İçeriğe Yönlendir

Modem sorunu

Misafir

Recommended Posts

Selam arkadaşlar. Başlıktada belirttiğim gibi modemin link ışığı hiç durmadan yanıp yanıp sönüyor, sanki bir şey inidiryormuşum gibi. Ancak hiç bir şey indirmiyorum, böyle giderse kota dolacak diye endişelenmeye başladım zaman tuttum neredeyse 1 saattir devamlı böyle hiç durmadı. Modem kablosuz modem markası zoom.

Yardımlarınız için şimiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Tanımadığınız bir kişiden MSN üzerinden gelen maili açtıysanız. işi bilen birisi sizin bilgisayarına. proğram yaması atmışlardır. Yada facebook gibi paylaşım sitelerinden tanımadığıız birisini arkadaş olarak ekleyip veya gelen video. fotoğraf gibi ekleri açtıysanız bilgisayarınızın sistem 32 dosyasına proğram yapıştırılmıştır. Siz bilgisayarınızı açtığınızda. proğramı atan kişiye uyarı gelir. ve o kişi internet ortamına sizin üzerinizden windowsun uzaktan yardım menünü aracılığla sizin modeminiz üzerinden internete girip istediği dosyayı indireblir. XP veya vistanız yasal proğram değilse bu tür hacker'ların saldırılarını koruyamamaktadır. Yapmanız gereke tekşey format attırmak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

engin bey sirf link isigi yaniyor diye format atilmaz

Oncelikle network kablosunu sokup deneyin, kotanizi kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Modem kablolu ise endişe edecek bir durum yok.Ancak siz farkında olmadan bişeyler indiriyor da olabilir.İşletim sisteminizin veya kullandığınız programların otomatik güncelleştirmelerini de kontrol etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı

Cavit abi kusura bakma yanlış yazmışım, modem kablolu. Modem durmadan bişeyler indiriyo link ışığı hiç durmuyordu. Modeme reset attım, kablosunu sötüm taktım değişen bişey olmadı. İnternette da araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım.

Benimde aklıma sistemi geri yüklemek geldi, sistemi 1 gün öncesine yükledim düzeldi. :D Sorun çözülmüştür. :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Cavit abi kusura bakma yanlış yazmışım, modem kablolu. Modem durmadan bişeyler indiriyo link ışığı hiç durmuyordu. Modeme reset attım, kablosunu sötüm taktım değişen bişey olmadı. İnternette da araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım.

Benimde aklıma sistemi geri yüklemek geldi, sistemi 1 gün öncesine yükledim düzeldi. :) Sorun çözülmüştür. :good1:

Rica ederim Ali, Gözün aydın.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...