İçeriğe Yönlendir

Laptop Ekran Titreme Sorunu

R.Bahadır Irmak

Recommended Posts

R.Bahadır Irmak

Arkadaşlar, bu yaz aldığım laptopun ekranında zaman zaman titreme oluyor, biraz araştırdım konuyu ekran yenileme hızının az olmasından kaynaklanıyormuş.Ekran yenileme hızım 60hertz ancak görüntü özelliklerine girdiğimde 60 hertzden başka seçenek yok; yani ekran yenileme hızını arttıramıyorum.İşyerinde bilgisayarımda 75 hertz seçeneği de var mesela.Ekran kartı driveri silinmiş olabilir diye yeniden yükledim ama değişen birşey olmadı... laptop marka model: Asus x61sv240dv ekran kartı da nvidia geforce gt 120m. Sorun mekanik bir arıza mı yoksa yazılımsal mı, nasıl çözebilirim bu sorunu?

Yorum bağlantısı
Metin Yıldız

Tüm laptoplarda ekran yenileme hızı genelde 60Hz oluyor. Bence başka bir sorun olabilir.(Temassızlık vs gibi)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

derhal garantiden geri yollayın ekranı değiştirsinler , sizin yapabileceğiniz hiçbirşey yok !!!

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Ekranı ince ve loptopu kaldırıp bir yere koyarken ekranın arkasına parmakla temas olduğunda da ekran gidip geliyor gibi oluyor. Yani burdan donanımsal bir sorun olmadığı sonucu ortaya çıkıyor , korktuğum da buydu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ekranı ince ve loptopu kaldırıp bir yere koyarken ekranın arkasına parmakla temas olduğunda da ekran gidip geliyor gibi oluyor. Yani burdan donanımsal bir sorun olmadığı sonucu ortaya çıkıyor , korktuğum da buydu.

Yanlış ifade etmişsiniz..Tam tersine donanımsal bir sorun olduğu ortaya çıkmış ;) Keşke yazılımsal olsaymış.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
Yanlış ifade etmişsiniz..Tam tersine donanımsal bir sorun olduğu ortaya çıkmış :) Keşke yazılımsal olsaymış.

Evet, donanımsal bir sorun gibi görnüyor, yanlış ifade etmişim..

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

o olay her laptop ta vardır ekran arkasını elleyınce goruntu tıtrer durup dururken yapıyormu pekı ?

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Sabit durumdayken de oluyor, genelde monitör açısını değiştirmek için monitörü aşağı yukarı hareket ettirip sabitlediğimde durduğu yerde ekran titremeye başlıyor ve bir süre titriyor, o an tekrar monitör açısını değiştirirsem kesiliyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

notebookta lcd ye bağlanan şerit şeklinde kablosu var. o yerinden çıkınca yada temas etmeyince böyle sorun yaratabiliyor.

birde bilgisayar ile lcd arasında invertör denen bi parça oluyo. o arıza yapınca da bu şekilde bi sıkıntı verir. ancan öncelikle içinin açılıp bakılması lazım. notebook garantili ise asus türkiye ye gönderin. değilse tanıdık bi bilgisayarcıya açtırın. tanıdık olmazsa fazladan masraf açabilir. Lcd ekran 150$ , invertör markasına göre 30-80$ , lcd ile bilgisayar arasındaki kablo zor bulunuyo bu nedenle fiyatı değişken.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bimeksten kampanyadan almıştım,garantisi devam ediyor, az önce Asusu aradım gönderin dediler.Okyay Bey'in dediği gibi garanti yolu göründü..İnternette ararken bimeksten aynı marka modeli alıp aynı sorunu yaşayan birine rastladım.Seri de bir problem var belkide.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Garantiye gönderin..Aynı zamanda çıkmış farklı bir seride de ekran durduk yere turkuaz renge bürünüyordu. o serilerin sorunu bence ...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

asus a gönderilen noteoboklar kısa sürede dönmüyor,

ankarada da servisi var. size tavsiyem ankara ya elden teslim edip, aldığınız arıza fişini dikkatle saklamanız yönünde. 30 işgünü nü doldurduğunda , asustan alacağınız DOA raporu ile bimeks e giderseniz , önceden verdiğiniz paraya çok daha iyi bi notebook alabilirsiniz.

Bimeksten kampanyadan almıştım,garantisi devam ediyor, az önce Asusu aradım gönderin dediler.Okyay Bey'in dediği gibi garanti yolu göründü..İnternette ararken bimeksten aynı marka modeli alıp aynı sorunu yaşayan birine rastladım.Seri de bir problem var belkide.
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
asus a gönderilen noteoboklar kısa sürede dönmüyor,

ankarada da servisi var. size tavsiyem ankara ya elden teslim edip, aldığınız arıza fişini dikkatle saklamanız yönünde. 30 işgünü nü doldurduğunda , asustan alacağınız DOA raporu ile bimeks e giderseniz , önceden verdiğiniz paraya çok daha iyi bi notebook alabilirsiniz.

Telefondaki yetkili de en az 2-3 hafta sürer dedi...Zaten Asusun servisine telefonla ulaşmak nerdeyse na mümkün..

Yorum bağlantısı
Misafir

Hazır garantisi varken yollayın. Adınıza kesilen fişi de çok iyi muhafaza edin. Eğer 30 iş günü içinde tamir edip yollamazlar ise, bedel iadesi isteyebilirsiniz. Paranızı geri aldıktan sonra yeni bir model bakabilirsiniz. Tabi ürünü göndermeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

asus laptop alan bir arkadaşımın ekranı tutma yerlerinden kırıldı. vidayla tutan yerleri plastik yapmışlar. ve baktıkki bir sürü insan aynı sorunu yaşamış, normalde kullanıcı hatası olur bu tip arızalar ama durum kabullenmişler hiç itiraz etmeden garantiden değiştirdiler dış kasasını. asus laptop üretene kadar mükemmel bir firmaydı.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk

Notebooktaki arıza lcd data kablosu şasesinden kaynaklı görünüyor. Lcd panel hareket ettirildiğinde yatay şekillerde anlık olarak çizgiler belirir. Lcd data kablosu değişir. Çok nadirde olsa lcd den kaynaklanabilir. Bu arıza birçok üründe görünen basit bir arızadır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...