İçeriğe Yönlendir

Aracım Lpg ile çekmiyor

İsmail Teke

Recommended Posts

İsmail Teke
(düzenlendi)

Özellilkle gazda arabam çekmiyor.3. vitesle çıktığım yerleri anca 1. vitesle çıkabiliyorum.Gazı takdırdığım yere götürdüm filtreden dediler düzelmedi.Kendim bujilerini değiştirdim 2 haftalığına düzeldi fakat eskisi gibi teklemesede çekide düşüş başladı ve gbenziden gaza geçişlerde stop ediyor.Bu sorun hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse sevinirim

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Özellilkle gazda arabam çekmiyor.3. vitesle çıktığım yerleri anca 1. vitesle çıkabiliyorum.Gazı takdırdığım yere götürdüm filtreden dediler düzelmedi.Kendim bujilerini değiştirdim 2 haftalığına düzeldi fakat eskisi gibi teklemesede çekide düşüş başladı ve gbenziden gaza geçişlerde stop ediyor.Bu sorun hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse sevinirim

Sisteminiz sıralı sistem ise gaz ile lpg arasında fark olmaması lazım anca eski sistemlerde bir miktar fark olabiliyor. Buji kablolarını kontrol ettirin. Gaz ayarını tekrar yaptırıp deneyin.

Yorum bağlantısı
İsmail Teke
Sisteminiz sıralı sistem ise gaz ile lpg arasında fark olmaması lazım anca eski sistemlerde bir miktar fark olabiliyor. Buji kablolarını kontrol ettirin. Gaz ayarını tekrar yaptırıp deneyin.

Gaz ayarını usta 2 defa yaptı bu arızadan dolayı fakat hiçbişey değişmedi Mehmet Bey.Kablolarda olsa benzinde de yapması gerekmez mi

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

lpg kitinizin markası nedir acaba....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Gaz ayarını usta 2 defa yaptı bu arızadan dolayı fakat hiçbişey değişmedi Mehmet Bey.Kablolarda olsa benzinde de yapması gerekmez mi

Ustanızı değiştirin.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Ustanızı değiştirin.

+10000 katılıyorum ayhan abiye, işin erbabını bulmanız lazım bencede ,30,000 km dir kullanıyorum şu ana kadar bi sorun yaşamadım...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Benzinde arabayı bir süre kullanıp benzindeyken sorun olmadığına emin olun...Yine normalse LPG sisteminde her ne sorun varsa ustanızın yakasına yapışın halletsin...İşi bu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Tam olarak öyle diyemeyiz, ben daha önce buji kablosunu yakmıştım ancak lpgde bariz şekilde belli oluyordu. Özellikle 4 ncü viteste hoplamalar oluyordu. ancak benzinde anlaşılmıyordu bu. lpg ve benzinin yanma ve güç farklılıklarından dolayı aynı etkiyi hissedemeyebilirsiniz. Bence de başka bir ustaya gösterin. ben 20000 km dir atiker kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
İsmail Teke
(düzenlendi)
Tam olarak öyle diyemeyiz, ben daha önce buji kablosunu yakmıştım ancak lpgde bariz şekilde belli oluyordu. Özellikle 4 ncü viteste hoplamalar oluyordu. ancak benzinde anlaşılmıyordu bu. lpg ve benzinin yanma ve güç farklılıklarından dolayı aynı etkiyi hissedemeyebilirsiniz. Bence de başka bir ustaya gösterin. ben 20000 km dir atiker kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

Buji kablolarının çalışıp çalışmadığını anlamanın yöntemi varmıdır yoksa denme yanılma yöntemi ile mi çözeceğiz.

tarihinde ?smail Teke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Buji kablolarınızdan biri çalışmıyorsa; Ona bağlı olan Silindirde çalışmaz. Hal böyle olunca Araç olduğu yerde titremeye ve sekmeye başlar. Ama Çekiş düşüklüğü gibi bir problemin bobin, Buji kablosu ve bujiyle bu kadar yakın alakası olduğunu sanmıyorum; Eğer yazımın başında belirttiğim sorunları yaşamıyorsanız!

LPG, benzine göre daha hassastır, ateşleme sistemindeki arızalarda daha çok belli eder kendini LPG de iken. Siz sorununuzun Tamamen LPG den olduğuna emin olduktan sonra; Başka bir Ustaya aracınızı gösterin...

Yorum bağlantısı
İsmail Teke
(düzenlendi)

Galiba problemi bir tesadüf sonucucu çözdüm.Buji kablolarını kontrol ederken 4 bujinin bulunduğu yerin ortasında ki kablo girişinin ( ne olduğunu bilmiyorum) lastik körüğü yerinden çıkmıştı.Bunu yerine takınca araba düzeldi bugün 150 km yol gittim ve gayet çekisi güzeldi.

Yorum bağlantısı
İsmail Teke
(düzenlendi)
4. buji yerindne çıkmış...

Hayır Mehmet Bey sağda ve soldaki ikişer buji kablolarının ortasında silindir kapağına giren başka bir kablo var onun körüğü çıkmış.Bu kablo ne işe yarar bilmiyorum.Acaba o körük çıkınca hava alması mı arabayı çekiden düşürdü diye merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Hayır Mehmet Bey sağda ve soldaki ikişer buji kablolarının ortasında silindir kapağına giren başka bir kablo var onun körüğü çıkmış.Bu kablo ne işe yarar bilmiyorum.Acaba o körük çıkınca hava alması mı arabayı çekiden düşürdü diye merak ediyorum

Eee bunu usta görememiş mi?Usta nereliymiş diye soracaktım vzgeçtim... :D

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Hararet müşürünün kablosu diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ben hala ateşleme ile ilgili bir nedenden bu tarz bir sorunun nasıl çıktığını anlamış değilim :blush:

Ben en iyisi yılın son günlerinde yoğun geçen iş temposunun ardından buraya teknik konular hakkında yorum yazmayayım :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Bahsettiğiniz hararet müşhiri, peki dikkat ettiniz mi hararet göstergesi ortada mıydı yoksa en solda mıydı? Tam olarak çıkmışsa çok düşük ölçecektir. Kısmen oynamışşa sanırım sorun olmaz, çünkü müşirin altına pul taktıranlar var forumda.

Yorum bağlantısı
İsmail Teke
Bahsettiğiniz hararet müşhiri, peki dikkat ettiniz mi hararet göstergesi ortada mıydı yoksa en solda mıydı? Tam olarak çıkmışsa çok düşük ölçecektir. Kısmen oynamışşa sanırım sorun olmaz, çünkü müşirin altına pul taktıranlar var forumda.

Hararet göstergesi her zaman ortalarda hiç değişiklik yok.Zaten fiş çıkmamıştı, kablonun etrafındaki körük çıkmıştı.

Hararet göstergesi ortadaydı.Çıkan fiş değil etrafındaki körüktü.Şimdilik problem çözüldü bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...