İçeriğe Yönlendir

Focus II debriyaj ayarı

Levent Özdemir

Recommended Posts

Levent Özdemir

Slm arkadaşlar focus II aracımın debriyajı çok sert. Hele birde trafik sıkıştıysa tam bir işkence oluyor. Bunun bir çözümü var mı acaba. Aracı teslim alırken debriyaj havasını aldık demişlerdi. Sanırım bizim araçlarda artık debriyaj ayarı da yapılamıyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Slm arkadaşlar focus II aracımın debriyajı çok sert. Hele birde trafik sıkıştıysa tam bir işkence oluyor. Bunun bir çözümü var mı acaba. Aracı teslim alırken debriyaj havasını aldık demişlerdi. Sanırım bizim araçlarda artık debriyaj ayarı da yapılamıyor.

Ben de aynı dertten muzdaribim.. aslında birkaç yerde kulağıma ilişti hidrolik debriyajlar da ayarlanabiliyor, yumuşatılabiliyor diye.. konuyu hatırlattığınız iyi oldu.. derinlemesine araştırıp buradan paylaşalım.. :D

Yorum bağlantısı
Levent Özdemir
Araca ne yaptırpı teslim alırken bu terimi kullandılar?

Aracı teslim alırken bir kaç ayar yapmamız gerek dediler bunların arasında debriyajın havasını yada boşluğu nu aldık demişlerdi sanırım

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Ben hiç öyle bir ayar duymadım, olmamasıda lazım.. Benim araba 20 bin km oldu, debriyaj hala tüy gibi.. :) Aynı model/km lerde başka bir araçla kıyaslayın bence, normal bir durum değil gibi geldi bana..

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Eski araçlarda debriyaj ayarı diye birşey vardı ama günümüz araçlarında böyle bişey yok diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

138k oldu, hala yumuşacık..Debriyaj değişiminden başka çare gelmiyor aklıma arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
138k oldu, hala yumuşacık..Debriyaj değişiminden başka çare gelmiyor aklıma arkadaşlar...

Debriyaj merkezini mi değişsek acep?? benimki de biraz sert sayılır.. yoğun trafikte kütürüm ediyor..

Yorum bağlantısı
Levent Özdemir
Debriyaj merkezini mi değişsek acep?? benimki de biraz sert sayılır.. yoğun trafikte kütürüm ediyor..

önceki arabam getz di başka marka araçlar kullandım ama daha önce başka focus kullanmadım kıyas yapamıyorum servis yolu gözektü galiba

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bursa'da da ne yoğun trafik olur ya... ;)

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

Ayar yok. Çok sertse hidrolik te arıza vardır baktırın. ya da şanzıman...

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Dizel ve benzinlinin ki farklı olabilir mi?

Benimki dizel benimkide sert gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...