İçeriğe Yönlendir

Lpg li aracın benzin otomatiği yanmış, 800 TL ye serviste değişti.

Kenan Yılmaz

Recommended Posts

Kenan Yılmaz

mrb arkadaşlar, arkadaşın aracı lpg liydi. Benzin otomatiği yanmış. Serviste 800 TL ye değiştirmişler. Bu benzin otomatiği dedikleri parça nasıl birşeydir? Lpg dönüşümü olmayan araçlarda da yanma ihtimali var mı?

800 TL fiyat normal mi?

Yani dışarıda bu işi yaptırsaydı kaç liraya hallolurdu?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
mrb arkadaşlar, arkadaşın aracı lpg liydi. Benzin otomatiği yanmış. Serviste 800 TL ye değiştirmişler. Bu benzin otomatiği dedikleri parça nasıl birşeydir? Lpg dönüşümü olmayan araçlarda da yanma ihtimali var mı?

800 TL fiyat normal mi?

Yani dışarıda bu işi yaptırsaydı kaç liraya hallolurdu?

dışarda 300 e degişirdi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

selamlar

benzin pompası bu linke izin vermiyoruz da 105+kdv

ee max 100 tl de işçilik olsa ki olmaz daha az tutar 225 tl yi aşan fiyat haramdır diye düşünüyorum tabii bu arada orijinalmıdır pompa onuda bilmiyorum kalitesi hakkındada bir fikrim yok onuda söylemek sanırım doğru olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci
selamlar

benzin pompası bu linke izin vermiyoruz da 105+kdv

ee max 100 tl de işçilik olsa ki olmaz daha az tutar 225 tl yi aşan fiyat haramdır diye düşünüyorum tabii bu arada orijinalmıdır pompa onuda bilmiyorum kalitesi hakkındada bir fikrim yok onuda söylemek sanırım doğru olacaktır.

made in çin

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Burada sorsam iyi olacak; reklam olmasın diye siteyi vermiyorum ama bilenler bilir, bulanlar bulur. Şu sistem nedir, ne değildir, haceriniz, bilginiz var mıdır, yararı var mıdır, yok mudur? Hepsine cevap istiyorum. :blush:

Ekopomp, LPG'li araçların kaçınılmaz problemi olan benzin pompası arızalanmalarını önleyen elektronik bir sinyal takip cihazıdır. Bu cihaz sayesinde araç LPG'ye geçtiğinde gereksiz yere çalışan benzin pompası durdurularak yıpranması ve arızalanması önlenir.

anasayfa.jpg

Özellikle sıcak havalarda ve uzun yolculuklarda gereksiz yere çalışan benzin pompası, aracın yakıt donanımına ve yakıt kalitesine büyük ölçüde zararlar vermektedir. Bu cihaz sayesinde bu zararların önüne geçip, LPG sisteminizin aracınızı günden güne yıpratmasını önlemeniz mümkündür.

Ekopomp zaman rolesi değil, bir sinyal takip cihazıdır. Dolayısıyla benzin pompasının çalıştırılması veya durdurulması esnasında motorun stop etmesi gibi bir sorun çıkarmaz. Temel Özellikler

LPG elektronik sisteminin gaz veya benzin geçişine yol veren sinyalini takip ederek benzin pompasının durdurulmasını sağlar.

Benzin pompasını her 20 dakikada 6 saniye çalıştırarak yakıt dolaşım sistemindeki basıncı dengeler ve soğutma sağlar.

12 volt gerilimle beslenmektedir. Aracın kontak anahtarıyla devreye girer.

Elektronik ünitede optik izolatör kullanıldığı için LPG sistemine hiçbir şekilde zarar vermemektedir.

Üzerindeki ledler sayesinde cihazın ve pompanın çalışma durumu gözlemlenebilir.

Ürünün Avantajları

Benzin pompasının arızalanmasını önler ve ömrünü uzatır.

Benzin pompasının gereksiz çalışmasından dolayı benzin oktanında meydana gelen azalmayı önler ve benzinin kalitesini muhafaza eder.

Akü şarjını hızlandırır, akünün ömrünü uzatır.

Periyodik olarak benzini sirküle ederek soğutma görevini yerine getirir.

Yakıt boru basıncını kontrol altına alır.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Focus 1de benzin pompası bir elektrik motorudur dolayısıyla çalıştığı zaman ısınır.

Depoda en az 4te1 yakıt olmalıki bu motor kendini soğutsun bizlerse malesef aracımıza LPG yi taktıkmı depoya

Benzin almıyoruz bunun neticesinde motor yanıyor.

Gelelim işin en önemli kısmına focus1de benzin pompası şamandırayla beraberdir.

Orjinali 5T16 9H307AA kdv dahil 707.69tldir bu pompayı viston firması forda fordun istediği normlarda üretir.

Birde piyasaya viston olarak sürer buda parçacı arkadaşların kendi maliyetlerini göre 180tl ile 300tl arası değişir.

Sevgiyle kalın.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Focus 1de benzin pompası bir elektrik motorudur dolayısıyla çalıştığı zaman ısınır.

