İçeriğe Yönlendir

Hareket halinde stop eden otomatik şanzıman

Guest Serdar Kaya

Recommended Posts

Guest Serdar Kaya
(düzenlendi)

Havaların soğuması ile, forumda şu konu altında tartışılmaya başlanan lpg ile ilgili geçiş problemi arasıra bende de oluyor. Bu durum hareket halinde olursa, aracı kenara çekip durmam ve motoru tekrar çalıştırmam gerekiyor. Durmadan, hareket halindeyken aracımı çalıştırabilir miyim? Bir kere denedim, marş basmadı. Mecbur durdum.

Başlık da yanlış olmuş, şanızıman :)

tarihinde Serdar Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vites D'de olduğu için çalışmıyordur... Vitesin P'de olması lazım diye biliyorum...

Ancak karışık bir durum...

Araç çalışmaz ise fren de tutmaz... Napacaksınız... Nasıl duracaksınız, nasıl P'ye alacaksınız...

İş değil bu otomatin şanzıman...

Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya

Ben de N'ye alıp denedim zaten. Bu aralar yine yapar, bir daha denerim olmazsa :).

EGR nedir? İptal ettirmem nasıl bir avantaj sağlar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

stop etmeme avantajı sağlar, egr iptali ile düzelmişse, cabon clean ile çok daha düzgün çalışmaya kavuşursunuz.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bende lpg çok az olunca ani şekilde R ye aldığımda 3- 4 kez stop etti... ortak durum lpg azlığı idi...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Yolda giderken N'ye alın hafif yavaşlarken çalıştırabilirsiniz.

bunun bir zararı olmuyor mu araca

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bende lpg çok az olunca ani şekilde R ye aldığımda 3- 4 kez stop etti... ortak durum lpg azlığı idi...

Araç P de stabilize olmadan R ye almamak lazım. Giderken N ye atmanın hiçbir zararı yoktur. 3-2-1 de yapılabilir. Diğer değişimler yapılamaz.

Yorum bağlantısı
Durmadan D/R geçişleri şanzumanın en büyük düşmanıdır.

Normalde yapmamaya çalışıyorum, hatta D'ye veya R'ye aldığımda Çağlar Bey'in bir konuda tavsiye ettiği şekilde 2-3 sn. de beklemeye çalışıyorum ama alışveriş merkezlerinin kapalı otoparklarında arkada arabalar beklerken, maalesef aynı hassasiyeti gösteremiyorum aracıma. Bir de eskiden kalan düz vites alışkanlıkları da var tabi. Bir an önce kurtulmak lazım eski alışkanlıklardan.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...