İçeriğe Yönlendir

Nokıa 5320 Xpressmusic

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Nokıa 5320 xpressmusic telefonum'u kapatıp açtıığımda kilit kodu diye birşey çıktı.Telefonun kitapçığında kilit kodu 12345 yazıyor ama girdiğimde hatalı kod yazıyor.Sizce bu nedendir?Bana yardımcı olacak olan var mı?Herkese şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde O?uzhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Telefon ikinci el alındı ise, daha önceki sahibi kodu değiştirmiş olabilir. Sıfır ise yanılmıyosam 10 kez kod girme hakkın vardı. Sonrasında yetkili servise yollaman gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Kilit Kodunu değiştirmediğine emin misin ?

Evet şife kodunu değiştirmedim.

Telefon ikinci el alındı ise, daha önceki sahibi kodu değiştirmiş olabilir. Sıfır ise yanılmıyosam 10 kez kod girme hakkın vardı. Sonrasında yetkili servise yollaman gerekebilir.

Hayır telefon sıfır alındı.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Fabrika ayarlarına döndürebilmem için telefonu açmam lazım ki telefonu açamıyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

telefonda symbian var mı ? varsa açılmadan format atabiliyorduk bazı symbian işletimli telefonlara.

*#3 veaçma tuşuna aynı anda basarak format atıyorduk 6600 6670 6630 7610 n70 n73 v.s

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Onur nasıl yaptıkları konusunda bir bilgin var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

5 veya 4 tane sıfırı deneyin Adnan abi genelde nokiaların şifresi o şekilde oluyor .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
telefonda symbian var mı ? varsa açılmadan format atabiliyorduk bazı symbian işletimli telefonlara.

*#3 veaçma tuşuna aynı anda basarak format atıyorduk 6600 6670 6630 7610 n70 n73 v.s

Bu olayla sorun yüzde99 çözülecek ama içindeki bilgiler puff.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Zamanında az atmadım öyle format. bi ara çok fena sarmıştım bu cep telefonuna

Sani hocam bu *#3 ile *#7370# imiş arasında fark ne oluyor. birinde telefonun fontuna (tabi önce başka font attığımızda) kadar değişirdi hard format derdik :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Açılsa herşeye razıyız ama olmuyor en sonunda garantiden servise göndericem.Telefon kendi kendine kapanmış açılıncada kilit kodu sormuş şimdi dediklerinizin çoğunu uyguluyoruz ama açılır açılmaz kilit kodu soruyor. :) daha 40 günlük telefon yoksa ben biliyorum yapacağımı da neyse.Yardımlarınız için teşekkür ederim Oğuzhan'ın adınada tabi. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Zamanında az atmadım öyle format. bi ara çok fena sarmıştım bu cep telefonuna

Sani hocam bu *#3 ile *#7370# imiş arasında fark ne oluyor. birinde telefonun fontuna (tabi önce başka font attığımızda) kadar değişirdi hard format derdik :good1:

Açılsa herşeye razıyız ama olmuyor en sonunda garantiden servise göndericem.Telefon kendi kendine kapanmış açılıncada kilit kodu sormuş şimdi dediklerinizin çoğunu uyguluyoruz ama açılır açılmaz kilit kodu soruyor. :rolleyes: daha 40 günlük telefon yoksa ben biliyorum yapacağımı da neyse.Yardımlarınız için teşekkür ederim Oğuzhan'ın adınada tabi. :wub:

*#3 ile 7370 arasındaki fark, biri telefonu fabrika yazılımına döndürüyor (kutusundan ilk çıktığı hale), diğeri fabrika ayarlarına döndürüyor. Fabrika ayarlarında kişisel verileriniz silinmeyebiliyor, diğeri herşeyi uçuruyor.

Adnan bey, telefonun açılmasına gerek yok. Telefonu *#3YES(yeşil açma tuşu)'e basılı tutun ve telefonu on/off switch'i ile açın. Böylelikle format atacak, şifreye falan gerek kalmayacak.

Bazı telefonlarda iki elim yetmiyordu, 3. elden yardım aldığım oluyordu :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bu format olayı herzaman işe yaramaz :rolleyes: Hatta bazı modellerde içindeki bilgileri bile silmez . Abi yokmu oralarda bi telefoncu şifreyi kırsınlar :good1:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Adnan bey, telefonun açılmasına gerek yok. Telefonu *#3YES(yeşil açma tuşu)'e basılı tutun ve telefonu on/off switch'i ile açın. Böylelikle format atacak, şifreye falan gerek kalmayacak.

Bazı telefonlarda iki elim yetmiyordu, 3. elden yardım aldığım oluyordu ;)

Denedim ama olmadı.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Bu format olayı herzaman işe yaramaz ;) Hatta bazı modellerde içindeki bilgileri bile silmez . Abi yokmu oralarda bi telefoncu şifreyi kırsınlar :D

Çankayada yapılan işlem bu işte :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oğuzhan, bu telefonda format bu yöntemle yapılıyor, doğru yaptığına emin misin?

Bi kaç defa dene.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Oğuzhan, bu telefonda format bu yöntemle yapılıyor, doğru yaptığına emin misin?

Bi kaç defa dene.

Sani, sen eminmisin 5320 de böyle bir format yöntemi olduğuna ;) Eski modellere yapılıyordu 6600 ,6670 vs gibi .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Symbian kullanılan tüm sistemlerde format bu yönde.

Bir tek yeni dokunmatik telefonu nasıl formatlanıyor onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Symbian kullanılan tüm sistemlerde format bu yönde.

Bir tek yeni dokunmatik telefonu nasıl formatlanıyor onu bilmiyorum.

Az çok biliyosam bu işi bu telefon formatla düzelmez ;) Servis veya tamirci ziyaretine ihtiyaç duymuş :D

( Az çok dediğimde , kalabalık bir semtte 4 sene telefon satşı yaptığımdan dır :D )

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Formatla çözülür çözülmez bilemem, %99 demiştim zaten ;)

Ama format bu yöndedir :D

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederiz,hiç bir sonuç alamadık ve telefon bugün servise gönderildi zaten resim çekerken kapanıyordu bazende şarj bitince pili sökülmüş gibi saat ve tarih imal tarihine dönüyordu bakalım servisten gelince neler olacak. :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Gebze'deki Teknosa'ya gönderdik Sani abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...