İçeriğe Yönlendir

MTV'nin son Ödeme günü 1 Şubat

Mehmet Erbuğa

Recommended Posts

Mehmet Erbuğa

Her yıl ocak ile temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2010 yılına ilişkin 1. taksitinin ödeme süresi 1 Şubat 2010 Pazartesi günü sona erecek.

Motorlu Taşıtlar Vergisi mükellefleri, 2010 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksitini aşağıda yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilecek. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Gelir İdaresi Başkanlığı, şunları kaydetti:

"Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasında www.gib.gov.tr yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne başvurarak. Anlaşmalı bankalara doğrudan başvurarak veya internet bankacılığını kullanarak.

Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne, başvurarak. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca; kredi kartı ile geçmiş yıllar da d

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Her yıl ocak ile temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2010 yılına ilişkin 1. taksitinin ödeme süresi 1 Şubat 2010 Pazartesi günü sona erecek.

Motorlu Taşıtlar Vergisi mükellefleri, 2010 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksitini aşağıda yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilecek. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Gelir İdaresi Başkanlığı, şunları kaydetti:

"Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasında www.gib.gov.tr yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne başvurarak. Anlaşmalı bankalara doğrudan başvurarak veya internet bankacılığını kullanarak.

Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne, başvurarak. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca; kredi kartı ile geçmiş yıllar da d

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
(düzenlendi)

Aracı üstüme almama rağmen vergide niye hala eski sahibinden görünüyor :) İnsaf daha ocak ayı bitmeden temmuz ayının vergisini girmişler bölüme ah be güzel devletim :D

tarihinde Melih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Aracı üstüme almama rağmen vergide niye hala eski sahibinden görünüyor :good1: İnsaf daha ocak ayı bitmeden temmuz ayının vergisini girmişler bölüme ah be güzel devletim :D

1-Araç bilginiz emniyet tarafından gib e bildirilince sisteme girilebilir ancak.

2-Temmuz ayı olarak gördüğünüz yeni vergi ya da farklı bir vergi değil 2010 yılı vergisinin 2 nci taksididir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracı üstüme almama rağmen vergide niye hala eski sahibinden görünüyor :s İnsaf daha ocak ayı bitmeden temmuz ayının vergisini girmişler bölüme ah be güzel devletim :rolleyes:

MTV yıllık olarak Ocak ayında tahakkuk ettirilir...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Bir haftadır bu işlemi gerçekleştiremedim. Saatlerce telefonla bankaya ulaşmaya uğraştım. Allah'dan telefona para yazmıyor. Ama gene de el birliği ile başaramadık. Acaba vergi dairesine gidip de mi çekim işlemi yaptırsam? :D

Velhasıl kelam bu internet işi bana göre değil. :s

Sorun anlaşıldı: Ortakla haftalık görüşmemizi ihmal ettiğim için çekmem gereken bir ceza imiş. Az önce Ortağı aradım ve bir haftadır bu işi beceremedim dedim. Sağolsun bana Akbank'ın çok temiz bir aile bankası olduğundan uzunca bahsetti ve World Kartın var mı dedi. Uzunca zamandır kullanmadığım kartla işlemi tekrar denediğimde başarıya ulaştım. Sağolasın ortak...

Bilmeyenler için ortak (Özyürek)... :rolleyes:

tarihinde M. Alper Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Özlem
1-Araç bilginiz emniyet tarafından gib e bildirilince sisteme girilebilir ancak.

2-Temmuz ayı olarak gördüğünüz yeni vergi ya da farklı bir vergi değil 2010 yılı vergisinin 2 nci taksididir.

aynen öyle zaten 2010 2. taksidi. Beklicez bakalım ne zaman giricekler gibe

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sorun anlaşıldı:Ortakla haftalık görüşmemizi ihmal ettiğim için çekmem gereken bir ceza imiş. Az önce Ortağı aradım ve bir haftadır bu işi beceremedim dedim. Sağolsun bana Akbankın çok temiz bir aile bankası olduğundan uzunca bahsetti ve World Kartın varmı dedi. Uzunca zamandır kullanmadığım kartla işlemi tekrar denediğimde başarıya ulaştım.Sağolasın ortak...

Demekki neymiş... Haftalık görüşmeler ihmal edilmeyecek :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Vesile ile bir uyarı; Ödeme için son günleri beklemeyin. Üzülebilirsiniz.

K.kartı ile ödeyecekler tam tersine son günleri beklemeliler çünkü sürekli değişik kampanyalar başlıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
K.kartı ile ödeyecekler tam tersine son günleri beklemeliler çünkü sürekli değişik kampanyalar başlıyor.

Gib deki Sanal pos sistemi bankalarla entegre çalışmaktadır ve sistemin bir bacağını bankaların isteklere cevap verme yetisi oluşturmaktadır.

Bir kaç yukarıdaki maila bakarsanız akbank üzerinden ödenememe sorununu görürsünüz. Son gğn aynı sorunu yaşayabilirsiniz demek istedim sadece.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...