İçeriğe Yönlendir

Michelin Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Erdem Dengel

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Evet abi, ama Michelin imalat hatası olduğunu kabul etmez. Benim onlarla bir kışlık lastik maceram var. Ama uğraşmadım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • 5 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Tiguan'ın orijinal lastikleri yani fabrika çıkışı üzerinde gelenler Bridgestone Dueler idi. 5 sene olmuştu, kasım ayında kışlık lastikleri takarken lastikçim "hocam bunları atıyorum ben, hem çatlamış hem de aşınmış" dedi. Lastikleri hurdaya ayırdık, kışlık lastikleri takıp unutmuştuk.  Kışlık lastiklerim Michelin Pilot Alpin'di.

Yazlık lastikler için epey araştırma yaptım ve ADAC'ın SUVlar için yazlık lastik testlerini gördüm.

https://lastik.rezulteo.com.tr/blog/lastik-haberleri/lastik-testleri-ve-karsilastirmalari/2020-yaz-lastik-testi-guvenlik-ve-kullanim-omru-arasinda-bir-secim-yapmak-gerekiyor-9689

Continental, Pirelli, Michelin ve Bridgestone'u takibe aldım. Bridgestone daha önce kullandığım içim sert karakterli bir lastikti, sıkıntı yoktu. Ancak daha konforlu bir lastik aradım. Continental Ecocontact 6 düşündüm ,ancak lastikçim pek tavsiye etmedi konforlu olduğunu fakat ömrünün çabuk tükendiğini söyledi. Daha önceki aracımda ve ilk aracımda continental kullanmıştım memnundum,ama ömür konusunda evet biraz daha az gidiyor. Pirelli  Cinturato P7 baktık, bulamadık. Lastikçim Verde serisini tavsiye etti Pirelli için ancak yük indeksi 97olunca tereddüt ettim. En sonunda Michelin Primacy 4 235-50R18 101Y XL 2de karar kıldım. Cumartesi sipariş ettik, bugün geldi, taktık. Epey konforlu geldi ama tabi uzun yol ve yol tutuş için bir sürüş deneyimim yok. İlerleyen günlerde izlenimlerimi yazarım. Hele biraz ortalık normalleşsin de. İnternet'te yerden yere vuran da var, çok memnun kalan da var. Anlamadım doğrusu, paylaştığım testte en tavsiye edilen çıkmış. Ama tabi reklam da olabilir. Herkese sağlıklı günler....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Sürmeli
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

... En sonunda Michelin Primacy 4 235-50R18 101Y XL 2de karar kıldım. Cumartesi sipariş ettik, bugün geldi, taktık. Epey konforlu geldi ama tabi uzun yol ve yol tutuş için bir sürüş deneyimim yok. İlerleyen günlerde izlenimlerimi yazarım. Hele biraz ortalık normalleşsin de. İnternet'te yerden yere vuran da var, çok memnun kalan da var. Anlamadım doğrusu, paylaştığım testte en tavsiye edilen çıkmış. Ama tabi reklam da olabilir. Herkese sağlıklı günler....

Hocam nedir Primacy 4 hakkında görüşün?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

İnternet'te yerden yere vuran da var, çok memnun kalan da var.

rus mişleni olabilir,kşisel memnun kaldım /kalmadım subjektif yorumlar olabilir.  bence çok bilinçli bir seçim yapmışsınız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...