İçeriğe Yönlendir

Benim de Sonunda Bir Fordum Oldu.

Rafet Ural

Recommended Posts

Rafet Ural

Arkadaslar oncelıkle herkese selamlar.bır kac sorum olacak yanıtlarsanız memnun olurum.yenı 2004 fusıon lux arac aldım.hafta ıcınde noter ıslemlerınden sonra benım olacak ınsallah.arabayaı yetkılı servıse goturdum hıc bır sıkıntı yok.tam ekspertız yaptırdım.sıfır hata dıyebılırım.

2 hava yastıgı ,abs ,klıma,cd calar var.brc lpg var aracta.ek olarak 4 adet kıslık goodyear lastık.km 96 bınde.temız bır araba.servıste bır takım eksıklıklerı cıktı.bu konuda yardımlarınızı beklıyorum.

1-km 96 bınde (90 bın bakımı yapılmamıs)trıger falan.fakat servısın verdııg eksık lıstesınde.

a-) eksantırık kayısı zetec 143 tl

b-) tamır takım -tahrık kayısı 136 tl ( bu kayısı anlamadım nedır?)

c-) zamanlama kayısı 80 tl ( bu kayısı anlamadım nedır?)

2- bu araclara fordun onerdııg yağ markası nedır? kac lıtre yag koyulur.

servıs dap 5w30 avl yag(varıl) 70 tl verdı.

3- 57 455 opy 90.000 km bakımı zetec-se 88 tl yazıyor .(bunu anlamadım)

dıger fıltre ,bujı ,kasnak,cam suyu falan derken 775 tl hesap cıkardılar ındırım var dedıler ve 550 tl hesap cıkardılar.işcılık dıye bısey yazmıyor ama ayrıyeten mı yazar faturada?

herkese tesekkur ederım...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Arkadaslar oncelıkle herkese selamlar.bır kac sorum olacak yanıtlarsanız memnun olurum.yenı 2004 fusıon lux arac aldım.hafta ıcınde noter ıslemlerınden sonra benım olacak ınsallah.arabayaı yetkılı servıse goturdum hıc bır sıkıntı yok.tam ekspertız yaptırdım.sıfır hata dıyebılırım.

2 hava yastıgı ,abs ,klıma,cd calar var.brc lpg var aracta.ek olarak 4 adet kıslık goodyear lastık.km 96 bınde.temız bır araba.servıste bır takım eksıklıklerı cıktı.bu konuda yardımlarınızı beklıyorum.

1-km 96 bınde (90 bın bakımı yapılmamıs)trıger falan.fakat servısın verdııg eksık lıstesınde.

dıger fıltre ,bujı ,kasnak,cam suyu falan derken 775 tl hesap cıkardılar ındırım var dedıler ve 550 tl hesap cıkardılar.işcılık dıye bısey yazmıyor ama ayrıyeten mı yazar faturada?

Hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

1 maddeyi biliyorumda tam ifade edemem o yüzden ustalara bırakalım onu

2- 5w 30 castrol magnatech en ideali bence fordlar için onun dışında motocraft ın yağları fordun orjinal markasıdır kullanabilirsiniz.

3-bu madde bildiğim kadarıyla işçilik anlamına geliyor '90000 de herşeyine baktık onun için bu para' gibi bişey bildiğim kadarıyla :D

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

2004 aracı yetkili servise götürmeye gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Bulunduğunuz yerde bilinen,kendini kanıtlamış ustalara sahip bir özel servis varsa,işlemlerinizi daha uygun fiyata da yaptırabilirsiniz.Ancak içim rahat etmez,yetkili olsun,garanti olsun diyorsanız karar sizin tabi.Bu arada aracınız hayırlı olsun. "Arabam" bölümünde fotoğraflarını bekleriz. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Rafet meslektaşım, hoşgeldin. Lütfen klavyenizdaki Türkçe harfleri kullanın. Anlattıklarınız daha anlaşılabilir olsun. :D

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

cok teşekkür ederim arkadaşlar.Murat hocam memnun oldum.resimleri haftaya eklerim inşallah.sorular konusunda daha çok kafam karışık.özel serviste yine triger için 300 tl fiyat verdi.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Rafet bey, araç bedeli ne kadar? Bu ara Fusion'unuzu iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Öztürk Bey tesekkur ederım.araç çok içime sindi.inşallah bundan sonrada öyle olur.sizce bu aracın ederi ne olur?piyasası focus gibi değil.

İlker Bey sagulasın.hoşgördük.

Sorularım noktasında yardımlarınızı önerilerınızı beklıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun. Nadir az km kat etmiş temiz bir araç bulmuşsunuz. Trgier kayış değişimi risklidir, aracınızın başına ilk günden birşey gelmesin, trgier ve sizdeki ilk bakımını serviste yaptırın, 150-180 TL fark için motoru risk etmeyin.

