İçeriğe Yönlendir

Direkt LPG ile çalıştırma

Yetkin Akın

Recommended Posts

Yetkin Akın

Aracınızı Direkt LPG ile çalıştırmak için kontağı açmadan önce LPG düğmesine basılı tutup marşa basın.

(Landi Renzo,Atiker,Voltran ile denemiştir çoğunda da bu şekildedir)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyide bu çok zararlı bir işlem..Sıvı haldeki LPG enjektörleri ve ateşleme sistemini mahveder.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Sıralı sistemde plastik manifoltlu araçlarda lpg kış aylarında çok avantajlı değil ciddi bir benzin sarfiyatı oluyor. Metal manifoltlularda bu benzin sarfiyatı yok diye biliyorum direk lpg ile çalışıyor.Motor ısındıktan sonra sorun yok çabucak geçiyor.Fakat sabah soğuk plastik manifoltlu motor direk lpg ile çalışması ne kadar doğru olur. Ama bir zararıda olmuyorsa gerçekten çok iyi birşey lpg deki ciddi benzin sarfiyatı ortadan kalkmış olunca lpg dahada avantajlı olur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Birkaç seferden sonra resetlenmesi gerekiyor demişlerdi. Bu özellik acil durumlarda kullanılmalı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Romano da direk düğmeden lpg ile çalışmaya ayarlayabiliyorsunuz. Tabiki taktırırken sormuştum her daim böyle çalıştırsak ne olur diye. Sadece acil durumlarda kullanılmasını söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

çok yararlı bi paylaşım olmuş.

geçen ay arkadaşımın benzin göstergesi arızalanmış. gecenin 2 sinde eve gidecekken , aracı çalıştıramamıştı. yeni yasalar gereği benzinciler de karakoldan kağıt getirmeden benzin vermiyorlar. baya zor durumda kalmıştı.

neyseki benim araca benzin alıp hortumla aktarmıştık.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
çok yararlı bi paylaşım olmuş.

geçen ay arkadaşımın benzin göstergesi arızalanmış. gecenin 2 sinde eve gidecekken , aracı çalıştıramamıştı. yeni yasalar gereği benzinciler de karakoldan kağıt getirmeden benzin vermiyorlar. baya zor durumda kalmıştı.

neyseki benim araca benzin alıp hortumla aktarmıştık.

Ne kağıdı yaa pompacıya bi paket sigara alsaydınız tamamdı..Hazır sigaralarda zamlandı ;) Şaka bir yana kimlik bırakarak 1-2 LT benzin çok rahat alabilirdiniz.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Aracınızı Direkt LPG ile çalıştırmak için kontağı açmadan önce LPG düğmesine basılı tutup marşa basın.

(Landi Renzo,Atiker,Voltran ile denemiştir çoğunda da bu şekildedir)

peki bu durumda,aracın benzin pompası yandıgı zaman bu işlem uygulanabilirmi acaba, benzim pompası yandıgı zaman aracı çalıştıramamıştık....

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın
peki bu durumda,aracın benzin pompası yandıgı zaman bu işlem uygulanabilirmi acaba, benzim pompası yandıgı zaman aracı çalıştıramamıştık....

Esas Bu gibi zaruri durumlar için zaten.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Furkan Avcı

Bu acil durum bana lazım, benzin yakıt sisteminde problem var motor ısındıktan sonra çok zor çalışıyor/çalışmıyor. Önümüzdeki pazartesine kadar bu şekilde kullanmam gerekecek. Allah'tan motor sıcakken benzinde problem oluyor. 

LPG nin sıvı gitmesi gibi bir durum olmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Landirenzo kit var, ama yemedi çalışmadı LPG de.

Benzinde de çalışmıyor bakalım ne olacak yarın sabaha.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Landi Renzo çalışıyor. Benimde bir defa başıma geldi. Tamirciden telefon ile yardım almıştım ama nasıl yaptığımı tam hatırlamıyorum. 2 kere LPG düğmesine basıp sonra uzun basmıştım sanırım.

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

prinste de denedim bi kaç defa , olmadı yada ben beceremedim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Landi Renzo çalışıyor. Benimde bir defa başıma geldi. Tamirciden telefon ile yardım almıştım ama nasıl yaptığımı tam hatırlamıyorum. 2 kere LPG düğmesine basıp sonra uzun basmıştım sanırım.

Onu da denerim muhtemleen yarın sabah araba benzinde çalışmayacak :(

Yorum bağlantısı

Ne gerek var. Kışın da olsa benzinli araçlarda motor sıcaklığının 35 dereceye çıkması 2 bilemedin 3 kilometrede olur. 

Tek seferde ancak 3 kilometre yol gidebiliyorsanız zaten lpg dönüşümünün faydasız olacağı baştan belli.

Hareket etmeden rölantide lpg ye geçiş yapıyor ve fazla benzin tüketiminden şikayetçi iseniz, zaten komple bir yanlışın içindesiniz.

Söylendiği gibi, yalnızca benzin sistemindeki arızalardan dolayı, acil durumlarda uygulanmalı.

Bırakın direkt olarak lpg ile çalıştırmayı, tek seferde gidilen uzun yolculuklarda, ara ara benzine geçiş yapılmalı. Ve hemen her durumda motor durdurulmadan önce bir müddet benzin ile çalıştırılmalı.

Lpg, regülatörde sıvı halden gaz hale geçirtilip (buharlaştırılıp) o şekilde silindirlere yollanmalıdır. Siz ne yapıyorsunuz!

Bu tip ufak hesaplar bence amatörce ve faydadan çok zararı olacak uygulamalar.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Landirenzo için hala bulamadım direk LPG de çalışmayı. Yok mu bir bilen?

Sabah güç bela benzinde çalıştı. yerinde bekledim ısınması için. Allah'tan motor çabuk ısınıyor, geç soğuyor. İş yerinin önündeyim. Tekrar çalışır mı bilemiyorum.

Benim durumum acil bir durum, aracı bir şekilde İstanbul'a kadar götürmem lazım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Landirenzo'yu servisine sordum; Landirenzoda direk lpg de çalışma özelliği yok dedi.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Landirenzo'yu servisine sordum; Landirenzoda direk lpg de çalışma özelliği yok dedi.

Ama ben çalıştırdım.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Furkan hoca hiç riske girmeyin, bu arabalar elektroniği bol arabalar. Siz bi çekiciyle İstanbul'a gidin en iyisi

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Ama nasıl??

Sorunda orada zaten, 2 yıl oldu benzin pompası arıza yapmıştı telefonda usta tarif etti ve çalıştırdım. Bir kaç defa düğmeye bastım aç-kapa filan yaptım ama tam hatırlayamıyorum. Ustayı tekrar ara derseniz onunda numarası maalesef yok. Emin olduğum bir şey var; kesinlikle çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Lavato ve Atiker lpg ile çalışmayı destikliyor.Lavatoda 10 hak var sanırım.10 hak bitince programdan tekrar resetlemek lazım.Bu söylediğim Lavato fast smart kit için geçerli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...