İçeriğe Yönlendir

Silkelenme

Safi Bayram

Recommended Posts

Safi Bayram

merhaba

2000 model mondeo ghia atiker lpg aracım 5 gündür ilk çalıştırma (motor soğukken sabah aksam) tek marşla alıyor. 1-2 dakika rolantide bekliyorum.1 vites ile harekete başlayınca gaz yemiyor silekeme yapıyor hemen 2. vitese geciyorum gaz yemiyor silkeleme yapıyor eger ilk harekette yapmassa sonraki viteslerde ve durup kalkmada gaz yemiyor ve silkeleniyor. Bir süre böyle gidiyor sıcaklık ibresi ortaya gelince düzelme başlıyor sonra normale dönüyor.

pazartesi ustaya gittim.bujilere baktılar(motorcraft) temiz çıktı. kompresyonu olctüler iyi dediler. arac soğusun makineye bağlayalım dediler bekledik soğuyunca makineye bağladılar hiç bir arıza vermedi.

bana soyledıği würth marka enjektör temizleyicisi ile arabanı benzinle kullan enjetorlerin tıkanmış dedi. su anda soylediği gibi kullanıyorum. araba hem benzinde hem gazda anlattığım gibi hareket ediyor.

yorumlarınızı bekliyorum.

ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Tamamen aynı olmasa da benzer sıkıntılar bende de var. EGR iptali ya da temizliği ve boğaz temizliği yapılması lazım dediler bana. Ben bunlara bir de carbon clean eklemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
merhaba

2000 model mondeo ghia atiker lpg aracım 5 gündür ilk çalıştırma (motor soğukken sabah aksam) tek marşla alıyor. 1-2 dakika rolantide bekliyorum.1 vites ile harekete başlayınca gaz yemiyor silekeme yapıyor hemen 2. vitese geciyorum gaz yemiyor silkeleme yapıyor eger ilk harekette yapmassa sonraki viteslerde ve durup kalkmada gaz yemiyor ve silkeleniyor. Bir süre böyle gidiyor sıcaklık ibresi ortaya gelince düzelme başlıyor sonra normale dönüyor.

pazartesi ustaya gittim.bujilere baktılar(motorcraft) temiz çıktı. kompresyonu olctüler iyi dediler. arac soğusun makineye bağlayalım dediler bekledik soğuyunca makineye bağladılar hiç bir arıza vermedi.

bana soyledıği würth marka enjektör temizleyicisi ile arabanı benzinle kullan enjetorlerin tıkanmış dedi. su anda soylediği gibi kullanıyorum. araba hem benzinde hem gazda anlattığım gibi hareket ediyor.

ilginize teşekkürler

mrb aynı tip sorunu aracımı ilk aldıgımda bende yasadım hatta ilk kalkışta kut kut ses geliyordu sonra topluyodu arac önce lpg ayarı yaptırdım duzelir gibi oldu ama ara sıra yapıyordu yine ve bakıma verdim aracı bujiler ve kablolar degiştikten sonra arac kendine geldi ve tabi rolanti ayarı yapıldı lpg ayarına gerek bile kalmadı bu sorunlarım bitti diger bakımlarım yag degişimleri triger v kayışı ve butun filtreler ama filtrelerim hep temizdi hatta bujiler bile epey iyi gorunuyordu kabloılar sorunlu gibiydi durum bundan ibaret ankarada baskent sanayisi batikentte çagdas oto da ford servisinden ayrılma ustam var bilgili ve temiz calışıyor umarım kısa surede arızanız giderilir

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safi Bayram

merhaba

cumartesi sabah erkenden sasmaz sanayideki dostum kemal ustaya(şimsek kaporta) gittim. Beraberce arkadası erkan ustaya gittik.Erkan usta arabayla test sürüsüne cıktı geldi ifadesi arac giderken iki subap a dusuyor dedi. kaputu actı bobine gidn kabloyu kontrol etti ve kablonun kopuk oldugunu elektirikcide b isin duzeltilmesini söyledi. kabloyu hemen tamir ettirdim.(5 tl) her sey normale döndü.

ilgilenen bütün arkadaslara tesekkur ederim

arızasız va kazasız günler dilerim

Yorum bağlantısı
merhaba

ilginize teşekkürler

İlk gittiğiniz ve arızayı bulamayan kişiye usta dememek lazım demek ki. Geçmiş olsun, basit bir işlemler arızanın giderilmesi sevindirici.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...