İçeriğe Yönlendir

Sıralı sistem lpg de aracımızın lpg.ye geçtiğini nasıl anlayacağız

Erdoğan Yeşilçiçek

Recommended Posts

Erdoğan Yeşilçiçek

arkadaşlar sıralı sistem lpg.sisteminde aracımızn lpg.ye geçtiğini nasıl anlıyoruz.?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

LPG ışığı yanar. Araç giderken LPG'ye geçtiğini anlıyorsanız sorun var demektir. LPG-Benzin geçişlerini farketmemeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Tık diye bir ses duymanız lazım.

Araba gitmiyorken, motor çalışır durumda ve kaput açıksa evet. Aksi taktirde yolda giderken bu röle sesini duymak zordur. Ayrıca gaz enjektörlerinin sesi de farklıdır. Motordan şıkırdamaya benzer gaz enjektörlerinin sesi gelmeye başladı mı gaza geçmiş demektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Atiker de geçişlerde sesli uyarı var..

Bende atiker var ama atikerden bir ses çıkmıyor, sanırım tankın şamandırasından gelen sesi duyuyorum ben.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende diiiitt diyor geçiyor..şamandıra sesi ayrı.Birde ışıklar yanıp sönerken LPG geçtikten sonra sabit yanmaya başlar.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yeşilçiçek

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.Sıralı sistemi ilk defa kullanacağım, focusuma sıralı sistem Atiker LPG

kiti dün takıldı.Bugün teslim alacağım.Daha önce karbüratörlü aracım flash s de lpg.liydi.Ancak sıralı sistem ilk defa kullanacağım için bu soruyu sordum.İlgilenen arkadaşlara tşk.ederim.Sağolun.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

özellikle soğuk sabahlarda ayara göre 30-35 c den sonra merak etmeyin, hafif silkeleme yaşayarak anlarsınız :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
özellikle soğuk sabahlarda ayara göre 30-35 c den sonra merak etmeyin, hafif silkeleme yaşayarak anlarsınız :)

Bende silkelenme falan yok kardeşim. Ledi yanmasa ne zaman geçtiğini anlamam. Gel bir dene istersen Amaç'ım Keskin'im. :)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Bende silkelenme falan yok kardeşim. Ledi yanmasa ne zaman geçtiğini anlamam. Gel bir dene istersen Amaç'ım Keskin'im. :)

sen soğuk nedir bilirmisin abidin?

yemedin galiba izmir ayazını :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

yemedin galiba izmir ayazını :D

Ayaz mı? O da nesi? :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yemedin galiba izmir ayazını :p

Sizin kış dediğiniz tarihte biz burda kısa kollu gesiyoruz be.. Ne ayazı :D

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yeşilçiçek

arkadaşlar merhaba, dün akşam focus aracımı, (lpg kiti takılmış olarak (Atiker) sıralı sistem ) teslim aldım. Bursa'da Küçük San.Sit.de NET OTO GAZ 'da takıldı.fiatı 990,- TL.10 taksit.Servistekiler gayet güleryüzlü insanlar, ve bende iyi bir izlenim bıraktı.Servisteki yetkili gaza geçişi için 35 dereceye ayarladıklarını ve motor sıcaklığının bu dereceyi bulduktan sonra, otomatik olarak ve (gaz gösterge panelindende sesli ikaz ederek) gaza geçeceğini söyledi.Hakikaten de öyle oldu.Akşam eve giderken de aracımın perfonmansında hiç bir düşüklük yaşamadım. Bakalım Atiker'den ilk izlenimlerim gayet olumlu geldi bana.Sizlerle paylaşmak istedim.Sağolun.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
arkadaşlar merhaba, dün akşam focus aracımı, (lpg kiti takılmış olarak (Atiker) sıralı sistem ) teslim aldım. Bursa'da Küçük San.Sit.de NET OTO GAZ 'da takıldı.fiatı 990,- TL.10 taksit.Servistekiler gayet güleryüzlü insanlar, ve bende iyi bir izlenim bıraktı.Servisteki yetkili gaza geçişi için 35 dereceye ayarladıklarını ve motor sıcaklığının bu dereceyi bulduktan sonra, otomatik olarak ve (gaz gösterge panelindende sesli ikaz ederek) gaza geçeceğini söyledi.Hakikaten de öyle oldu.Akşam eve giderken de aracımın perfonmansında hiç bir düşüklük yaşamadım. Bakalım Atiker'den ilk izlenimlerim gayet olumlu geldi bana.Sizlerle paylaşmak istedim.Sağolun.

Hayırlı olsun..daha önce de dediğim gibi sesli uyarı gelir ve ışıklar sabit yanmaya başlar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Bende de Atiker var yaklaşık 2,5 yıldır (Bu arada tekrardan saol Özyürek abi) gaza geçerken ötme yok. Sanırsam yeni çıkan Atikerlerde sesli uyarı koymuşlar.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Sizin kış dediğiniz tarihte biz burda kısa kollu gesiyoruz be.. Ne ayazı :D

haltetmişsin sen emmim :)

ülkemin her yerine gittim, izmirin ayazı hiçbir yerde olmaz

erdoğan hayırlısı olsun, ben son 2 yılda 120.000 km yaptım atikerle, daha tık demedi

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yeşilçiçek

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için tşk.ederim.Sağolun.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Murat Karako
Arkadaşlar iyi dilekleriniz için tşk.ederim.Sağolun.

hayırlı olsun kazasız ve sorunsuz günler dilerim.

:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
hayırlı olsun kazasız ve sorunsuz günler dilerim.

:rolleyes:

Murat Bey, profil ayarlarınızdan yaşadığınız şehri seçiniz. Ayrıca ilk mesajınızda tanışma bölümünde kendinizi tanıtsaydınız çok daha iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...