İçeriğe Yönlendir

2 Anfi Olur Mu Acaba?

Sergen Kesgin

Recommended Posts

Sergen Kesgin

Merhaba

Benim aracımda şu an bas anfisi takılı. Orjinal teybe çeviri ıle takıldı. Bir arkadaşımdan da mid anfisi aldım.

Bu anfiyi de orjinal teybe takabilecek miyim acaba?

Teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Takılabilir.

Anfine giren RCA kablolarının ucuna "Y" kablo denilen kablo takıyorsun, gelen sinyali ikiye bölüp diğer anfiye bağlıyorsun.

Ama ne derece iyi olur bilmem. Bence en sağlıklısı güzel bir teyp almak :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Evet ilk önce 2 veyahut 3 anfi çıkışlı kaliteli bir teyb. Daha sonra tesisatın kuyruğuna doğru gidilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bazı anfilerde, anfi çıkışı da vardır, anfilere dikkatlice bakın, belki hazır mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Takılır..

Mid amfisinden sonra bir de güzel bir mid takımı alacaksın.

Ama orjinal teybin 13W maksimum 22W verecek. Hiçbir tat alamayacaksın.:i-ih:

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin
(düzenlendi)

çok teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için bende şu an forwell 2 cıkıslı bas anfısı var ztn aracın uzerınde, 4.100 harward marka anfıde aldım arkadasdan ama henüz bağlatmadım bıde mıd takımı alıcam 1 takım , medıamarktakı 120 tl olan sıerra mıd takımın dusunuorum umarım ıkı anfı ssağlıklıca bağlanır ve sorun cıkartmaz su sıralar guzel bı teyp almam zor :) mıd ın modelı sıerra ultra 650 ,16 cm

tarihinde Sergen Kesgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

120Tl ye alacağın Midlerin üstüne 50-60TL daha ekle, al bitane teyp. Hem orjinal hoparlörlerin, 120TL ye alacağın sierralardan daha iyi çalar duruma gelicek :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
120Tl ye alacağın Midlerin üstüne 50-60TL daha ekle, al bitane teyp. Hem orjinal hoparlörlerin, 120TL ye alacağın sierralardan daha iyi çalar duruma gelicek :)

+320d

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

aynen artık teyp değişmeli son noktaya geldi ;) teyp olarak ne önerirsiniz peki birde benim teybi satabilirmiyim boş durmasın :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Giriş seviyesinde bir sistem yapacağına benziyor, onun için ne alırsan al :) Ama 2 anfi çıkışlı olmasına dikkat et yeterli.

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin
(düzenlendi)

pioneer 6050 yi düşünüyorum ;) nasıl sizce

tarihinde Sergen Kesgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir
pioneer 6050 yi düşünüyorum ;) nasıl sizce

Olabilir. Mantıklı. USB li olsun, sub kontrolü olsun ve Pioneer, Alpine, Sony vb. markalardan olsun yeter.

Ben Zamanında Benim Fusionun orjinal teybini satmıştım. Sende satabilirsin. hatta Azcıkta şansın varsa Teyp parasını bir kısmını bile çıkarabilirsin.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan Tahsin Şipit
(düzenlendi)

Peki subwooferı direk teybe bağlama şansımız var mı acaba?

Birde çin malı birçok sub varmış piyasada bunu nasıl anlarız. Mesela bu ilandaki ürün çin malı mı alınır mı?http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-subwoofer-kutulu-pioneer-bass-ozgulec-te/detay

tarihinde Hasan Tahsin ?ipit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Teybin çıkışı o subwooferın gücüne yetişebilmek için ilk önce kızaracak, sonra buharlaşacak, daha sonra da dumanlanacak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Peki subwooferı direk teybe bağlama şansımız var mı acaba?

teyp lerin sub. çıkışları çok düşük güçtedir ve anfi yardımı ile yükseltilmesi gerekmektedir.

Örneğin 2v sub çıkışı vardır teybin ama anfi bu sinyali hoparlörünün gücüne 100v seviyelerine kadarda çekebilir.

tablo.JPG:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Teybin çıkışı o subwooferın gücüne yetişebilmek için ilk önce kızaracak, sonra buharlaşacak, daha sonra da dumanlanacak :ohooh:
teyp lerin sub. çıkışları çok düşük güçtedir ve anfi yardımı ile yükseltilmesi gerekmektedir.

Örneğin 2v sub çıkışı vardır teybin ama anfi bu sinyali hoparlörünün gücüne 100v seviyelerine kadarda çekebilir.

]:good1:

Teşekkür ederim. O zaman yapmışken tam yapmak iyi bir set kurmak lazım.USB li mp3 lü sony xplod var bir anfi bir sub yeter umarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...