İçeriğe Yönlendir

Yakıt miktarı

Serkan Ün

Recommended Posts

Serkan Ün

2005 focus 1.6 motor atiker marka lpg. Tüpte 11.000 km geride kaldı. 10.000'de filtresi değişti. km'de şehir içi dışı karışık 0.175 kr yani eski deyişle 175 bin lira yakıyor. Sizce nasıl normal mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
2005 focus 1.6 motor atiker marka lpg. Tüpte 11.000 km geride kaldı. 10.000'de filtresi değişti. km'de şehir içi dışı karışık 0.175 kr yani eski deyişle 175 bin lira yakıyor. Sizce nasıl normal mi?

Niğde'de lpg 1.81-1.83 sanırım. 9.5 lt oluyor ki 100 km de, normal.

Yorum bağlantısı

Yakıt hesaplamasını nasıl yaptığınızı açıklar mısınız, bazı arkadaşlar sadece LPG tüketimini hesaplıyor bazıları harcadığı benzini de ekliyor. Bana göre 175 lira biraz fazla sadece LPG tüketimi ise, başka bir konuda 150-160 lira yaktığını söyleyen arkadaşlar var.

Hesaplamayı nasıl yaptığımızı da yazalım..Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Yakıt hesaplamasını nasıl yaptığınızı açıklar mısınız, bazı arkadaşlar sadece LPG tüketimini hesaplıyor bazıları harcadığı benzini de ekliyor. Bana göre 175 lira biraz fazla sadece LPG tüketimi ise, başka bir konuda 150-160 lira yaktığını söyleyen arkadaşlar var.

Tekrar ifade edeyim. LPG için kuruş cinsinden fiyat vermek yanlıştır. Ankara'da 1.35-.166 arasında değişken fiyatlar var. KEza diğer illerde de 1.70-1.83 aralığında. lt/km olarak bildirmek daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben benzin tüketimimi takip etmiyorum... Çünkü ortağım takip ediyor ordan biliyorum :angry:

Şehir içi kullanımda 100 km'de. 2 litre benzin yakıyoruz... Ama bizim yollarımız çok kısa.. Havalar biraz daha soğusa, lpg'ye geçmeden işe varırırm ben...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orhan Akbulut

benim focusun şehir içi 20 şehir dışı ise 15-16 kuruş yakıt sarfiyati var. sivasta lpg litresi 20.5 kuruş ona göre hesap edin artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...