İçeriğe Yönlendir

Hızlanırken Devirdeki Ilginçlik?

Aytaç Emre

Recommended Posts

Aytaç Emre

Forumda ve internette araştırmama karşın sorunuma benzer bir problem bulamadım.Sorunum;

Örneğin 2500 devir ve 90 km civarı bir hızla otobanda gidiyorum.Hızlanmak için gaza sonuna kadar bastığımda devir

hızla 3500 4000 arasına kadar artıyor fakat bu arada araba hiç hızlanmıyor ve boşa bağırıyor.Bu durum yaklaşık 2saniyede normale dönüyor ve devir 2500 3000 arasına iniyor.Daha sonra araba normal hızlanıyor.

Bu anlatığım olay bütün viteslerde oluyor.En belirgin hali ise 1. ve 2. viteslerde.Sizce neyle ilgili bir problem var??? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sorun ile ilgili onlarca konu bulabilirdiniz ama doğru kelimeyi bulamamışsınız..

Debriyaj balatanız bitmiş..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Geçmiş olsun yeni debryaj yolu görünmüş...

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu sorun ile ilgili onlarca konu bulabilirdiniz ama doğru kelimeyi bulamamışsınız..

Debriyaj balatanız bitmiş..

Emmi nokta atışı yapmışsın yine, geçmiş olsun. Debriyaj balatanız bitmiş, fazla ihmal etmeden yenilemelisiniz.

Yorum bağlantısı
Aytaç Emre

Hafta sonu hayırlısıyla değiştiricem yoksa yokuşta kalıcak benim mondi :blink: Biraz eksik araştırmışım teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
Aytaç Emre

bugün değiştirdim dediğim gibi acildi artık.Baskı balatayı forumda göktuğ serbentinde arkadaşı olan bi arkadaştan aldım

saolsun dediği gibi temiz çıktı verdikleri,ustada gördü gayet iyi dedi.Tüm işlemleri arkadaşın pegout servisinde ,malzemeyle

beraber toplam 270 e hallettim :) Öğrenci olunca insan öğreniyor neyi nasıl halletceğini hatta tüm yağlar kontrol

edildi yada değişti.inanılmaz bi fark oluştu direksiyon sertliğinde,vites geçişinde,hatta frendede oldu gibi tabi bide hızlanmada ;)

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
bugün değiştirdim dediğim gibi acildi artık.Baskı balatayı forumda göktuğ serbentinde arkadaşı olan bi arkadaştan aldım

saolsun dediği gibi temiz çıktı verdikleri,ustada gördü gayet iyi dedi.Tüm işlemleri arkadaşın pegout servisinde ,malzemeyle

beraber toplam 270 e hallettim :) Öğrenci olunca insan öğreniyor neyi nasıl halletceğini hatta tüm yağlar kontrol

edildi yada değişti.inanılmaz bi fark oluştu direksiyon sertliğinde,vites geçişinde,hatta frendede oldu gibi tabi bide hızlanmada ;)

çok sevindim aytaç bey arkadaşta bahsetti bayağı sohbete sarmışsınız arabanın başında :) inş. güzel dostluklarında sebebi olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...