Depoda en az 4te1 yakıt olmalıki bu motor kendini soğutsun bizlerse malesef aracımıza LPG yi taktıkmı depoya

Benzin almıyoruz bunun neticesinde motor yanıyor.

Gelelim işin en önemli kısmına focus1de benzin pompası şamandırayla beraberdir.

Orjinali 5T16 9H307AA kdv dahil 707.69tldir bu pompayı viston firması forda fordun istediği normlarda üretir.

Birde piyasaya viston olarak sürer buda parçacı arkadaşların kendi maliyetlerini göre 180tl ile 300tl arası değişir.

Sevgiyle kalın.

Bu bilgi baya aydınlatıcı oldu :blush:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)
Burada sorsam iyi olacak; reklam olmasın diye siteyi vermiyorum ama bilenler bilir, bulanlar bulur. Şu sistem nedir, ne değildir, haceriniz, bilginiz var mıdır, yararı var mıdır, yok mudur? Hepsine cevap istiyorum. :crazy:

Ekopomp, LPG'li araçların kaçınılmaz problemi olan benzin pompası arızalanmalarını önleyen elektronik bir sinyal takip cihazıdır. Bu cihaz sayesinde araç LPG'ye geçtiğinde gereksiz yere çalışan benzin pompası durdurularak yıpranması ve arızalanması önlenir.

anasayfa.jpg

Özellikle sıcak havalarda ve uzun yolculuklarda gereksiz yere çalışan benzin pompası, aracın yakıt donanımına ve yakıt kalitesine büyük ölçüde zararlar vermektedir. Bu cihaz sayesinde bu zararların önüne geçip, LPG sisteminizin aracınızı günden güne yıpratmasını önlemeniz mümkündür.

Ekopomp zaman rolesi değil, bir sinyal takip cihazıdır. Dolayısıyla benzin pompasının çalıştırılması veya durdurulması esnasında motorun stop etmesi gibi bir sorun çıkarmaz. Temel Özellikler

LPG elektronik sisteminin gaz veya benzin geçişine yol veren sinyalini takip ederek benzin pompasının durdurulmasını sağlar.

Benzin pompasını her 20 dakikada 6 saniye çalıştırarak yakıt dolaşım sistemindeki basıncı dengeler ve soğutma sağlar.

12 volt gerilimle beslenmektedir. Aracın kontak anahtarıyla devreye girer.

Elektronik ünitede optik izolatör kullanıldığı için LPG sistemine hiçbir şekilde zarar vermemektedir.

Üzerindeki ledler sayesinde cihazın ve pompanın çalışma durumu gözlemlenebilir.

Ürünün Avantajları

Benzin pompasının arızalanmasını önler ve ömrünü uzatır.

Benzin pompasının gereksiz çalışmasından dolayı benzin oktanında meydana gelen azalmayı önler ve benzinin kalitesini muhafaza eder.

Akü şarjını hızlandırır, akünün ömrünü uzatır.

Periyodik olarak benzini sirküle ederek soğutma görevini yerine getirir.

Yakıt boru basıncını kontrol altına alır.

Bunu taksiciler kullanıyor..Oldukça faydalı bişey.Aşağıdaki yazıyı da sonradan buldum buraya yazmakta fayda var..

o nedenle biz montajcı olarak herzaman için benzin pompasını faal vaziyette tutarız bu denli maruzatlara gerek kalmıyalım diye kestiğimiz pompalar sağlıklı kalabiliyor uzun şartlarda, ama bazende uzun süreli kalan benzin pıhtısı pompa filitresine sülük yapışıp benzin motorunu bozabiliyor. sonuç itibariyle hem takın hemde takmayın derim tercih sizin. saygılarımla

Düzeltme: İlave

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bir ay önce Ankaradayken yolda kalmam sonucu yandığını anlamış bulunduğum parça..Şamandıra ile birlikte değişim yapıldı, 175 TL parça +50 TL işçilik+ fulldepo benzin :nazar:

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

benimde başıma yaklaşık 3 ay önce geldi sadece pompayı degiştirdim 70 tl'ye aldım, birde çinmalı vardı 50 tl'ye onu almadım 50 tl'de işçilik verdim,röle işine gelince montaj ustası ben önermem zararlı dedi bunu söleyen usta atiker iç anadolu bölge dagıtıcısı....

Yorum bağlantısı
Hakan Amasyalı

Geçmiş olsun.. Geçtiğimiz sene bende değiştirmek zorunda kaldım. 120 TL + 30 TL şamandırayla beraber yanlış hatırlamıyorsam. Yan sanayi ürün gelen şamandıranın bozuk olması dışında bi sorun olmadı o da benim bozulan pompanın şamandırasıyla değiştirildi sorun halloldu.. :kafa: arabayı sanayiden aldım 3/4 ten fazla benzin var içinde :i-ih2: usta sen naptın diye gittim yanına doldurdun mu bunu dedim :tirs: 1/1000 ihtimal sana denk gelmiş dedi :) Deponun içinde 1/4 ten fazla benzin bulundurursanız bi problem olmuyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...