İçeriğe Yönlendir

Debriyaj baskı sorunu

Göktuğ Serbent

Recommended Posts

Göktuğ Serbent

merhaba arkadaşlar,

arabamın debriyajı yaklaşık 20 bin km önce luk marka debriyaj seti (bilyalı) olarak değişti. bir kaç talihsizlik, bayağı dik yokuşta dur kalklar zorlamalar vs filan mahvetti debriyajı artık bayağı yukarda kavrıyo. balata son demlerinde anlayacağınız.

malum öğrenci olduğumuz için işi mümkün mertebe ekonomik çözmem gerekiyor. bu nedenle sadece balatasını değiştirme şansımız varmı bilyalarını değiştirmezsek sorun olurmu sizce, çünkü daha çok yeni, ayrıca bir kaç alternatif var örneğin mapa diye bir marka var 135 tl fiyatı var.

bir diğer sach marka şu ilan gözüme çarptı fakat uygunluğunu bilmiyorum 17 20 m diyor satıcıya soruyorum uygun olduğu modelleri bana 17 20m diye cevap veriyor. http://www.sahibinden.com/ford_17_m_20m_or...pXQQdisplayitem 97 mondeoya uygunmudur?

birde revizyonlu setler var bunlar sağlıklımıdır? http://www.sahibinden.com/ford_focus_ve_fo...pXQQdisplayitem? 150 tl gibi bir fiyatı var

yoksa e-bay den bir set almak dahamı mantıklı? önerilerinizi almak isterim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

sıfır olan sizin aracınıza uygun degil. revizyonlusunuda önermek yanlış olur. baskı ve bilyanız saglam ise balatayı çaktırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
(düzenlendi)
sıfır olan sizin aracınıza uygun degil. revizyonlusunuda önermek yanlış olur. baskı ve bilyanız saglam ise balatayı çaktırabilirsiniz.

ustam sadece balata satılıyormu? benim gördüğüm hep set halinde, bu balatayı bitiren zor durumların baskı ve bilyaya büyük ölçüde zarar vermiş olaması yüksek ihtimal mi düşük ihtimalmidir? bu çakma işlemi özel servislerde yapılan basit bir işlemmi yoksa farklı bir yerdemi yapılıyor.

kusuruma bakma ustam bilmediğim için çok soru sordum yardımın için teşekkür ederim hakkını helal et.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
ustam sadece balata satılıyormu? benim gördüğüm hep set halinde, bu balatayı bitiren zor durumların baskı ve bilyaya büyük ölçüde zarar vermiş olaması yüksek ihtimal mi düşük ihtimalmidir? bu çakma işlemi özel servislerde yapılan basit bir işlemmi yoksa farklı bir yerdemi yapılıyor.

kusuruma bakma ustam bilmediğim için çok soru sordum yardımın için teşekkür ederim hakkını helal et.

sıfır tek olacagını sanmıyorum. parçacı arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirler. saglam çıkması zor ihtimal. servis kabul ederse ordada yaptırabilirsiniz. özeldede

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
Çakma balatanın, yeni ve kibar ismi revizyonlu mu olmuş :rofl:

:good1: malı satarken kibar dil kullanmak lazım çağlar bey, çakma balata diye ilan verse pek hoş olmaz sanırım :)

sizin tecrübe ve biglinize dayanarak soruyorum. daha 1 senelik olan bu seti komple değiştirmek yerine sadece balata veya baskı balata taktırmak mantıklımıdır. yoksa bilya ve baskıda çok zarar görmüşmüdür. tabi kullanıma bağlı biliyorum o nedenle balatanın erimesine etken olayları biraz açıklayım çok dik yokuşta dur kalklar ve sorunlu bir arkadaşın aracı kullanırken seyir halinde, boşa alıp 5 bin devir civarı gaz verip 3 e atması (resmen balata nasıl yeniri gösterdi bana sağolsun) bu tip olaylar baskı ve bilyalarıda çok etkilermi yoksa sadece balatamı gitmiştir. değişimi bana 750 tl gibi bir maliyet tutmuştu o yüzden çıkarıp atmayada kıyamıyorum açıkcası :) yaşar ustanın dediği gibi sadece balata revizyon çaktırsam :) mutlu bir insan olurmuyum?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...