İçeriğe Yönlendir

Fusion artık üretilmeyecek mi?

Ahmet Büyüktopçu

Recommended Posts

Ahmet Büyüktopçu

Merhaba,

Ford Fusion' da artık sona mı gelindi? Stoklar mı bitirilmeye çalışılıyor, bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Ford un sitesinde sadece 1.4 TDCi fiyatı var. 1.6 TDCi artık üretilmiyor mu? Yani sıfır 1.6 TDCi bulunamaz mı?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

aynen öyle. 1.6 bulunamaması stokla ilgili değil maliyetle sanırım. fiyatı focusa yaklaşıyor, olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

ya bende 2008-2009 modellerde problem oldu da aracları geri toplayacaklar diye seviniyordum...

Yorum bağlantısı
Ahmet Büyüktopçu
(düzenlendi)
aynen öyle. 1.6 bulunamaması stokla ilgili değil maliyetle sanırım. fiyatı focusa yaklaşıyor, olmuyor.

Bence bu sebepten değildir diye düşünüyorum. Çünkü mesela yeni fiesta' da 1.4TDCi ,le 1.6TDCi arasında sadece 2000 TL fark var. Bunun başka bir sebebi olmalı diye düşünüyorum.

Ha, bir de, yeni fiesta nın bazı donanımları Focustan pahalı ona bakarsak.

Teşekkürler.

tarihinde Ahmet B tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bence bu sebepten değildir diye düşünüyorum. Çünkü mesela yeni fiesta' da 1.4TDCi ,le 1.6TDCi arasında sadece 2000 TL fark var. Bunun başka bir sebebi olmalı diye düşünüyorum.

Ha, bir de, yeni fiesta nın bazı donanımları Focustan pahalı ona bakarsak.

Teşekkürler.

hangi sebeptendir?

Yorum bağlantısı
Ali Şendur
Sebep, satılamamasıdır...

Abi oyle deme ya,guzel ,memur arabasıdır,mini jeep gibidir, azıcık ses yapar ama her guzelin bi kusuru varddır

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ford fusion diye bilinen arac connectin arkası süspansiyonlu versiyonu. Birbirlerine acayip benziyorlar. Göstergesinden farına kadar nerdeyse tıpatıp.

Ayrıca yeni versiyonu çıkartıldı. Limuzin gibi sedan

fusion-callouts2.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Özkan

Ali bey o yeni versiyon değil de Amerika pazarında senelerdir satılan Fusion :unsure:

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Evet bende Amerika sitesinde görünce şaşırmıştım.

Fusionları neden toplayacaklarmış. Ben yeni duydum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ford fusion diye bilinen arac connectin arkası süspansiyonlu versiyonu. Birbirlerine acayip benziyorlar. Göstergesinden farına kadar nerdeyse tıpatıp.

fusion-callouts2.jpg

Ali bey o Ford Taurus yerine (yanlış yazmadım taurus) çıkan model. 5 senedir felan var. güzel araç. D sınıfı araçtır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fusion, connect'in küçüğü değil, Fiestanın büyüğüdür.. Bir çok parçası aynıdır...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ayrıca Connectle falan alakası yoktur Fusionun, Her ford modelinde olduğu gibi ortak kullanılan parçaları vardır. Fusion; Fiesta şasesi üzerine geliştirilmiş bir modeldir. Alt takım, motor vs. aynıdır.

Fusion, connect'in küçüğü değil, Fiestanın büyüğüdür.. Bir çok parçası aynıdır...

Mehmet Abi aynı anda yzmışız :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fusion=gdo lu fiesta :nazar: , bence de nefis bir araçtır (o sınıfta)

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Fordun beğenmediğim yegane arabalarındandır.Arkadaşım sıfır km aldı.Her yerinden ses gelmesinden,farlarının ve muhtelif yerlerinin su almasından,zayıf süspansiyon sisteminden,savurmasından bıktı,haliyle bizi de bıktırdı.Bir de dizel olmasına rağmen öyle ahım şahım bir torku da yok diyor.Bir ara satışa çıkartmıştı,hiç kazası olmamasına rağmen 2006 model arabasını bana tavsiye etmediydi.

Bir de ben bir ara makyajlı,outdoor bir stilini görmüştüm.O tip olarak iyiydi ama normal versiyonarının albenisi olduğuna inanmıyorum.Fordun çoktan değiştirmesi gereken bir araç bence.Fusion sahipleri kızmasın sakın.Artıları da var tabi.Az yakıt yakması,kolay ve ucuz parçası,jip havasında,altı yüksek olması,mekanik ve elektronik fazla hatasının bulunmaması gibi bir çok avantajı da var.

fusion-callouts2.jpg

Bu da son vectra yı andırıyor zaten.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Fordun beğenmediğim yegane arabalarındandır.Arkadaşım sıfır km aldı.Her yerinden ses gelmesinden,farlarının ve muhtelif yerlerinin su almasından,zayıf süspansiyon sisteminden,savurmasından bıktı,haliyle bizi de bıktırdı.Bir de dizel olmasına rağmen öyle ahım şahım bir torku da yok diyor.Bir ara satışa çıkartmıştı,hiç kazası olmamasına rağmen 2006 model arabasını bana tavsiye etmediydi.

