İçeriğe Yönlendir

Ford Ranger

Emre Tokay

Recommended Posts

Emre Tokay

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda Ford Focus Ghia düşünüyordum ama ticari yönden bazı değişiklikler yüzünden Pick-Up bir araç almaya karar verdim 20.000Tl param var 2007model ve üstü yeni yüz Ford Ranger almak istiyorum 4x4 olmıyacak o paraya olmaz zaten en azından öle düşünüyorum.

Bakalım en kısa zamanda Ford ailesine katılırım inşallah saygılar sevgilerrr.....

Yorum bağlantısı
Emre Tokay
Doğru bir karar. :)

Umarım dilediğiniz gibi bir araç bulabilirsiniz.

:) Aklın yolu bir :good1:

Yorum bağlantısı
Emre Tokay

Bir kaç konuda okudum koltuklarından rahatsız olan yada yakıt konusunda şikayeti olanlar var. Acaba rica etsem ilk defa bir Pick-Up alacağım için kullanan arkadaşlardan yakıt performans konfor yol tutuşu konularında yorum ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Tokay

Kusura bakmayın parça parça aklıma geldikçe yazıyorum. Acaba yedek parçaları çok mu pahalı ?

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
(düzenlendi)

Sakın Ford'a ihanet olarak anlamasın arkadaşlarım.Ama hem çok yakar Ranger, hem de parçaları acaip pahallı.İkinci eli de yer yer değişiyor.Japon pick up lar kadar tutulmaz açıkcası.Ben parayı denk getirebilirsem kendim de almayı düşündüğüm aracı size söyliyeyim.Tata Telcoline.Hem klimalı,hem mercedes motorlu,hem yakıttan,parçadan da acayip hesaplı.Ben arazi çılgınlığım yüzünden 4x4 ünü almayı düşünüyorum.Kullananlar gayet de memnun.Parça kırma dökme olayı yok diyorlar.14bine geçen buldum hatta 2007sini.4x4.Uzaktı Erzurumda, alamadım.Çok konforlu değilmiş ama arazide canavar diiyorlar.Bir düşünün derim.

tarihinde Yavuz Ya??z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Tokay
Sakın Ford'a ihanet olarak anlamasın arkadaşlarım.Ama hem çok yakar Ranger, hem de parçaları acaip pahallı.İkinci eli de yer yer değişiyor.Japon pick up lar kadar tutulmaz açıkcası.Ben parayı denk getirebilirsem kendim de almayı düşündüğüm aracı size söyliyeyim.Tata Telcoline.Hem klimalı,hem mercedes motorlu,hem yakıttan,parçadan da acayip hesaplı.Ben arazi çılgınlığım yüzünden 4x4 ünü almayı düşünüyorum.Kullananlar gayet de memnun.Parça kırma dökme olayı yok diyorlar.14bine geçen buldum hatta 2007sini.4x4.Uzaktı Erzurumda, alamadım.Çok konforlu değilmiş ama arazide canavar diiyorlar.Bir düşünün derim.

Tata Telcoline hiç ısınamadığım bir araç. Tam bir inşaat arabası dediğiniz gibi konforsuz. Her yaz 1 defa marmara ege akdeniz olarak bi sahil turu yapıyoruz. Biraz konforlu olması gerekir ve tat çok tipsiz en azından biraz daha yakışıklı az da olsa bi al benisi olması lazım. Şuanda 2004 Skoda Octavia kullanıyorum ve bu aracın bile orjinal yedek parçasından şikayetçiyim. Bakalım siz değerli arkadaşların da yardımıyla uygun bir araç bulacağım kendime inşallah.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
(düzenlendi)
Tata Telcoline hiç ısınamadığım bir araç. Tam bir inşaat arabası dediğiniz gibi konforsuz. Her yaz 1 defa marmara ege akdeniz olarak bi sahil turu yapıyoruz. Biraz konforlu olması gerekir ve tat çok tipsiz en azından biraz daha yakışıklı az da olsa bi al benisi olması lazım. Şuanda 2004 Skoda Octavia kullanıyorum ve bu aracın bile orjinal yedek parçasından şikayetçiyim. Bakalım siz değerli arkadaşların da yardımıyla uygun bir araç bulacağım kendime inşallah.

