İçeriğe Yönlendir

LPG-subap ilişkisi

Adem Cengiz

Recommended Posts

Özgür Mert

Dacia nın kendi sitesine bakarsanız orjinal lpg li çıkan modellerde üst kapak ve subap güçlendirmesi yapılarak üretildiği belirtiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dacia nın kendi sitesine bakarsanız orjinal lpg li çıkan modellerde üst kapak ve subap güçlendirmesi yapılarak üretildiği belirtiliyor.

:good1: Fabrikasyon lpg farklı, sonradan serviste takılmış lpg farklı. Chevrelotlere falan serviste takılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sodyum kanallı süpap takılabilir. Ayrıca EGR nin iptali de sanıyorum lpg de faydalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sakın LPG taktırmayın patlar :talepazolsundalpgfiyatlarıucuzlasınsmileysi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

gerçek enjektör kullanan lpg kullan bişey olmaz ben 125 beygir mondeoda landirenzo kullanıyorum sorun yok benzin ecu ve enjektörlerini birebir takip ediyor. lft ve sft değerlerini kontrol ettirdim değerler normal.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ali Kabasakal

şimdi verilen bilgiler cercevesinde çelik sübap güclendirilmiş sübap taktıran var mı? ANKARA -İstanbul cevresinde olmak kaydi ile usta parcacı tavsiyesine acıgım..Yaza trigeri değiştirirken bu sübapları da güclendireyim diyorum bazı yerlerde focus ıcın sübap olmadıgını okudum :(

i

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

şimdi verilen bilgiler cercevesinde çelik sübap güclendirilmiş sübap taktıran var mı? ANKARA -İstanbul cevresinde olmak kaydi ile usta parcacı tavsiyesine acıgım..Yaza trigeri değiştirirken bu sübapları da güclendireyim diyorum bazı yerlerde focus ıcın sübap olmadıgını okudum :(

i

Aracı LPG ile kullanın. Ne zaman subaplar yanar o zaman değiştirirsiniz. 30-80bin km arası kullanırsınız. Yeterki ayarlarınız çok iyi, montajı yapan usta çok iyi olsun.

Hemen subap değiştirmeye gerek yok yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

Aracı LPG ile kullanın. Ne zaman subaplar yanar o zaman değiştirirsiniz. 30-80bin km arası kullanırsınız. Yeterki ayarlarınız çok iyi, montajı yapan usta çok iyi olsun.

Hemen subap değiştirmeye gerek yok yani.

üstad subaplar yanarsa motor asagı ınmez mı? yanı subapa basan pıstonlar motoru dagıtmaz mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

üstad subaplar yanarsa motor asagı ınmez mı? yanı subapa basan pıstonlar motoru dagıtmaz mı?

Hiç birşey olmuyor.

Subaplar yanarsa Aracın Performansı Düşüyor, Yakıt artıyor. Rampada çekiş düşüyor.

Tamir için üst kapak sökülüyor. Takım halinde subap alınıp takılıyor. Ayar yapılır. Kapak temizlenir geri takılır. İyi bir usta yaptığında sorunsuz olur. Maliyeti benim ustamda Parçalar dahil 800-1000 tl arası. En fazla işçilik tutuyor zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

9yil önce 1986 taunusumuza lpg taktirdik brc marka taunuslarin subablari pik olduğundan lpg olmuyordu ve o zamanlar karbüratörlü sistemler 500tl idi bizim subablara çelik baga vuruldu sistem bize 800tl ye geldi 2006 da lpg takıldığında araç 62.000deydi suan 101000km oldu sıkıntı çıkmadı bahsedilen iyileştirme bunun gibi sanirim

Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

mehmet abi sağolasın gereksiz masraftan kurtardın beni..hep korku ıcınde kalıyordum..saglam bı ayarcı buldum ıns kısa zamanda gorusup lpg parcalarınıda kalıtelı sekılde degıstırıp bu sorunu buyuk oranda berteraf edeceğim ilgine tşk ederim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

mehmet abi sağolasın gereksiz masraftan kurtardın beni..hep korku ıcınde kalıyordum..saglam bı ayarcı buldum ıns kısa zamanda gorusup lpg parcalarınıda kalıtelı sekılde degıstırıp bu sorunu buyuk oranda berteraf edeceğim ilgine tşk ederim..

Ben anlamadım şimdi. Sizin araçta LPG varmı?

Yoksa yeni mi taktıracaksın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Kabasakal

var abi benden önceki sahibi taktırmıs fakat subap yazılarını okudukca cekındım kbakmayasın sıstemden cıktıgım ıcın göremedım ıletını..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

var abi benden önceki sahibi taktırmıs fakat subap yazılarını okudukca cekındım kbakmayasın sıstemden cıktıgım ıcın göremedım ıletını..

Hiç kurcalatma. Bin gitsin. Taki araç çekişten düşüp stop etmeye başlayana kadar. Ondan sonra subap değişimine gidersiniz.

Çalışan sistemi kurcalatmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

Abi o konuda haklısın yanı herkes becerıklı olamıyormus bu ıslerde bu yuzden ank da forumlar uzerınden referans verılmıs 2 yer buldum ızınde yaptırmayı dusunuyordum benı masraftan kurtardın..

stop etme vs yok cok sukur klasık gec mars oluyor ara ara onun ıcınde LPG regulatör ve enjektörlere bı ayar cektırıp parca degısımıne gıdecegım bılgın varsa bu konularda paylasmanı dılerım..yanı atıker kıtımın uzerındekı regulatör ve enjektörlerı daha saglam marka urunlerle ve matrıx tıpı enjektörlerle degıstrmeyı dusunuyorum daha ıyı performans ve uzun ömurluluk ıcın..arastırma ıcındeyım ama hala net bılgılere vakıf olamadım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Gürsu

Honda civic modelini fabrika çıkışı lpg li satıyor ve satıcının söylediği 40 küsür parçası civic çin yeniden tasarlandığı idi. Ne kadar sorunsuz onu kullandıkça geri dönüşlerden öğrenicez.

Birde bu LPG  olayında Astralardaki atmosferik motorlardaki lpg uyumsuzluığundan dolayı çelik subap takıyorlardı ama oda 2000 Tl gibi bi rakamdı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...