İçeriğe Yönlendir

Fren hidroliği eksiliyor

Ethem Şenkurt

Recommended Posts

Ethem Şenkurt
(düzenlendi)

Arabamda sürekli el freni lambası yanıyor. sebebini araştırdım fren hiroliği eksiliyor, yeni hidrolik eklettim içindeki hidroliğin rengi farklıymış içindekini döküp yeni hidrolik eklettim fakat o da bitti yaşayan ya da bilen arkadaş varsa yardım ederse sevinirim. Bi de yol bilgisayarında da balata lambası yanması lazım değil mi? Yanmadı. Teşekkürler.

tarihinde Can Umut Baykan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Debriyaj hidrolik ust merkezini kontrol ettirin.Metal borusunda catlama v.b. sebeplerle kacak olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dot 3 dot 4 farklı renkte değil mi? Yeşil bir şey koymuştular yanlışlıkla sonradan ben değiştirdim sarımsı daha şeffaf olanla. Ya dot 4 yerine dot 3 koymuştular ya tam tersi.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Şu anda çok büyük risk altındasınız.Hiç geciktirmeden fren tertibatını değiştirin.Küçük olan (olması muhtemel) o çatlak ser bir fren esnasında kırılıp sizi zor durumda bırakabilir.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

fren hidroliği debriyaj merkeziyle ortak kullanılır. ya fren merkezinde arza var yağı westanousun içine kaçırıyor ,yada debriyaj merkezin bozulmuş şanzumanın ordan yere yağ damlatıyor.

kuru bir zeminde kontrol etmenizi öneririm

unutmadan araç çalışırken frene sabit tam basınca pedalda yavaş yavaş düşme varsa fren sisteminde arza var yoksa ikinci seçenek.....

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Araçta, bir sıvının eksilmesi, ilgili sistemde kaçak olduğunun habercisidir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

bende de vardı bir ara. sonra kendiliğinden kesildi. nedenini hiç anlayamadım. ama eksiltmeyi yaşadığım anda araç tam yükte uzun yolda idi. (4 kişi + bagaj ağızına kadar dolu). iki defa tamamladım. ilginçtir bir daha eksilmedi. ben debriyaj baskı balatasından zorlanınca kaçırdığına yorumladım ama başka bir nedeni de olabilir. Aracınız sadece DOT 4 tipi parafin içermeyen fren hidroliği ile uyumludur. eğer yanlışlıkla dot3 konduysa sistemi komple temizlenmesi gerekecektir. Fren hassas ve de önemli bir konu. Ben bu olayı yaşadığımdan bu yana; 3 günde bir muhakak aracın tüm sıvılarını kontrol ediyorum.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
bende de vardı bir ara. sonra kendiliğinden kesildi. nedenini hiç anlayamadım. ama eksiltmeyi yaşadığım anda araç tam yükte uzun yolda idi. (4 kişi + bagaj ağızına kadar dolu). iki defa tamamladım. ilginçtir bir daha eksilmedi. ben debriyaj baskı balatasından zorlanınca kaçırdığına yorumladım ama başka bir nedeni de olabilir. Aracınız sadece DOT 4 tipi parafin içermeyen fren hidroliği ile uyumludur. eğer yanlışlıkla dot3 konduysa sistemi komple temizlenmesi gerekecektir. Fren hassas ve de önemli bir konu. Ben bu olayı yaşadığımdan bu yana; 3 günde bir muhakak aracın tüm sıvılarını kontrol ediyorum.

İlanda, Dod 4 için motosiklet katagorinde belirmiş.

http://2teker.sahibinden.com/wurth_marka_d...pXQQdisplayitem

Yorum bağlantısı
Ethem Şenkurt

yanıtlar için teşekkürler

gerçekten arka teker fren merkezinden kaçırıyormuş değiştirince sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...