İçeriğe Yönlendir

5800 font değişimi

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Maxicep forumunda gördüm, telefona uyguladım. Gayet güzel oldu. En önemlsi bilgisayrınızda beğendiğiniz (türkçe karakteri destekleyen) fontları kullanabilirsiniz. Açılışta pin kodu sorduğu durumlarda sorun yaşadım denediğim fontlardan birinde. Bu durumda, hafiza kartını takmadan telefonu açtım, daha sonra kartı takınca kendi kendine kapanıp açılarak fontu tanıdı. Ben şu an tahoma'yı kullanıyorum. Ericsson tarzi bir yazı stilim oldu. Nasıl yapılacağı aşağıda.

Alıntı-MAxicep forumu; cabbar007 nikli kullanıcı.

Nokia 5800 Xpress Music?in klasik fontlarından sıkıldınız mı? Size tavsiyem onları değiştirmeniz. Sıkılmadıysanız bile denemenizi tavsiye ederim, biraz eğlenceli oluyor. İlk önce cihazı USB kablosu ile bilgisayara ?Depolama Birimi? olarak bağlayın. Bunun yerine hafıza kartını çıkararak direk bilgisayara da takabilirsiniz. Daha sonra Bilgisayarım > M(hafıza kartınız) > resource yolunu izleyin. Bu klasörde ?Fonts? adlı bir alt klasör oluşturun. Bu font klasörüne dört adet font dosyası kopyalayacağız. Tüm dosyaların içeriği aynı olacak fakat isimleri farklı. Klasörün içinde bulunacak olan font dosyalarının isimleri şöyle olmalı:

S60ZDIGI

s60tsb

s60ssb

s60snr

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...