İçeriğe Yönlendir

2010/01 dönemi MTV indirimi için doldurduğumuz matbu bir evrak

Sait Ertürk

Recommended Posts

Sait Ertürk

MTV indirimi için doldurduğumuz matbu bir evrağı arıyordum ama aklıma geldi. Bu evrağı yetkili sigorta acentelerinde doldurtup kaşe imza ve bir dilekçe ile bağlı bulunulan vergi dairesine giderek MTV tutarınızı bir alt dilimden ödeyebilirsiniz. tabii kasko değer listesine kasko değer listeleri bakarak hesaplamanızı yapınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1999 Mondeo,

Bu yıl hem yaşından dolayı vergisi düştü.. Hem de 6 lira ile bir basamak düşükten vergi ödeyecek.. 1999 Mondeo Ghia Sedan'ı olanların dikkatine..

Yıllık vergisi : 322 lira.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

2006 Mondeo Ghia TDCİ Triptronik Normal tarifeden ödenecek galiba, aşağıdaki gibi hesaplıyorum doğru mudur?

tarihinde Ayhan S?rt?kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

2004 Mondeo GhiaX sahipleri de ilan edilen yıllık MTV ödeyecek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Unakıtan amcam bu işi nasıl düşündü de vatandaşa yaradı hala anlamadım...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Canıımm sağoll çok naziksin... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Unakıtan amcam bu işi nasıl düşündü de vatandaşa yaradı hala anlamadım...

Ben aralıkta baktım faydalanamıyordum...

Ocak'ta baktım.. araç bedeli 200 lira düşmüş ve yırttım.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu kıyağımı da unutma :s

Ben de kime dua etsem diye düşünüp duruyordum. :rofl:

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

ben sadece 1 tl ile yırtıyorum. 9.700 tl araç kasko bedeli %5'i 485 tl. 2010 Ocak MTV 486 TL. buna nedenirki daha başka. Yırttık abicim yırttık :D :lol2:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Yırtmış halimde bile 750 civarı ödüyorum :lol2: 6 aylığı bu :D

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
2006 Mondeo Ghia TDCİ Triptronik Normal tarifeden ödenecek galiba, aşağıdaki gibi hesaplıyorum doğru mudur?

Evet siz de ben de, ilan edilen normal tarifeden ödeme yapacağız maalesef.

mazotun ucuzluğundan elde ettiğimiz kazancı vergi olarak geri ödüyoruz. elimizde sadece turbo motorun performansı kar kalıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben sadece 1 tl ile yırtıyorum. 9.700 tl araç kasko bedeli %5'i 485 tl. 2010 Ocak MTV 486 TL. buna nedenirki daha başka. Yırttık abicim yırttık :D;)

Sait Bey, galiba yanlış baktınız ama her halukarda yırtıyorsunuz bence...

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Mehmet Bey, Arkadaşın söz ettiği ve kasko acentası tarafından doldurulması gerektiği belirtilen bu dökümanın yasal olarak bir geçerliliği varmıdır. ? Yani doldurulmuş bu belge ile gidildiğinde, 2010 Ocak ayı MTV 'ne bir etkilisi varmıdır. ?

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
(düzenlendi)
Yırtmış halimde bile 750 civarı ödüyorum :) 6 aylığı bu :D

büyük başın büyük ağrısı olur :good1:

emmi araba 1998 mondeo ghia ov. dolayısıyla diğerlerine göre yüksek

Mehmet Bey, Arkadaşın söz ettiği ve kasko acentası tarafından doldurulması gerektiği belirtilen bu dökümanın yasal olarak bir geçerliliği varmıdır. ? Yani doldurulmuş bu belge ile gidildiğinde, 2010 Ocak ayı MTV 'ne bir etkilisi varmıdır. ?

resmi gazeteden alınmıştur. yıllara göre düzenleyip bir sigorta acentasında doldurarak verebilirsiniz. ben son 2 yıldır bu şekilde yapıyorum

tarihinde Sait Ert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi araba 1998 mondeo ghia ov. dolayısıyla diğerlerine göre yüksek

Doğru... otomatik pahalıymış...

resmi gazeteden alınmıştur. yıllara göre düzenleyip bir sigorta acentasında doldurarak verebilirsiniz. ben son 2 yıldır bu şekilde yapıyorum

+1

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Ayhan bey bu ekran ne ekranı.. ?

Mehmet Bey, ancak cevap verebiliyorum; tsrsb.org.tr'den aldığım değerlere göre kendi hesaplamam, excel tablo. Selamlar

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cenk Yıldır

Geçerli sayılıyor. Acentanın verdiği belge ile beraber dilekçe, kimlik fotokopisi ve ruhsat fotokopisini götürünce kasko bedelinin %5 vergi olarak hesaplanıyor. Ayrıca vergi indirimi müracaata bağlı. Ağlayana meme veriyorlar :good1:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Özellikle silindir hacmi büyük ve araç modeli eski olan araç sahiipleri.. Bu konuyu unutmayın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...