İçeriğe Yönlendir

Ruhsatı Değiştirmeden,Adres Değiştirme...

Guest Erkan Sa?lam

Recommended Posts

Guest Erkan Sa?lam

iyi akşamlar tüm forum üyesi arkadaşlara. aracımın ruhsatını alırken bildirdiğim adresim değişti. ceza ve diğer tebligatlarda sanırım ruhsatta bildirilen adrese yapılıyor. benim bu adresimi değiştirmem için bulunduğum il ve ilçeden aracı tekrar mı tescil ettirmem gerekiyor? ruhsatla ilgili bir işlem yapmadan bu adresi değiştirebilirmiyim? cevap evet ise nasıl yapabilirim? şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Bildiğim kadarıyla adres değişikliğini yapınca mecburen ruhsatın tek sayfası değiştiriliyor...

Yıl başında mevzuatın bazı maddeleri değişiyor belki daha farklı bir uygulama gelebilir...

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

o halde il değişirse plakanın da değişme zorunluluğu var mıdır? örneğin ankara ya kayıtlı bir aracın ruhsat adresi samsun olabilirmi? yoksa 06 plaka da adres değişince 55 mi olmak zorunda?

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Bunca yıllık şöförüm. Şimdiye kadar bir kez bile eve ceza tebligat yada belge gelmiş değildir. Ruhsat üzerindeki yazan o adres o kadar da önemli olmamıştır benim için. Çok fazla kişiye de gelmiyordur diye düşünüyorum. Bana mı denk gelmedi hiç acaba? Onu bilemedim ....

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam
(düzenlendi)

hocam eds denen cihazlar yaygınlaştı. bundan dolayı artık cezalar eve gelecek genelde. adresin güncel olması önemli...

tarihinde Erkan Sa?lam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
o halde il değişirse plakanın da değişme zorunluluğu var mıdır? örneğin ankara ya kayıtlı bir aracın ruhsat adresi samsun olabilirmi? yoksa 06 plaka da adres değişince 55 mi olmak zorunda?

Adres hangi ildeyse plaka da oraya ait olur...Hatta örneğin Ankara'da şehir merkezi bile üç bölgeye ayrılıyor...İlçeler de ayrı...Adres hangi ilçe sınırları içindeyse siz oraya kayıtlı olan plakalardan alabilirsiniz...

Kayıtları değiştirmek için zaten emniyete (trafik tescil) gideceksiniz.Orası diğer ile faks, mail vs gönderip oraya bildirecek kaydı sildirip cevabı alınca adresi değiştirecek.Bu arada da sizden ruhsatı isteyip hem adresi, hemde plakayı değiştirip para alacak...Aynı ildeyseniz ve aynı bölge içindeyseniz faksa falan gerek olmadan ve plaka değiştirmeden bir günde işleriniz biter, başka ildeyse birkaç gün sürer...

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Ek-1 diye form var (trafik müşavirliği yapan şahıslar doldurur bu formu genelde dükkanlarıda trafik şubesinin civarındadır ordan temin edebilirsiniz bu formu) ona kimlik bilgileri ruhsat bilgileri sigorta bilgileri ve yeni adres bilgileri yazılacak.20 tl form ücreti alınır.daha sonra o formlar ve 1 adet kimlik fotokopisi ve sigorta poliçenizle bağlı oldugunuz trafik şubesine gidip adres değişikliği yapmak istediğinizi bildirin sadece adresin yazılı oldugu belge yani tescil belgesi değişecektir oda 45 tl. yani toplam maliyet 65 tl. yaklaşık 15 dk içindede işleminiz bitmiş olacaktır.

Yorum bağlantısı
Guest Erkan Sa?lam

peki hocam ankaraya kayıtlı aracın adresini (sadece adresini) başka bir ilin adresi ile değiştirmek mümkün mü? plaka değişimi gereklimi?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski
peki hocam ankaraya kayıtlı aracın adresini (sadece adresini) başka bir ilin adresi ile değiştirmek mümkün mü? plaka değişimi gereklimi?
aracın bulundugu il adresini başka bir il adresiyle değiştirmek istediğinizde aracın kendi adınıza nakil olması gerekmektedir.yani diyelimki aracınız ankara plakalı siz samsun merkez adresi verdiniz samsun merkez trafik şube müdürlüğüne gidip aracın ruhsat fotokopileriyle arabanın ankarada bağlı oldugu trafik şubesine mail çektireceksiniz cevap geldikten sonra kırmızı dosya + ek-1 formları+kimlik fotokopisi+ikametgah+sigorta poliçesi ve gelen mail cevabıyla birlikte samsun trafik şubesine kaydettirip ankara plakalarınızıda samsun trafik şubesine teslim edeceksiniz ve yeni bir samsun plaka alacaksınız umarım yeteri kadar açıklayıcı olmuşumdur. :)
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serkan Toker

Bir ay diyorlardı, bizim şirkete kestiler süresinde yapılmadı diye..Galiba 50 lira civarı birşey...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Sabit plaka yasasından sonra aldıysan, il değiştirsen de plaka değişmiyor.. Eğer yasadan önce aldıysan, il değiştirince plakayı değiştirebiliyorsun..

Örnek: Can Uzunefe değiştirdi, Süha değiştiremiyor..

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Nasıl iş devlet benim e devletten gördüğüm kadar görmüyor mu? Nufusta adres var zaten ruhsatta ne gerek var ki adrese. sgk cep telefonuna mesaj çekebiliyorda emniyet neden çekemiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...