki satarım olmazsa , 2011 nisan da bitiyor :good1:

yok daha kar yağmadı

gerçi erciyes karlı ama

yok daha kar yağmadı

gerçi erciyes karlı ama

Cevabınız gayet tatmim edici hocam çok teşekkür ederim. Şu an bende connect var bundan önce 2,0 megane vardı ve ben genellikle uzun yol yaparım. Connecti temmuzda aldım 2009, şu an 16000 km de artık nası diim habire uzun yol. Dediğim gibi bende 2,0 hastası bi şöförüm. Bilmiyorum ama ben asla 1,6 veya daha ufak motor kullanmam diyorum. Benim gibi uzun yola sık gidenlerede tavsiyem 2,0 dan şaşmamaları.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...