İçeriğe Yönlendir

Pedallarda titreşim

İbrahim Etem Gök

Recommended Posts

İbrahim Etem Gök

Son zamanlarda titreşim arttı ve artan oranla devam ediyor pedallarım titriyor anlamadım :nazar:

Direksiyondada var ama çok az. Motor kulağı olsa her yer titremezmi? :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
son zamanlarda titreşim arttı ve artan oranla devam ediyor pedallarım titriyor anlamadım :nazar:

direksiyondada var ama çok az. motor kulağı olsa her yer titremezmi? :lol2:

Ben de benzer bir titreşim hissediyordum, sorunun kaynağı zamanlı zamansız devreye giren fan çıktı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

fan değildir beimkinde çünkü sabah mototru çalıştırdığım anda başlıyor titreşim

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

ben aylardır aşırı bir motor titremesi hissediyorum ama bir türlü sorunu çözemedik ama benim komple titriyor

motor takozlarını bujileri buji kablolarını ateşleme bobini değiştirdim ama sonuç aynı

motor kulağı nedir bi ona baktırmadım başka neden yapar bilmiyorum ama titreşim tüm kasaya vuruyor aşırı titreşim var giderken bir sorun yok rolantide titriyor benim ki

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

bende rolantidede var hareket halindeykende

gün geçtikçe artması canımı sıkıyor

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

uğur bey rolantide titreme baskı balatanın düzgün takılmamasından kaynaklanabilir

yakın zamanda böyle bir işlem uygulandımı aracınıza

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

hayır ama ağır bakımlar yapıldıktan sonra sıkıntı yaşamaya başladım ben trigerden şüpheleniyorum birkaç usta trigeri takanın senteyi ayarlayamamasından kaynaklanabileceğini söylüyorlar. aslında baskı balatanın durumu iyi diyorlar ama tabiki anlayan usta yok ne yazıkki bizim buralarda

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

benim usta trgeri aparat gibi bişeyle değiştirdi özel kutusu var üstünde ford zetec e, se falan bişeyler yazıyodu

trigeri yerleştirdi sonra apartları söktü

benim titreme trigerden değildir sanıyorum

uğur bey rolantide düzensizlik varmı ? devir saati sabit fakat motor gel git yapıyor ise çekişte düşme ve arada tekleme varsa sente olabilir

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
benim usta trgeri aparat gibi bişeyle değiştirdi özel kutusu var üstünde ford zetec e, se falan bişeyler yazıyodu

trigeri yerleştirdi sonra apartları söktü

benim titreme trigerden değildir sanıyorum

uğur bey rolantide düzensizlik varmı ? devir saati sabit fakat motor gel git yapıyor ise çekişte düşme ve arada tekleme varsa sente olabilir

aslında rolantide bir sıkıntı yok normalde duruyor ama aşırı titreme yapıyor çekişte evet bariz düşük tekleme yok denecek kadar az aralıklarla oluyor. ben ivedi bir şekilde şu sente olayına bi baktırayım. hava akış metresinin kablosunu söktüğümde çalışmada bi düzensizlik oluyor ama sonra normal çalışmasına devam ediyor sanki işlem yapmıyormuş gibi geliyor bana ama ilk çıkartığımda bi düzensizlik yapıyor gerçi normaldede çok sarsıntılı çalıştığı için onun farkını göremiyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

uğur bey aynı şikayetlerle bende şaşmazın yolunu eskittim ve sonunda triger sente atlak çıktı çok zaman ve param gitti ama sorunu çozdüm çekiş inanılmaz güzel oldu mondeo gidiyormuş hakkaten :rolleyes:

tavsiyem bir an önca sente kontrolü yaptırın benim bir diş atlamış subaplarda sıkıntı yok sizinde olmaz inşallah

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
uğur bey aynı şikayetlerle bende şaşmazın yolunu eskittim ve sonunda triger sente atlak çıktı çok zaman ve param gitti ama sorunu çozdüm çekiş inanılmaz güzel oldu mondeo gidiyormuş hakkaten :rolleyes:

tavsiyem bir an önca sente kontrolü yaptırın benim bir diş atlamış subaplarda sıkıntı yok sizinde olmaz inşallah

yaklaşık 1 senedir bu şekilde bende kullanıyorum aracı ve uğraşıyorum inşallah başka sorunlar çıkartmaz.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...