İçeriğe Yönlendir

98 Mondeo Yer D&#246şemesi

Misafir

Recommended Posts

Misafir

merhaba arkadaşlar, benim arabamın;arka koltukların dip tarafında zemin döşemesi yırtıldı her iki tarafdada var.

ankarada hangi döşemeciye gittiysem komple degişmesi lazım dediler. on santimlik yırtık için pek mantıklı gelmedi bana.

üzerinden aynı kumaşdan bulup yapıştırsam dedim onunda tutmayacagını söylediler,nereye gittiysem yaptıramadım.

kendim yapıştırıyım dedim,bir parça kumaş alıp, onuda bulamadım.

bu konuda bana öneride bulunursanız çok sevinirim,yada bana yardımcı olabilecek bir döşemeci.

şimdilen alakanız için teşekkürler.saygılar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Komple olmasa da arka taraf zemini, ön koltuk altına kadar değişebilir (fabrikasyon tek parçadır ama sonradan bu şekilde yapılabilir)

Yorum bağlantısı
Misafir

mrb.aradıgın parçayı otobüs parçacılarında bulabilirsin oto parçacılarında yoktur.istedigin renkte var yıllar önce otobüs karasörcüsünde çalıştıgımdan biliyorum.oto döşemecileri pek yanaşmıyor basit iş oldugu için parça isteyip kendin ugraşman lazım başka yol yok diye düşünüyorum.yada halıflex olarakta bilinir bu ürünler aynı malzemelerden üretiliyor siyah renk oldugu için göze batmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

İlker Kadılar kardeşimize bir ulaşın.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

ilk önce benim yaptığımım bir iş değil. ama çaresi var tabiki aynı halıdan bulmanız çok zor onun için aynı renge en yakın halıdan bulunup üzerinde iğne iplikle yama şeklinde dikilir zaten çoğunlukla paspasın altında kalıyor ve görünüm olarak çirkin duracağını sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

aslın da hasarın göz önünde olan bir yerde olsa yenisi ile değiştirin derdim..en akıllıcası en yakın halıdan yama şeklinde üzerinde dikiş olmasıdır..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

evet gözüken bir yerde deyil en güzeli yama yapmak olsa gerek. saolun arkadaşlar, herkese teşekkür ederim ,saygılar.

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

yama yapmadan önce halının altına dolgu şeklinde keçe koyunki birdaha yırtılmasın halı..

halının yırtılma sebebi: fabrikadan halının arabanın taban sacının girinti ve çıkıntılarına iyi yerleştirilmediğindendir yani halı gergin kalıyor tam oturmuyor o yüzden halının havada kalmasından ve arabanın taban sacına tam basmadığından o boşluk yüzünden yırtılma oluyor. o yüzden keçe koyup o boşluğu

doldurup kapatırsanız asla sorun çıkarmaz. halının yırtılmasını hızlandıran bir sebep de sivri topuklu ayakkabı kullanan bayanlardır.

Yorum bağlantısı
Misafir
yama yapmadan önce halının altına dolgu şeklinde keçe koyunki birdaha yırtılmasın halı..

halının yırtılma sebebi: fabrikadan halının arabanın taban sacının girinti ve çıkıntılarına iyi yerleştirilmediğindendir yani halı gergin kalıyor tam oturmuyor o yüzden halının havada kalmasından ve arabanın taban sacına tam basmadığından o boşluk yüzünden yırtılma oluyor. o yüzden keçe koyup o boşluğu

doldurup kapatırsanız asla sorun çıkarmaz. halının yırtılmasını hızlandıran bir sebep de sivri topuklu ayakkabı kullanan bayanlardır.

saol ilker,söyledigin gayet mantıklı,ilk fırsatda yapacagım. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

sorunun çözüldüğüne göre hayırlı olsun o zaman.. ;)

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
(düzenlendi)

bana mantıklı gelen bir şey daha fark ettim bu gün madem yama için aynı renk halı ve hadıdan bulmamız zor

o zaman arka koltuk oturma yerindeki fazlanadan koltuk altındaki parçadan bir parça almak ve gerekli olan yere kullanmak en mantıklısı olacaktır diye düşünüyorum.

tarihinde ?lker Kad?lar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

süper fikir,harika hiç aklıma gelmemişti,ilk fırsatda yapacagım,saol ilker

ilginden dolayı çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...