İçeriğe Yönlendir

Honda Accord'u nasıl bilirsiniz?

Hakan Baha

Recommended Posts

Hakan Baha

Bir süredir otomatik ve 2.0 motor bir araç arayışı içine girdim.

Aklımda öncelikle 2005-2006 model 2.0 dizel otomatik ford modeo vardı. Ancak aynı zamanda 2004-2006 model benzinli otomatik 2.0 Honda Accordlar fena halde aklımı karıştırıyor.

Accord için internette performas ve yakıt tüketimi konusunda oldukça olumlu yorumlar var. Tabi dizel mondeo ile kıyaslanmaz.

Ancak görünüşü ile de mondeoya göre daha güzel görünüyor gözüme.

Fiyat olarak da piyasası mondeo dan 2-3 bin daha yüksek.

Ne dersiniz Accord alınır mı yoksa aldıktan sonra pişman da edebilir mi? Veya mondeo dan şaşmamak mı lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen
Bir süredir otomatik ve 2.0 motor bir araç arayışı içine girdim.

Aklımda öncelikle 2005-2006 model 2.0 dizel otomatik ford modeo vardı. Ancak aynı zamanda 2004-2006 model benzinli otomatik 2.0 Honda Accordlar fena halde aklımı karıştırıyor.

Accord için internette performas ve yakıt tüketimi konusunda oldukça olumlu yorumlar var. Tabi dizel mondeo ile kıyaslanmaz.

Ancak görünüşü ile de mondeoya göre daha güzel görünüyor gözüme.

Fiyat olarak da piyasası mondeo dan 2-3 bin daha yüksek.

Ne dersiniz Accord alınır mı yoksa aldıktan sonra pişman da edebilir mi? Veya mondeo dan şaşmamak mı lazım.

MKIII Mondeo'ya göre kıyaslarsak;

Yol tutuşu oldukça iyidir ama Mondeo'nun daha iyidir.

Konforu iyidir ama Mondeo'nun daha iyidir.

İç genişlikleri benzer. Malzeme kalitesi iyidir.

Rüzgar ve yol sesi biraz daha düşüktür.

Yakıt tüketimi benzinli Mondeo'dan %15 daha düşüktür.

0-100 hızlanması yaklaşık 1 sn daha iyidir.

Şanzıman 5 ileri otomatiktir, benzinli Mondeo 4 ileridir.

Parça fiyatları benzerdir.

Çoğu zengin aksesuarlıdır, Ghia ayarında.

Kronik problemi yoktur.

2.4 olanlar (190 HP) mevcut olup 2.0 benzinli Mondeo kadar yakar ancak çok daha hızlı gider. Fiyatları da 2.0lar kadar hatta bazen daha düşük dahi olabilir.

Bence 2 araçtan da pişman olmazsınız. Performans arıyorsanız 2.4 olanlarını şiddetle önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Hakan Baha
MKIII Mondeo'ya göre kıyaslarsak;

Yol tutuşu oldukça iyidir ama Mondeo'nun daha iyidir.

Konforu iyidir ama Mondeo'nun daha iyidir.

İç genişlikleri benzer. Malzeme kalitesi iyidir.

Rüzgar ve yol sesi biraz daha düşüktür.

Yakıt tüketimi benzinli Mondeo'dan %15 daha düşüktür.

0-100 hızlanması yaklaşık 1 sn daha iyidir.

Şanzıman 5 ileri otomatiktir, benzinli Mondeo 4 ileridir.

Parça fiyatları benzerdir.

Çoğu zengin aksesuarlıdır, Ghia ayarında.

Kronik problemi yoktur.

2.4 olanlar (190 HP) mevcut olup 2.0 benzinli Mondeo kadar yakar ancak çok daha hızlı gider. Fiyatları da 2.0lar kadar hatta bazen daha düşük dahi olabilir.

Bence 2 araçtan da pişman olmazsınız. Performans arıyorsanız 2.4 olanlarını şiddetle önerebilirim.

Bilgiler için teşekkürler. Sizin de söylediğiniz gibi anladığım kadarıyla Accord sorunsuz bir araba.

