İçeriğe Yönlendir

Motorda devir düşmesi

Barış Güler

Recommended Posts

Barış Güler

Merhaba arkadaşlar.

Arabamda durmak üzereyken vitesi boşa atıp frene bastığımda motorun rölantisi düşüyor.200-300 devir kadar.Ayağımı frenden çekince rölanti düzeliyor.Araba hissedilir derecede titriyor.Aracın sorunu ne olbilir?

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Bana en son böyle olduğunda sarj dinamom yanmıştı sonra akü bitmişti sanayiye kadar zor gitmiştim her frene basışımda stop edecek gibi oluyodu hatta camı açmaya çalışırken bile böyle olurdu.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Araç 45 binde TDCİ.En son bakımları 10 bin km önce yaptırdım(İki defa hava filtresi değişti.Yakıt filtresi değişti.Yağ ve yağ filtresi değişti bakımlar serviste yapıldı).Bu sorun bakımlardan önce de vardı.Fren hiroliği azlmıştı.Fren balatalarını değiştirdim(dördüde değişti)Fren hidroliği seviyesi normale döndü.devir sorunu geçer gibi oldu ama tekrar başladı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci motorda rölanti düşmesi mi :D , hiç duymamıştım. Frene basınca olşuyor ise, acilen westinghouse sistemini kontrol ettirin....

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Rölanti tam durmak üzereyken başlıyor.Durduğumda da devam ediyor.Ayağımı frenden çekince düzeliyor.Servise götürdüm usta arabayı aşırı devirli kullandığından denk getiremedik.Bir daha ki sefere ben kullanırım aracı.Bilgisayara bağlatsak çıkar mı acaba problemin ne olduğu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Test bilsiyaraları elektronik sensör arızalarını okur. Yağ yakan, subapları erimiş bir araçta bile arıza kodu olmaz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Abdullah Barutcu

Aynı sorun bende de var hem fren debraj yaptığımda

hemde arabayı park ediyorum frene basıyorum devir düşüyor

direksiyonu sağa sola çeviriyorum devir yine düşüyor hidrolikte

lpg de daha çok yapıyor yağ da bi problemmi var diye baktım herhangi bi durum yok hatta

yağ max. seviyesinin 3-4 cm yukarısında yani fazla yağ var çözemiyorum bu sorunu kafayı yemek üzereyim...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kadir Çakır

Aynı sorun benim araçtada var. Araç 2011 ve şu an serviste. Sorunla ilgili video kayıtlarınıda verdim. Bana kiralık araç verdiler ve araca ilk servis bakacak sonrada Otosan bakacakmış. bakalım ne çıkacak....

Yorum bağlantısı
Emre Aytan

Alın benden de o kadar. Yapmadığım masraf kalmadı.

Hatta bunu satıp dizele geçmeyi düşünüyorum. Hatta belki sırf bu kronikten dolayı ford'a bile bulaşmamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...