İçeriğe Yönlendir

El Fren Teli Kısa Gelir Mi?

Ümit Besok

Recommended Posts

Ümit Besok

Merabalar,

El frenim tutmadığı için götürdüğüm usta el fren kolunu söküp bayağı bir uğraştıktan ve bunun burada ayar yeri yokmuş dedikten sonra arabayı askıya aldı ve kampanadan ayarlamaya çalıştı. Ancak sonuçta el freni biraz tutar gibi olsa da tam tutmadı. Usta, buna farklı bir el fren teli takmışlar kısa geliyor, o yüzden ayar yapamıyoruz dedi. Bu şekilde farklı el fren teli takılması mümkün müdür? Mevcut el fren telini değiştirmeden ayar tutmaz mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
Merabalar,

El frenim tutmadığı için götürdüğüm usta el fren kolunu söküp bayağı bir uğraştıktan ve bunun burada ayar yeri yokmuş dedikten sonra arabayı askıya aldı ve kampanadan ayarlamaya çalıştı. Ancak sonuçta el freni biraz tutar gibi olsa da tam tutmadı. Usta, buna farklı bir el fren teli takmışlar kısa geliyor, o yüzden ayar yapamıyoruz dedi. Bu şekilde farklı el fren teli takılması mümkün müdür? Mevcut el fren telini değiştirmeden ayar tutmaz mı?

El freni ayarını el freni körüğünün altındaki ayar vidasından yapmadı mı?

Yorum bağlantısı
Ümit Besok
El freni ayarını el freni körüğünün altındaki ayar vidasından yapmadı mı?

Orayla bayağı uğraştı, orada ayar yerinin olmadığını söyledi

Araç mondeo 98 2.0 glx bu arada

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Bence başka bir yere gösterin.Sanki yapamayınca sallamış gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Ümit Besok

Önümüzdeki hafta Ankara'ya gidecektim zaten o arada mondeodan anlayan bir usta bulup göstermek dediğiniz gibi en mantıklısı galiba

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merabalar,

O el freni otomatik ayarlar gerginliği...

Bozulmuş olabilir...

Bence başka bir yere gösterin.Sanki yapamayınca sallamış gibi geldi bana.

Bence de... Bilen birisi baksın...

Ben de bilmiyordum öyle olduğunu, benim el freni bazen atıyordu.. Yaşar Usta ile söktük epey kurcaladık... Sonuçta otomatik kurmasını ve diğer sorununu çözdük... Çözdü daha doğrusu...

Bu sayede otomatik gerginlik ayarının olduğunu görmüş oldum.. çok da güzel çalışıyor...

Önümüzdeki hafta Ankara'ya gidecektim zaten o arada mondeodan anlayan bir usta bulup göstermek dediğiniz gibi en mantıklısı galiba

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Keşke Kayseri'ye yolun düşse... 1 saat de halleder Yaşar Usta..

Bu arada... Hurdacı, bozuk çıkmasına 100 lira istiyordu... :)

Yorum bağlantısı
Ümit Besok

İlginize teşekkür ederim Mehmet Bey

Şu anda Kayseri zor gibi ama söylediğiniz iyi oldu

Memleket Kahramanmaraş olduğundan illa ki yolumuz geçiyor Kayseri'den.

Denk geldiğinde yolumuzu da ona göre ayarlar Yaşar Usta'yla da tanışırız kısmetse

Sonuçta 'usta' bulmak kolay olmuyor

Yorum bağlantısı
Ümit Besok

2 Gün önce Şaşmaz'a Yiğit Oto'ya gittim

Forumdan geldiğimi de söyledim

İlgi alaka güzel

Zaten mondeodan da iyi anlıyorlar

El fren teline falan ihtiyaç kalmadı, kampamanadan ayarladılar gayet güzel tutuyor şimdi

Artı ateşlemedeki sorunuma da baktılar, bujiler değişti, tırnak aralıklarını da ayarladılar

Hepsine birden 70 TL ödedim

Ve hem gönlüm rahat etti

Hem de memnun kaldığımı söylemeliyim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ümit Besok
Tırnak aralığını kaç yaptılar.. ?

Mehmet Bey uzun süredir eğitim devam ettiğinden giriş yapamadım, sorunuz havada kalmış biraz kusura bakmayın

Tırnak aralıklarını kaç yaptıklarını da sormamıştım o zaman

Neredeyse o günden bu yana 3000 km yaptım, sorunsuz devam ediyoruz çok şükür

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
ateşlemede tırnak aralıgınıda ayarladılar demişşsizini nedir abi o nasıl ayarlanıyor ne icin ayarlanıyor ?_

sentil denilen takım ile ayarlanıyor. fabrika verilerine göre bazende lpgde patlatma oldugunda daha düşük arlıkta ayarlanıyor. 70 gibi

73391836.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...