İçeriğe Yönlendir

LPG'de patlama yapıyor

Guest An?l

Recommended Posts

Guest An?l

2006 model focus sedan aracımda lpg ile yolculuk yaptığımda ara sıra ön taraftan pat die ses gelior sanki hafif mi gaz sıkışıp patlaması gibi oluor..sanırım lpg enjöktöründen geliyor.lpg daha sıfır sayılır 3 aylık arabayla birlikte takılmıştı.ne yapmam gerekiyor bu bir sorunmudur.lpg yi taktırdığım yere gitmelyim.

şimdiden yardımlarınız çin teşekkür ederim

saygılar

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

aracın ateşleme tesisatını kontrol ettir bobin yada bujiler yada buji kobloları

ve 2006 benzinli focusların ateşleme bobininin soketinde arıza olabilir

Yorum bağlantısı
Guest An?l

Araç benzindeyken hiç bir problem yok.Sadece Lpg de iken böyle yapıyor.bujileri daha dün değiştirdim yine geliyor ara sıra o ses :good1: benzinde kullanıyım diyorum bu seferde çok yakıyor ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji kablosu ya da bobindir... Tabi bujiye de bakmak gerekir.. Sonuçta ateşleme sorununa benziyor...

Benzinde görünmeyen bir arıza lpg'de daha belirgin olabilir...

Yorum bağlantısı
Guest An?l

Anladım teşekkür ederim Mehmet bey.Ben ilk olarak Lpg yi taktırdığım yere gitmek istiyorum bakalım ne çıkçak =)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Aynı sorunu ben de yaşadım. Lpg'de özellikle gaza yüklenince yapıyordu. Bobin değişimi ile sorun çözüldü. Tabi buji kablolarını falan da kontrol etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ben kullandım bir süre. Pek bir zararı olmadı ama hızlanmak isterken can sıkıcı oluyor. Bir an önce yaptırmakta fayda var. Bana 90 TL civarına mal oldu bobin değişimi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...