İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Ve Carbon Clean

Murat Azimoğlu

Recommended Posts

Murat Azimoğlu

Değerli dostlarım merhabalar,

98 Mondeom 182.000'e gelince Triger kayışını değiştireyim bir de gitmişken bir Corbon Clean yaptırayım dedim.

Neyse servise gittim. 3 saat içerisinde triger değişimi + conta değişimi + 1 saat de carbon clean uygulaması = 275 TL vererek ve öğle yemeği ısmarlayarak yolcu etti beni ustam. İstanbulda yaşayan arkadaşlar usta tavsiyesi isterlerse özelden yardımcı olurum.

Bilginize sunmak istedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun. Özele gerek yok? Servis memnuniyetini buradan da paylaşabilirsiniz. Conta olarak ne değişti acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Azimoğlu
Hayırlı olsun. Özele gerek yok? Servis memnuniyetini buradan da paylaşabilirsiniz. Conta olarak ne değişti acaba?

Teşekkür ederim. Çok fazla teknik bilgim yok ama motor kapağının altında bir conta var sanırım o değişti.

Bu arada ustam 4. Levent Sanayi sitesinde Adem Usta. Ford Yetkili Servisinden çıkıp kendi dükkanını açmış.

Eklemek isterim ki, bütün arkadaşlara Carbon Clean öneririm. Benim arabanın motoru bitikmiş de benim haberim yokmuş. Korkunç düşük çıkmıştı kompresör değerleri, carbon clean'dan sonra neredeyse 2-3 kat artan değerler gördüm (30'dan 90'a 60 dan 120'ye falan çıkan basınç değerleri). Carbon Clean öncesi değerleri görünce usta, abi motoru indirmemiz gerekebilir bu kadar kötü basınç değeri beklemiyordum demişti. Sonrasında rahatladık. 10-15 bin km sonra bir daha uygulayalım dedi hemen 2. uygulamak iyi olmazmış.

Yalnız araçta rölantide titremeye baktırmaya fırsatım olmadı. Rölanti motoru olabilir dedi usta ondan mıdır acaba tecrübesi olan var mı? Normalde birşey yok ama ani frenle durunca araba şiddetle titreme yapıyor nadiren de olsa stop ediyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Daha önce bende yaptırmıştım ama ;extradan manifold temizliği de yaptırmıştım. Rölanti valfini de temizliyor demişti usta. Bir de yüksek km lerde ki araçların carbon cleani ilk kez çok olumlu sonuç vermiyor diye biliyorum. İkinci bir kez daha yaptırılabilir. Daha sağlıklı sonuç almak için. Zaten carbon clean uzmanı arkadaşlar görürlerse mutlaka bir şeyler yazarlar.

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

CC sonrası aracınızda nasıl bir değişiklik oldu beklediğiniz sonucu aldınızmı?

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
CC sonrası aracınızda nasıl bir değişiklik oldu beklediğiniz sonucu aldınızmı?

Alınganlık yapıp ben cevaplayayım. Yakıtında artma yada azalma hissetmedim. Rölantisi biraz daha düzgün çalıştığını hissetim. Mutlaka faydası da olmuştur. Daha önceden rover45 arabamda da cc yaptırmıştım. Onda daha rahat çalışma ortaya çıkmıştı.

Mondeo da egzoz manifold temizliği de yaptırmıştım hangisi etkili oldu. Tam bilemiyeceğim. CC konularını okuyup anladığım cc nin belli aralıklarla yapıldığı zaman faydalı olduğu idi.

Yorum bağlantısı
Murat Azimoğlu

Çekişinde biraz artma oldu gibi.

Dediğim gibi sıkıştırma değerleri inanaılmaz kötüydü arabanın. Muhtemelen bu kilometreye gelene kadar hiç CC yapılmamış araca. 10.000 Km sonra tekrar yaptıracağım nasipse.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...