İçeriğe Yönlendir

''G1'' LPG'de gerçek yenilik

Akif Özkan

Recommended Posts

Akif Özkan

sıralı sistem lpg sektründe gerçek bir yenilik olan G1 hakkında bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum

''G1'' yazılımı microsoft ekibi tarafından yapılmış lpg ecu su ile gerçek bir fark oluşturmuş bir kit.

lpg ecu su araç seyir halindeyken benzin ecu sunu sürekli ve çok hızlı bir şekilde taklit etme özelliğine sahiptir.

bu nedenle de montaj sonrası her hangi bir kalibrasyon işlemi yapmaya gerek olmadan lpg ecu su enjeksiyon zamanlamalarını benzin ecu sundan alarak anlık ayarı kendisi yapar.böylelikle de hataya yer bırakılmadığı gibi yanlış ayar yapılması gibi bir duruma fırsat verilmemiş olunur.her devir ve hızda en ideal yakıt motora enjekte edileceğinden hiç bir şekilde performans ve tasarruf kaybı söz konusu değildir.bu Özelliği ile de kullanıcılarına rakiplerine oranla daha iyi performans daha çok tasarruf vaat etmektedir.

ayrıca tüm sistemi için vermiş olduğu 5 yıllık garantide sanırım lpg piyasasında bir ilk.. buda sadece ecu yazılımı ile değil tüm malzemeleri ile kaliteye ne kadar önem verdiğini gösteriyor bize.

15-20 günlük bir süre sonra tüm Türkiye de montajına başlanılacak olan G1 in şimdiden tüm kullanıcılara çok iyi bir alternatif olduğunu söylemek hiç te zor değil.uygulamalardaki başarısı ile orantılı olarak ta kısa sürede tüm firma ve kullanıcıların gözdesi olacağından eminim.

saygılarımla.

http://forum.donanimhaber.com/m_34826107/tm.htm ' dan alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tamam da Ömer Bey, tamamı büyük harflerden oluşan başlıkta konu açmıyoruz. Ben bunu düzeltiyorum. Biraz daha dikkat lütfen. :unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
''G1'' yazılımı microsoft ekibi tarafından yapılmış lpg ecu su ile gerçek bir fark oluşturmuş bir kit.

Desene işimiz zor.. Bu kiti taktırınca şunlar olabilir.. :good1:

Ortada hiç bir neden yokken otomobiller günde en az iki kere stop edebilir.

Otoyolda giderken birdenbire otomobilin bütün göstergeleri kilitlenir ve sizin bunu kabullenip arabayı baştan çalıştırmanız gerekebilir.

Bazen sağa dönüş gibi basit bir manevra, arabanın tamamen stop etmesine neden olur ve bu durumda yazılımı yeniden yüklemeniz gerekir.

Lpg'ye geçmeden önce "Emin misiniz?" diye sorar.

Bazen araba durup dururken kilitlenir ve aynı anda kapı kilidini açıp, marşa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj çözülmeyebilir.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Desene işimiz zor.. Bu kiti taktırınca şunlar olabilir.. :)

Otoyolda giderken birdenbire otomobilin bütün göstergeleri kilitlenir ve sizin bunu kabullenip arabayı baştan çalıştırmanız gerekebilir.

Bazen sağa dönüş gibi basit bir manevra, arabanın tamamen stop etmesine neden olur ve bu durumda yazılımı yeniden yüklemeniz gerekir.

Bazen araba durup dururken kilitlenir ve aynı anda kapı kilidini açıp, marşa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj çözülmeyebilir.

:good1:

Bunları bilmem de benzin enjektörünü taklit etmeye kalkarsa fena şeyler olabilir. :) Misal kar edilmeyen bi LPG sistemine dönüşebilir. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hadi ordan... :unsure:

Senden önce ben düzeltmiştim :D

Yalançı! Seninki de bozuktu. "İlk harfler büyük olacak" diyorsun ama kendin küçücük harflerle yazmışsın. :p Ben düzelttim ben! Hayır ben! :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Desene işimiz zor.. Bu kiti taktırınca şunlar olabilir.. :unsure:

:D lpg+microsoft kelimesini aynı cümlede düşünemiyorum, dehşetle kaçardım :crazy: bence yazılımı borda yıkayıp piyasaya sürsünler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
direksiyona "ctrl" "alt" ve "del" tuşlarıda takıyorlar mı :)

aynı anda kapı kilidini açıp, marşa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj çözülmeyebilir.. Dedik ya işte.. :p

Yeni araçlarda start tuşunun yanına reset tuşu da koydularsa bu iş tamamdır. :p

Evet bak bunu unutmuşum.. Reset tuşu şart :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

normal sistemler TSI motrolara uygulanamadığı için ,vialle yi özellikle TSI motorlar için getiriyorlar.

bu aralar prins te de TSI motorlar için lpg kiti gelecekti. Arkadaşımda tsi jetta var. merakla bekliyor.

Ağustos ayından beri 15-20 gün içinde geliyor deniliyor.Hal
Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Hele bir gelsin bakalım,millet taktırsın,biraz kullansın,ona göre değerlendiririz :) Yoksa CTRL+Alt+Delete türü esprilere maruz kalması kaçınılmaz görünüyor :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Allahım ya :) Mehmet abi, Çağlar abi Allah iyiliğinizi versin inşaAllah :p) Şurda kahkaha attırttınız ya bana, daha ne diyeyim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...