İçeriğe Yönlendir

Clio'ya Kenwood Cd-Usb-Mp3 Çalar Taktım

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Dün Maltepe pazarına gidip Kenwood marka Cd-Usb-Mp3 çalar aldım.Cihazın kendi kumandası var.Şu anda modelini hatırlamıyorum, fiyatı 250/5 lira.Şu anda arabanın kendi hoparlorlerini kullanıyorum, ses kalitesi tatminkar.

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı
Dün Maltepe pazarına gidip Kenwood marka Cd-Usb-Mp3 çalar aldım.Cihazın kendi kumandası var.Şu anda modelini hatırlamıyorum, fiyatı 250/5 lira.Şu anda arabanın kendi hoparlorlerini kullanıyorum, ses kalitesi tatminkar.

benim eski aracım da clio 1.4 rxt idi ve rxt lerde orijinal radyo teybin direksiyondan kumandası vardır onu da yeni müzik çalarla kullanabiliyormusunuz yoksa devre dışı mı kaldı? öncelikle tercih sizin ama ben orijinali bozulacak diye çakmak soketine takılan fm transmitterlerden kullanmıştım hatta şimdi çok daha kaliteli modeller çıkmış renkli lcd ekranlı direksiyon kumandalı falan... onlardan da alabilirdiniz 50-80 tl arası

Yorum bağlantısı
benim eski aracım da clio 1.4 rxt idi ve rxt lerde orijinal radyo teybin direksiyondan kumandası vardır onu da yeni müzik çalarla kullanabiliyormusunuz yoksa devre dışı mı kaldı? öncelikle tercih sizin ama ben orijinali bozulacak diye çakmak soketine takılan fm transmitterlerden kullanmıştım hatta şimdi çok daha kaliteli modeller çıkmış renkli lcd ekranlı direksiyon kumandalı falan... onlardan da alabilirdiniz 50-80 tl arası

Direksiyon kumandası arayüz(adaptör) sayesinde bazı marka model mp3 çalar'lar ile kullanılabiliyor. Fm transmitter denilen ses kalitesi hiç bişeye benzemeyen aleti arabasını seven almaz. Ses kalitesi önemlidir.

Hakan abi harfiyen katılıyorum. :flowers:

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

Biraz araştırdım, arabanın kumandasını kullanaya kalksam çok para harcamam gerekiyordu.Nasıl mı?

Reno kumandalarına Sony'nin 2 modeli uyuyormuş.Biri 350TL diğeri 475TL.Kumanda ile teybin arasındaki 20-30cm lik dönüştürücü kablo sadece serviste var, fiyatı 200-250TL.Toplamda yaklaşık 550-600TL masrafım olacaktı.

Bir kumanda kullanmak için ben bu parayı vermem.Kaldıki kumandayla teybin arasındaki mesafe zaten 10cm.

Aldığım teybin linki burda.

Evren zaten o kumandayı kullanmıyordu. Zira kumanda sağ elle kullanılıyor ve çok kullanışlı değil. O kumandaya uzanan sağ el ile CD çalar da kumanda edilir.

FM vericilere gelince, Evren (ben de) ses kalitesini önemser. Radyo yayınından daha kaliteli olmayan bir sesi kabullenmez.[/

+1905 :nazar:

tarihinde Evren Bar?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...