İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta Torpidodan Gelen Fan Sesi

Mustafa Demirci

Recommended Posts

Mustafa Demirci

yeni kasa fiestanın torpidosundan gelen fan sesi ile ilgili yeni yazılım geldi fiestası olan arkadaşlara duyurulur

Yorum bağlantısı
Necat Samuk

Yazılım yüklemesi yaptırdım ama sanki değişen pek bir şey yok

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

sesi tarif edebilirmisiniz

benim fan açıkken pek farkına varmadım da

aracı stop ettikten kısa bir süre sonra fan sesi geliyor kısa bir süre anlam veremediğim?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aracın içine oturun, yarım kontak yapın. bir vınlama sesi bariz belirgin ise... işte böyle bir ses.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

1.6 tdci fiesta ve focuslarda çalışırken bile elektirikli direksiyon olduğu için vınlama sesi geliyor.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Demirci

sesi kesmiyor çünkü ufak bir fan çalışıyor ve doğal olarak ses yapıyor

yazılımdan önce kapıyı açmanızla beraber fan devreye giriyodu aracın içinde hiç bişey yapmadan otururken sesi duyabiliyordunuz şimdi sadece kontağı çevirince ses geliyor

Yorum bağlantısı
Deniz Özkan
sesi kesmiyor çünkü ufak bir fan çalışıyor ve doğal olarak ses yapıyor

yazılımdan önce kapıyı açmanızla beraber fan devreye giriyodu aracın içinde hiç bişey yapmadan otururken sesi duyabiliyordunuz şimdi sadece kontağı çevirince ses geliyor

Bu ses bende yok.. Kapıyı açınca kontağı çevirene kadar aracın icinde hiç ses gelmiyor :)

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman

Cumartesi günü 15,000 bakım yaptırdım. Benim minik fan da ses yapıyordu. Gittiğim yetkili servise bu yazılımı sorduğumda boş bakışlarla karşılaştım :)

Ancak fanı temizleyeceklerini söylediler. Gerçekten de bu fanın sesi sürekli artmıştı ve ben de tozlanmadan şüpheleniyordum. Fanı iyice temizlemişler, şu anda hiç ses yapmıyor...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Bora Ayan

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen hafta 2010 Fiesta 1.6 TDCI sahibi olara aranıza katıldım. Arabadan son derece memnunum fakat ön konsoldan gelen bir ses canımı sıktı. Ses, ön konsolda sol havalandırma kanalının alt kısmında bulunan 5-6 ufak aralıktan geliyor. Parazit sesi, böyle şarj olan bir makineden gelen ses gibi bir ses. Ve ses arabayı stop ettikten sonra da kesilmiyor. Bu ses nereden gelebilir, ne sesi olabilir acaba?

Bir de radyonun üzerindeki konsolda çark işareti sürekli yanıyor. Bu işaret "ayarlar" kısmını mı yoksa arabada bir arıza olduğunu mu gösteriyor?

İyi çalışmalar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O ses, iç sıcaklık ölçen parçanın mini fanından geliyor, garantiden yapılıyor, TSB si yayınlandı.

Yorum bağlantısı
Bora Ayan
O ses, iç sıcaklık ölçen parçanın mini fanından geliyor, garantiden yapılıyor, TSB si yayınlandı.

Cevap için teşekkür ederim. TSB nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

TSB: yetkili servislere giden bültendir, Ford Otomotiv yayınlar.

Yorum bağlantısı
Bora Ayan
TSB: yetkili servislere giden bültendir, Ford Otomotiv yayınlar.

Çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

aynen bana da servis söylemişti. bi ara gidip değiştirteceğim. ses bende de var.

Yorum bağlantısı
Bora Ayan
parça değişmiyor, ses yapmaması sağlanıyor.

Bunun için tüm konsol sökülmüyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bunun için tüm konsol sökülmüyor değil mi?
yeni kasa fiestanın torpidosundan gelen fan sesi ile ilgili yeni yazılım geldi fiestası olan arkadaşlara duyurulur
Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
parça değişmiyor, ses yapmaması sağlanıyor.

Dün parça değişti garantiden serviste. Kutusunda gördüm takılırken belkide o parçanın üstüne takılan başka bi parçadır dediğiniz gibi sesi engellemiştir. Ses şimdi çok çok derinden geliyor. Değişmeden önceki ses çok rahatsız edici idi. Buarada teybin altındaki kısım sökülüyor vites deki plastik aksam da çıkartılıyor basit bi işlem tırnaklar var oradan çıkıyor. O boşluğa kaçan bozuk para vs varsa alabilirsiniz açıkken :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
H.Yusuf Kantarcılar

bugün benim aracımda bulunan göğüsten gelen hatta kontak kapalı iken gelen ses, yıllı periyodik bakımda garantiden değişen bir parça ile halloldu, çok şükür artık ses yok..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halit Bozkurt

Antalya Ford Bilaller Serviste ben söylemeden fan sesi sorununu hallettiler. Havalandırma sisteminin ayar düğmelerinin olduğu bölüm sökülüyor. Kısa bir işlem 10 dakikada halloluyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Abidin Akpınar

Bu sesten dolayı komple göğüs değişti dün serviste :9 tabi garantiden :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Eser

Aracın içine oturun, yarım kontak yapın. bir vınlama sesi bariz belirgin ise... işte böyle bir ses.

Çağlar abicim,tam dediğin gibi,sadece yarım kontak yapınca yani elektriği araçla buluşturunca ses geliyor..Yanlız ben gece tam sessizlikte dinledim..kesinlikle fan sesi değil benden gelen..Eski florasanlardan gelen ses vardır,bilirsin starter lardan "dınnnnn" diye..işte tam böyle bir ses..kontağı tamamen kapatınca kesiliyor..Ve bu olay 2-3 gündür var..Aracı 1 ay önce aldım..daha önce yoktu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...