İçeriğe Yönlendir

Kapıların içten kilitlenip açılması

Yilmaz Özbay

Recommended Posts

Yilmaz Özbay

Arkadaşlar konuyu açmadan önce araştırdım ama forumda bulamadım konu açıldıysada kusura bakmayın, 2008 model connect kapıları içeriden kilitlediğimde arka kapılar tekrar açılmıyor, kapıları tekrar kumandadan açmak gerekiyor bunun bir çözümü varmı? Yetkili servis kapı otomatiğinin değişmesi gerektiğini söyledi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuncay Arslan
Arkadaşlar konuyu açmadan önce araştırdım ama forumda bulamadım konu açıldıysada kusura bakmayın, 2008 model connect kapıları içeriden kilitlediğimde arka kapılar tekrar açılmıyor, kapıları tekrar kumandadan açmak gerekiyor bunun bir çözümü varmı? Yetkili servis kapı otomatiğinin değişmesi gerektiğini söyledi

Bu konu burada da konuşulmuştu daha önce ama çözüm bulamamıştık. Sanırımgeliştirilmesi gerek. Aynı şekilde arabaya binerken kumandaya 1 sefer basıp binerseniz yolda arka tarafa birilerini almak istediğinizde arabayı stop edip anahtarı kontaktan çıkarıp tekrar basmak gerekiyor kumandaya.

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

kilit sistemi öyle bir sıkıntı yok mesela arabanın içine bin kapıları kapat sonra arabayı çalıştır arka açma düğmesine bas kapıları açmaz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şenol Yılmaz
kilit sistemi öyle bir sıkıntı yok mesela arabanın içine bin kapıları kapat sonra arabayı çalıştır arka açma düğmesine bas kapıları açmaz

connectlerde bu bir sorun ama yetkililer özellik olduğunu savunuyor. yani ön ve arka kapıları ayrı ayrı kilitleme özelliği. mesela yük indirirken ön kapıları kilitleyip arka kapıları açık tutabiliyorsun. ama gel gelelelim arkadaşların da dediği gibi ön kapıyı açıp arabana bindin yolda birisini arka kapıdan alamıyorsun çünkü kapı kilitli içerideki düğmeden açılıyor. sen zaten oraya yetişemiyorsun. arabayı stop edip kumanda ile kapıyı açacaksın. başka çare yok. aslında ön konsolda arka kapıları açan bir buton olsa bu sorun olmaktan çıkacak. bunu ben servisten istedim ancak yapılabilir ama biz yapmayız dışarıda yaptırmanız lazım dediler. orjinal haricinde iş yapmıyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Amacı ticari yük taşımacılığı olduğu için, bu bir güvenlik özelliğidir. Eski Transitlerde yan kapıdan mal aşıran çok olmuştu. Mesela çoğu kargo firması yan kapıya mühür bile takar. Hİç kullanmayan çoktur.

Yorum bağlantısı
Süleyman Filiz

araca bindiğinizde aracı çalıştırdıktan son :s ra kapıyı kapatıp deneyin düzelebilir kazasız günler dileğiyle....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...