İçeriğe Yönlendir

Fabrika çıkışlı lpgli focus

Erkan Kıyak

Recommended Posts

Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Aşağıdaki videoda fabrika çıkışlı lpgli focus var, video biraz uzun fakat 4. dakikadan itibaren izlendiğinde lpgnin anahtarı ve özellikle de benzin göstergesinin araç lpgye geçtikten sonra gaz miktarını da göstermesi çok orjinal olmuş, acaba böyle bir sistemi araçlarımıza uyarlayabilir miyiz?

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"> tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Hocam devir saatindeki siyah yuvarlaklar nedir?(Bizim araçlarda olmayan)

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Hocam devir saatindeki siyah yuvarlaklar nedir?(Bizim araçlarda olmayan)

Devir saatinin altındakileri kastediyorsanız gösterge ışıkları gibi geldi..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sadece İngilterede var bu model benim bildiğim ve 1.8 zetec üstüne kuruluydu galiba. Orjinalin gözünü seveyim ne güzel yapmışlar. Bu video satış videosu mu ne bir sürü servis geçmişi felan gösteriliyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Sadece İngilterede var bu model benim bildiğim ve 1.8 zetec üstüne kuruluydu galiba. Orjinalin gözünü seveyim ne güzel yapmışlar. Bu video satış videosu mu ne bir sürü servis geçmişi felan gösteriliyor.

Evet satış videosu, gerçekten de orjinalin hali bir başka..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şu analog göstergeyi ustama diyorum yapılamıyor diyor. Ee ford yapmış hatta benzin göstegesini lpg göstergesini aynı yerde yapmış. Anolog gösterge olsa şu yol bilgisyarı yerine rs turbo göstergesi koyarız ucunada lpg göstergesini bağlarız :D Anahtar içinde Esp tuşlu çerçeve alınır esp tuşu yerine bağlanır :) (tabi bizim esp miz yok olanlar başka yer düşünsün :p )

Aracın donanımıda çok entresan ama güzel sayılır daha çok sürücü odaklı arka camalr manuel ama ön cam rezistansı , elektrikli ayna fealn var eksiklik olarak elektrik destekli sürücü koltuğunu gördüm ben :p

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
Şu analog göstergeyi ustama diyorum yapılamıyor diyor. Ee ford yapmış hatta benzin göstegesini lpg göstergesini aynı yerde yapmış. Anolog gösterge olsa şu yol bilgisyarı yerine rs turbo göstergesi koyarız ucunada lpg göstergesini bağlarız :D Anahtar içinde Esp tuşlu çerçeve alınır esp tuşu yerine bağlanır :p (tabi bizim esp miz yok olanlar başka yer düşünsün :p )

Yapılabilmesi lazım, ford nasıl yapmış acaba, yok mudur bir yerlerde devrenin şeması? Normalde aracımın lpg anahtarı Esp tuşunun karşı tarafında aynı hizada konumlandırılmış, bir adet daha esp tuşu alınıp aynı yere monte ettirilebilir..

Aracın donanımıda çok entresan ama güzel sayılır daha çok sürücü odaklı arka camalr manuel ama ön cam rezistansı , elektrikli ayna fealn var eksiklik olarak elektrik destekli sürücü koltuğunu gördüm ben :p

Ford bu her yerde aynı demekki, akıl almaz donanım seçenekleri, sen ön cam rezistansına kadar koy, arka camları manual yap :)

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

bence çok güzel ve orijinal bir özellik. tek göstergeye 2 şamandıra nasıl bağlanıp geçişi yapılıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

arkadaşımın 1990 model mercedes e200ündede aynı sistem vardı. Hatta lpg'yi bile benzin doldurduğu yerin yanından dolduruyordu. Araçta orjinal lpg yoktu ama mercedes depo kapağının içinde biraz fazla alan bırakmıştı. büyük rahatlıktı..

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Keşke Ülkemizdede olsa Ford müşteriye bu seçenekleri sunsa

Focus : Benzinli, Dizel, Orjinal Lpg

talep oluşur diye düşünüyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...