İçeriğe Yönlendir

Tavsiye Pick-Up

Misafir

Recommended Posts

Serdar Can

mazda b2500 ve ford ranger'ın yol tutuşu diğer araçlara göre biraz daha iyidir ama eğer çok aşırı boyutlarda olmayan veya kirli olmayan malzemeler taşımayacaksanız connect tarzı bir arac daha kullanışlı oluyor, eski aracım mazda b2500 4*4 tü, ranger ile aynı araç zaten.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gürbüz
(düzenlendi)

Ford Ranger'ın en dolusundan (thunder) en kuşuna hem 4x2 hem 4x4'ünü her türlü hava ve yol koşulunda (yarım metre çamura veya makilik bir tepeye 30 derece eğimle tırmanmaya yol denirse) her koltuğunda test ettim. Eğer yol dışı çok kullanmayacaksanız bu tür araçların boynu bükük kalır. Yol üstünde konfor aramayın. Bozuk yolda hiç aramayın. 100 kmde bir mola şart. Sadece yükseklikse probleminiz. Connect, partner tarzı bir araç işinizi görür.

Ranger'ı da Hilux hariç japonlarla kıyaslamayın ayıp .... :D ( Mazda B2500 Rangerla aynı, arma mühendisliği)

Diğerleri geyşa, Hilux Samurai, Ranger Delta force aklınızda bulunsun. Hepsini denedik Ranger (şantiyede 12 tane var) daha az yakıyor diye onda karar kıldık. Euro NCAP'ı bilmem ama kaya gibi sağlam Ranger. Hilux dışında bütün japonlar dağılıyor, şartlar biraz ağırlaşınca.

Saygılarımla,

tarihinde Yavuz G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dacia önerimi tekrarlıyorum. Daha ufak tefek bişey lazımsa çekiş kontrollu fiorino. çuval muval taşır icabında.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gürbüz
Siz bu kadar deneyimde bulunmuşsunuzda bir sorum olacak hiç takla atmış bir ranger gördünüzmü?

Taklalarda çok dayanıksız.Yani en azından benim gördüğüm kadarıyla öyle ardahan'a giderken benden 350-500m ileride olan kazada izlenimlerim bunlar.Eğer sizin sağlamlıktan kastınız araziye falan vurup çıkmaksa o ayrı ama güvenlikse o arabada güvenlik yok.o zaman en sağlam araba cj-5 oluyor(düşünce stilinbiz bunu gösteriyor).Ama euroncap'ı kim takarki?

Merakınızı gidereyim Evet gördüm. Hem de 11 metrelik şevden yuvarlana yavarlana inmiş bir Ranger. 140 tonluk maden kamyonu ezmiş Ranger da gördüm. Ayrıca darmadağın olmuş mercedesler, BMW'ler de gördüm. Sizin mantığınızla da onlarda da güvenlik olmadığı sonucu çıkmaz mı? Bu araçların otoban hız limiti 80 km. Bildiğim kadarı ile sınıfında hiçbir rakibinin de 5 yıldızı yok. Benim asıl söylemek istediğim bu araçların ancak arazi yoğun kullanım için düşünülmesi gerektiği idi. Mehmet Bey'in dacia önerisine katılıyorum. Bir ara partner adventure vardı mesela o da olabilir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Ali Gök

konuyu hortlatmak gibi olmasında 

4*4 olanlar otomobil gibi vergi ödüyor

4*2 olanlar kamyonet olarak vergi ödüyor diye biliyorum . yanlışmı bu bilgi?

16-17-18 civarına nasıl bir çift kabin alınabilir 4*2 .  Sanayiyle bizi arkadaş yapmayacak ( illaki gidilir o pikaplara ama hani çok tuzlu olmayacak olanı  hangisidir)

amcaoğluna lazım sağlam bir arayışa girdik bu aralar köyde tarlaya gidip gelmek için kullanacak malzeme yükleyecek üstüne vs tam ihtiyacı olan araç

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

konuyu hortlatmak gibi olmasında 

4*4 olanlar otomobil gibi vergi ödüyor

4*2 olanlar kamyonet olarak vergi ödüyor diye biliyorum . yanlışmı bu bilgi?

16-17-18 civarına nasıl bir çift kabin alınabilir 4*2 .  Sanayiyle bizi arkadaş yapmayacak ( illaki gidilir o pikaplara ama hani çok tuzlu olmayacak olanı  hangisidir)

amcaoğluna lazım sağlam bir arayışa girdik bu aralar köyde tarlaya gidip gelmek için kullanacak malzeme yükleyecek üstüne vs tam ihtiyacı olan araç

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-masrafsiz-1998-nissan-skystar-klimasiz-292203174/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-cok-temiz-yesil-ranger-295403884/detay

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

bunlarda ki motor ne tür bi motor. turbo vs varmı

enjektörleri flan nasıl acaba çok pahalıya patlarmı

şahin satıp üzerine ekleme ile alacak bu adam yarın enjektör değişcek ver 4 5 derlerse kafasına sıkar :D

Evdeki pişirme yağlarını dök yaksın, kaç model pikap birşey olmaz  :D  Araba gibi hassas düşünme.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Evdeki pişirme yağlarını dök yaksın, kaç model pikap birşey olmaz  :D  Araba gibi hassas düşünme.

heh aradığım laflar bunlar . sürecek tarlaya mazotu dolduracak gidecek. bakımdan anlamaz zaten yağ eksikse yağ koyar o kadar  sıkıntısı olmicak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...