2.4 motor çok cezbedici ama hem az da olsa vergi dezavantajı var hem de satarken 2.0 a göre daha zorlanacağımı düşünüyorum.

Aslında ben accordu benzinli değil dizel mondeo ile kıyaslıyurum. çünkü mondeo alırsam kesinlikle dizel alacağım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dizel otomatik mondeo dizeldir. :) düz vites olsa daha güzeldir. 2-3 lira daha pahalıya benzinli bir araba almanın hiç ekonomik olacağını sanmıyorum :) ama zevkine alıyorsanız ikisi de güzeldir.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Dizel ve otomatik tercihini aynı araçta birleştirmeyin bence. Yani ya otomatik olsun ya da dizel.

Yorum bağlantısı
Hakan Baha
Dizel ve otomatik tercihini aynı araçta birleştirmeyin bence. Yani ya otomatik olsun ya da dizel.

Dizel benim otomatik hanımın tercihi. O zaman 2 araba almamız lazım hocam :)

Ama accord olursa illaki benzin olacak tabi. Kısmet artık.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ramazan bayramından sonra aldım arabamı ve sizede şiddetle öneririm . Kalite, konfor , gösteriş olarak Mondeo dan çok çok farklı ve daha şık . Yakıt olarak benzinli otomotik Focus 2 aracım 300 ile 320 tl arası yakıyordu . 2.0 lt motora sahip Accord um 260 kuruş ile 280 kuruş arası yakmakta . Bence Accord alacaksanız 2003 veya 2004 model araçlara bakın . Nedeni ise bu araçlar kolay kolay eskimiyor ve vergisi daha düşük, 2005 modellere göre . Accord u alırken bende kararsız kalmıştım , aklım Mondeo ghia x lere gidiyordu ve temizini almam için en aşşa 2005 veya 2006 model olması gerekiyordu . Şimdi aynı konforu ve daha fazla ekonomiyi 2003 model Accord umda yaşıyorum .

Yorum bağlantısı
Hakan Baha
Ramazan bayramından sonra aldım arabamı ve sizede şiddetle öneririm . Kalite, konfor , gösteriş olarak Mondeo dan çok çok farklı ve daha şık . Yakıt olarak benzinli otomotik Focus 2 aracım 300 ile 320 tl arası yakıyordu . 2.0 lt motora sahip Accord um 260 kuruş ile 280 kuruş arası yakmakta . Bence Accord alacaksanız 2003 veya 2004 model araçlara bakın . Nedeni ise bu araçlar kolay kolay eskimiyor ve vergisi daha düşük, 2005 modellere göre . Accord u alırken bende kararsız kalmıştım , aklım Mondeo ghia x lere gidiyordu ve temizini almam için en aşşa 2005 veya 2006 model olması gerekiyordu . Şimdi aynı konforu ve daha fazla ekonomiyi 2003 model Accord umda yaşıyorum .

Ben de tam sizin anlattığınız nedenlerle vuruldum bu accorda. Zaten görünüşü ile de tam bir karizma araba.

Şu an zaten 2004 model olanlar bütçem için en uygunu. Artık temiz, km si düşük bir tane bulurum inşallah. Tabi önce eldekini satmak lazım.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Şu accord'un düz viteslisi olsaymış süper olacakmış. Bence de güzel araba.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Şu accord'un düz viteslisi olsaymış süper olacakmış. Bence de güzel araba.

2.2 dizel düz vites var, ki motor en iyi dizel ödülüne sahip...

Ama 2. elde öyle fiyatları varki, 320d alırım o paraya...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

O var da benim istediğim 2.0lt benzinli düz vites. O zaman süper olacakmış işte

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

E var ki zaten. kıyamet gibi ve ucuz hem de. :)

misal.

Bu da başka misal. :D

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Burda 2.4 düz vites de var... Hakan Abi düz vites kullanmayı öğrenirse gidince alır birtane
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Halis Parlak

Accord benim de çok beğendiğim bir araba ama 2.2 dizel motorun vergisi çok olur.ilginçtir 2200 cc 140 hp 350 tork var ama 5 ileri düz vites.Bu arada konu hortladı galiba:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...