Bir de ben bir ara makyajlı,outdoor bir stilini görmüştüm.O tip olarak iyiydi ama normal versiyonarının albenisi olduğuna inanmıyorum.Fordun çoktan değiştirmesi gereken bir araç bence.Fusion sahipleri kızmasın sakın.Artıları da var tabi.Az yakıt yakması,kolay ve ucuz parçası,jip havasında,altı yüksek olması,mekanik ve elektronik fazla hatasının bulunmaması gibi bir çok avantajı da var.

Beni Bilen bilir Fusion konusunda Çok hassasımdır :D

2004 yılı haziran ayından beridir; 1.6lüx diye tabir edilen 1.6lt benzinli motora sahip aytozu grisi Ford fusion kullanıyorum. Haklısınız bazen sinirlerimi çok bozuyor, özellikle şu son dönemlerde. Satmayı bile aklımdan geçirmedim değil. Ama bir taraftanda düyorumki; yaklaşık 6 yıldır bende ve periodik bakımları ve aksesuarlarım hariç; bana açtığı masraflar 600TL civarında. Devirdaim pompası, Bobin, Rulman, Sağ ön amortisör (tamamen benim hatam) ve arka stop ampülü + olarakta şimdi aklıma gelmeyen ufak tefek şeyler. 6 yılda 600TL den az masraf çıkaracak başka bir araç varsa gidip onu alabilirim :p

Ayrıca aracımı 45bin kmdir LPG ile kullanıyorum. Ve 42lt lik gaz ile şehirler arası 600km yol yapabiliyorum. Ses konusuna gelince; Tamam biraz sert bir araç ama; son zamanlarda arkadaşlarıma ait kullandığım vw polo ve Seat ibiza vb. araçlara göre fazlada sert sayılmaz. Ya benim kullanıdığım Fusion farklı biryerde üretildi yada diğer araçlarda sorun var. Yada ben bu arabanın dilinden iyi anlıyorum. Arka koltuklardaki bağlantı yerlerine siyah bant sardım ses kesildi, kapı fitillerinin içlerine kablo geçirdim ses kesildi. Ve şuanda Ses konusunda emsellarinden iyidurumda. Her nekadar aküsü son zamanlarda değiştir beni desede, Onca ses sistemi ile kullanmama rağmen hala hayatta. Farların su alması konusuna gelincede ; Ben orjinal farlarımın camlarını 2 kere söküp takrar takmama rağmen hala :rolleyes: diyorum. Bence 16-19bin tl arasında alınabilecek en iyi araçlardan biri ;)

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yeni Ford Ka ve Yeni Fiesta ile tasarımlarını karşılaştırırsanız, epey yüzünün eskidiğini görüyoruz. Bu konuda VW yi tebrik etmek lazım, eski kasa Golf bile çok demode durmuyor. :rolleyes: Tasarımda muhafazakar olduğundan modelleri çabuk eskimiyor.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Ben masraflı değil,sorunlu demiştim zaten.Ayrıca da tasarımının bir ruhu olmadığına inanıyorum.Ama dediğim gibi,başka zevklere hitap ediyor olabilir.Ford denildiğinde akla hep yola yayılan,virajlarda esen gürleyen,performans ve şıklığıyla kendinden söz ettiren arabala gelmiştir.Hepsi her zaman bir arada olamadıysa da Fusion kadar yalını hiç olmamıştır belki de.Ticari Connectler bile çoğu otomobilden iyi yol tutar.Kastettiğim buydu.Araç için kalitesiz demedim,yineleyeyim.Sadece Fordun çizgisinin dışında olduğunu düşünmüşümdür hep.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Otomobil üreticileri, prensipte iki model üzerinde tasarım yaparlar. Birincisi ana modeller. ana modeller sürekli geliştirilmeye açık olup, heryıl tasarım değişikliğine uğrar. Focus. mondeo, fiesta ana modellerdendir. ikinciside , ara modeller. o anki piyasa ve ekonomik şartlara göre , tasarlanıp üretilmiş modellerdir. Ara modeller, çok fazla ar-ge projelerine geliştirilmeye açık değildir. Piyadaki arz-talep dengesi sağlanamzsa, üretimden kalkabilir vaya askıya alınabilr. Fusıon, kuga , ford ka gibi modeller ara modeldir. otomobil markalarının geçmişi incelendiğinde, üretimden kalkan pekçok aramodel mevcuttur. ,

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Otomobil üreticileri, prensipte iki model üzerinde tasarım yaparlar. Birincisi ana modeller. ana modeller sürekli geliştirilmeye açık olup, heryıl tasarım değişikliğine uğrar. Focus. mondeo, fiesta ana modellerdendir. ikinciside , ara modeller. o anki piyasa ve ekonomik şartlara göre , tasarlanıp üretilmiş modellerdir. Ara modeller, çok fazla ar-ge projelerine geliştirilmeye açık değildir. Piyadaki arz-talep dengesi sağlanamzsa, üretimden kalkabilir vaya askıya alınabilr. Fusıon, kuga , ford ka gibi modeller ara modeldir. otomobil markalarının geçmişi incelendiğinde, üretimden kalkan pekçok aramodel mevcuttur. ,

Kuga sanki ana model gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...