İçeriğe Yönlendir

Otomatik viteste geri vites arızası (Scorpio )

Burhan Düver

Recommended Posts

Burhan Düver

geçtiğimiz yaz bir eşeklik ettim arabanın motorunu yıkadım,sonra eşekliğe devam edip kurumadan kullanmak zorunda kaldım.problem burda başladı,araç geri vitese geçmedi.P ve R ye taktığımda kımıldar gibi yapıp hareket etmiyor,N ye taktığımda sadece 1.vitesde gidiyor,D de normal gidiyor.araç gaz yemiyor.muhittin'in yardımıyla ELM yi çalıştırdık. 12 adet arıza kodu verdi

P 0125

P 0196

P 0234

P 0299

P 0357

P 0443

P 0455

P 0736

P 1143

U 0001

U 0101

U 0106

P 0736 (improper ratio for reverse gear)birde şu U kodları için ne yapılabilir.

bu aletin okumasına güvenilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha önceden peyderpey okunmuş arızalar silinmemiştir... Siz kontrol edince hepsini görmüşsünüzdür...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

tr sensörünün ayarı kontrol edilebilir. yag basınç testleri yapılabilir.yag seviyesi kontrol edilir. yagda yabancı cisim olup olmadıgı kontrol edilir. muhtemelen şanzıman revizyonu gerekir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yıkayınca şanzıman revizyonu mu gerekiyor Yaşar Ustam? Bunlar sensör işleri değil mi? Kırmış mıdır hatalı sensör ile sürünce bişeyleri?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

dikkat ederseniz revizyonu en sona söyledim. yani ondan önce kontrol edilmesi gereken yerler var. birkaçını sıraladım zaten

Yorum bağlantısı
Burhan Düver

yaşar usta biraz bızıkladım.bu TCM(transmisyon kontrol modülü)TR(vites seçici),TS(transmisyon hız sensörü)VSS(taşıt hız sensörü) ayni şeymidir?ayni değilse TCM ile VSS nerde bulunur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Scorpio ve motor yıkama, ikisi aynı cümlede ürkünç duruyor. ELM ye o kadar güvenmeyin. Aracı ehil olmayan ele teslim etmeyin.

Yorum bağlantısı
Burhan Düver

arac a şimdilik ben bakıyorum,artık ne kadar ehilsem ;) yukarıda yazdığımın cevabını biliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hespi ayrıdır, Scorpioda ne nerededir ezbeimde yok ama seçici dışarıda, Tcm ve Vss şanzıman içindedir, vss ye dışardan ulaşılabilir ama tcm yi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...