Konfor konusunda size hak veriyorum,ama malum ticari kullanırken yedek parça önem kazanıyor.Ben gibi arazide kullanmayı planlıyorsanız da.Ama tip konusunda katılmadığım noktalar var.Çok güzel aksesuar yakışıyor Tata'lara.Temizini bulmak mesele ama,bulanda genelde çok memnun kalıyor.Ama en azından japonlara bakın derim.Onların parçaları da ucuz değil ama yağ değişimi hariç kaputu açılmayan Isuzu'lar var.2.eli de makul.

tarihinde Yavuz Ya??z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ford alın siz, iyi baktıktan sonra sorun çıkarmaz, zaten mazda dır ranger, fazla gaza basarsanız yakar, az yakan rahat istiyorsanız mitşubişi derim, ama şuanki kasa değil 2 kasa gerisiydi sanırım, hani turbolu olanları onlar iyidir.

http://www.carpages.co.uk/mitsubishi/mitsu...al_07_12_04.jpg bunun 4X2 si güzel makinadır.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Tokay
Ford alın siz, iyi baktıktan sonra sorun çıkarmaz, zaten mazda dır ranger, fazla gaza basarsanız yakar, az yakan rahat istiyorsanız mitşubişi derim, ama şuanki kasa değil 2 kasa gerisiydi sanırım, hani turbolu olanları onlar iyidir.

http://www.carpages.co.uk/mitsubishi/mitsu...al_07_12_04.jpg bunun 4X2 si güzel makinadır.

Uzun bir süre mitsubishi kullandım 4x4 olanından. Ondada konfor olduğu pek söylenemez ama dış görüntüsü çok güzel bir makinedir. Fakt 30-35krş yakıyor :):good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Uzun bir süre mitsubishi kullandım 4x4 olanından. Ondada konfor olduğu pek söylenemez ama dış görüntüsü çok güzel bir makinedir. Fakt 30-35krş yakıyor ;):unsure2:

4X2 si çok yakmaz ama siz bilirsiniz, bu tür araçların hepsi hemen hemen aynı yakıyor, size tavsiyem özellikle toyotadan uzak durun, resmen baş belasıdır birkez bozulmaya başladımı işi biter, yan sanayi parçası yok gibidir olanda çin malıdır 2 günde dağılır, orjinali deli pahalıdır ve toyota servislerinde yağ mazot filtresi dışında hiçbirşeyi bulunmaz günlerce beklersiniz, şirketin 2 adet hilux var bıktık artık 2005 model arabalar resmen takoz motor sesinden durulmuyor kenara attık uyduruk işlerde yağcılar falan kullanıyor artık, nerde trak orda bırak yapılacaklar, toyota yerine tata xenon alın 10 kere daha rahat edersiniz hiç değilse.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

Ya bu kadar farklı mı bineklerinden.Binekleri sorunsuz bilinir.

Yorum bağlantısı
Emre Tokay

Benim ortağımda Toyota Hilux var. 2009 model gayet güzel mitsubishi den sonra aldı onu ve mitsubishiden gerçekten çok iyi bende kullanıyorum ara sıra ama henüz hiç arızalanmadı.

ben kendi arazi aracım olsun istiyorum şuanda binek aracım var. Görüntüsü güzel en azından itici olmayan olabildiğince az yakan uzun yolda yormiyacak azda olsa teknoloji olucak. Ya bu işler çok zor ve sıkıcı inşallah istediğim gibi bir araca sahip olurum.

Yorum bağlantısı
Sercan Temel

Bence bu tip araç alırken MTV' lerine de dikkat etmek gerekir. Bizim şirkette 2 tane 2008 model Ford Ranger 4x4 var... Birinin yıllık 3.000,00.-TL civarı MTV' si var...

Yorum bağlantısı
Emre Tokay
Bence bu tip araç alırken MTV' lerine de dikkat etmek gerekir. Bizim şirkette 2 tane 2008 model Ford Ranger 4x4 var... Birinin yıllık 3.000,00.-TL civarı MTV' si var...

Zaten 4x4 e hem param yetmez hemde vergisi yüzünden almam. Bişi sormak istiyorum bu ranger lar kamyonet olarak giriliyor sanırsam değilmi ?

Yoksa otomobil arazi aracı kapsamına mı giriyor 4x2 olanı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...