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Herkese çok teşekkür ederim.kazasız belasız sürüşler.Bakımlarını yaptıracağım ama anlayamadığım yerler var bakımları konusunda.

Yorum bağlantısı
Osman Mutlu

Öncelikle aracınız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Aynı araçtan ben de var.benim aracımda şuan 93000km'de.ben de 90000 bakımını daha yaptırmadım.araştırmalarıma göre ford servisinde yaklaşık 800tl gibi bir fiyat çıkıyor.özel serviste ise 400-500tl civarı tutuyor.bilgilerinize...

Yorum bağlantısı
Rafet Ural
Öncelikle aracınız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Aynı araçtan ben de var.benim aracımda şuan 93000km'de.ben de 90000 bakımını daha yaptırmadım.araştırmalarıma göre ford servisinde yaklaşık 800tl gibi bir fiyat çıkıyor.özel serviste ise 400-500tl civarı tutuyor.bilgilerinize...

Osman Bey çok tesekkurler.En sağlıklı bilgileri sizden alacağım galiba.kaç yıldır kullanıyorsunuz aracınızı? Bu arabalarda nelere dikkat etmemiz gerek? Sürüş ve yol tutuş olarak herkes birşeyler söylüyor kafam karıştı.Sizde bir değerlendirme yaparsanız.

Yorum bağlantısı
Rafet Ural
rafet bey hayırlı olsun 2004 fusion 1.6 lux bende aldım gayet memnunum. güle güle binin insallah cepten girdigim icin internete anca yazıyom kusura bakmayın . :)

Erkan Bey tesekkurler.inşallah memnun kalırız.Bu araca tavan cıtaları ve kapı altı kromları yaptırınca guzel duruyor.bunları yaptırınca cipe benzıyor.niyetim öyle yapmak aslında.

Yorum bağlantısı
Osman Mutlu
Osman Bey çok tesekkurler.En sağlıklı bilgileri sizden alacağım galiba.kaç yıldır kullanıyorsunuz aracınızı? Bu arabalarda nelere dikkat etmemiz gerek? Sürüş ve yol tutuş olarak herkes birşeyler söylüyor kafam karıştı.Sizde bir değerlendirme yaparsanız.

öncelikle kusura bakmayın cevap biraz geç oldu.aracım 1 .senesini doldurdu.82000kmde almıştım.şuan 94000km oldu.motorla ve yürür aksamla ilgili herhangibir sıkıntı yaşamadım.yol tutuşunu sormuşsunuz.araç yüksek olduğundan dolayı kesknvirajlarda çok zorlamamak lazım diye düşünüyorum.hız olarak da 205kmyi gördüm biraz daha gideri vardı:)fakat dediğim gibi araç yüksek olduğu için o kmde pek güven vermiyor:)zaten o kadar hızı çok nadir yaparsınız.sürüşü keyifli bir araç.eksik yönlerinden bir tanesi dış dikiz aynanlarının küçük olması,diğeri bir tanesi de ön yolcu için iç kısımda kol tutacağının (kapı üsütnde) olmaması.

Tekrardan kazasız sürüşler dilerim...

Yorum bağlantısı
Rafet Ural
öncelikle kusura bakmayın cevap biraz geç oldu.aracım 1 .senesini doldurdu.82000kmde almıştım.şuan 94000km oldu.motorla ve yürür aksamla ilgili herhangibir sıkıntı yaşamadım.yol tutuşunu sormuşsunuz.araç yüksek olduğundan dolayı kesknvirajlarda çok zorlamamak lazım diye düşünüyorum.hız olarak da 205kmyi gördüm biraz daha gideri vardı:)fakat dediğim gibi araç yüksek olduğu için o kmde pek güven vermiyor:)zaten o kadar hızı çok nadir yaparsınız.sürüşü keyifli bir araç.eksik yönlerinden bir tanesi dış dikiz aynanlarının küçük olması,diğeri bir tanesi de ön yolcu için iç kısımda kol tutacağının (kapı üsütnde) olmaması.

Tekrardan kazasız sürüşler dilerim...

Osman Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.arabayı alalı 1 hafta oldu.bende süşünü beğendim yumuşak bir sürüş sergiliyor.arabanın yüksek olması başka bir hava veriyor.virajlardaki durumu bende farkettim yüksek hızla girmemek gerekiyor.performans olarak memnun kaldım.elektirikli aynalarda çok hoşuma gitti.bakımlarını yaptırdım 509 tl tuttu yetkili serviste.

Tekrardan kazasız sürüşler dilerim... Amin hepimiz için kazasız belasız günler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...