İçeriğe Yönlendir

Trt Hd Yayını

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

arkadaşlar nihayet TRT Hd test yayınına başladı HDMI uygun uydu cihazı olan arkadaşlar aşğdaki frekansı girerek aratırlarsa yayını alacaklardır.

Dünya kupasını hd izlettirecekler anlaşılan.

Uydu Türksat:

TRT HD test

12688 ... V ... 5000 ... 3/4 ... DVB-S2/8PSK ... (pilot : açık)

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben pek tv izleyemiyorum.. Bu sebeple erken bence... Ama eşim böyle bir teknoloji olduğunu bilse ne der bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
aslında erken değil emmi biz geç kaldık :)

Lokman abi, hep aynı durumdayız. Teknolojiye geldiği zaman konu çok zor para ayırıyoruz. Abartalım demiyorum ama gerektiğinde zamana ayak uydurmak şart. Evimizde hala Lcd tv yok, tüplülerin harcadığı Watt'lar yüzünden elektrik faturası 150 liradan aşşağı gelmiyor. Paylaşımın için çok teşekkürler, gönül Milli takımımızı da görmek isterdi ama bir dahaki sefere inşallah.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Valla ben Emmime katılıyorum. Vakti zamanında Bir adet plazma aldık. Almışken Full HD olsun dedik 4500 TL verdik. Aradan 1 sene geçti bizimki 106 ekranken 127 ekranı 2000TL'lere düştü. Daha HD yayınlar başlamamıştı bile.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Türk' üm milletimin en çok düştüğü hata :(

En azından HD'yi kurtardık ya oda olmasaydı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Lokman abi, hep aynı durumdayız. Teknolojiye geldiği zaman konu çok zor para ayırıyoruz. Abartalım demiyorum ama gerektiğinde zamana ayak uydurmak şart. Evimizde hala Lcd tv yok, tüplülerin harcadığı Watt'lar yüzünden elektrik faturası 150 liradan aşşağı gelmiyor. Paylaşımın için çok teşekkürler, gönül Milli takımımızı da görmek isterdi ama bir dahaki sefere inşallah.

LCD'de az yakmıyor, bunun için LCD alacaksan alma :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
LCD'de az yakmıyor, bunun için LCD alacaksan alma :bravo:

emmi plazma çok yakıyor aylık 30-35 tl fark etti bizde :bravo: lcd çok daha az plazmaya göre.

Tek eksik tamalandı, artık daha da rahat uyuruz!

:D:p

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
emmi plazma çok yakıyor aylık 30-35 tl fark etti bizde :good1: lcd çok daha az plazmaya göre.

Aynen. Lcd tek kaynaklı Plazma ise her pixele ayrı ayrı elektrik yolluyordu bildiğim kadarıyla. Ayrıca iyi yalıtılmış bi odayı hamam gibi yapma özelliğide mevcut plazmaların :) Yazın oturma odasında cam kapı kapalı yatılmaz mesela isilik olunur :)

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
LCD'de az yakmıyor, bunun için LCD alacaksan alma :yes:

Mehmet abi Led düşünmüştüm az yakan :ohooh: Fiyatlarıda biraz uygun olursa ekonomik olucak.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Geçen sene Samsung LCD aldım. Seri 6 ve 100 hz, 102 ekran, ful HD vs hepsi var. Enerji konusunda sıkıntı yok. Ayda 55-70 arası fatura geliyor. Açıkcası evdeki digitürk hiç zevk vermiyordu. Bir gün Digitürk aradı 1 yıl bedava HD yayın istermisin dedi. Atladım tabi. LNB değişti, 7 yayın ilave oldu. Normal kanalların tamamının görüntüsü daha da iyi oldu. HD kanalları tarif edemem. Özellikle doğa görüntüleri muhteşem. Gerçekten tavsiye ederim. İlk defa TV izlediğimi düşünüyorum. HD olarak çekilmiş filmler, spor kanalları farklı güzel oluyor.

tarihinde Cihaner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Aynen. Lcd tek kaynaklı Plazma ise her pixele ayrı ayrı elektrik yolluyordu bildiğim kadarıyla. Ayrıca iyi yalıtılmış bi odayı hamam gibi yapma özelliğide mevcut plazmaların :ohooh: Yazın oturma odasında cam kapı kapalı yatılmaz mesela isilik olunur :yes:

:ohooh:

Geçen sene Samsung LCD aldım. Seri 6 ve 100 hz, 102 ekran, ful HD vs hepsi var. Enerji konusunda sıkıntı yok. Ayda 55-70 arası fatura geliyor. Açıkcası evdeki digitürk hiç zevk vermiyordu. Bir gün Digitürk aradı 1 yıl bedava HD yayın istermisin dedi. Atladım tabi. LNB değişti, 7 yayın ilave oldu. Normal kanalların tamamının görüntüsü daha da iyi oldu. HD kanalları tarif edemem. Özellikle doğa görüntüleri muhteşem. Gerçekten tavsiye ederim. İlk defa TV izlediğimi düşünüyorum. HD olarak çekilmiş filmler, spor kanalları farklı güzel oluyor.

:p

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Sonunda tonla para verilip alınan ancak insanları şişman izlemekten televizyondan nefret ettiren lcd ve plazmalar Türkiye'de bir işe yaramaya başlayacak. Gerçekten çok sevindirici bir haber. HD yayın için 2012 de yeni bir uydu fırlatılacak diye okumuştum, azcık daha beklemek lazım.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

şu anda erovision elemeleri var görüntü tek kelimeyle harika tebrikler TRT

inşallah yarın bigün şifrelenmez :shok:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
şu anda erovision elemeleri var görüntü tek kelimeyle harika tebrikler TRT

inşallah yarın bigün şifrelenmez :p

Lokman Bey Digiturk'e geçin moviemax 'deki filmleri izleyin, ilginiz varsa bağımlısı olursunuz :shok:

Ayrıca hd uyumlu digiturk plus ismiyle anılan cihaz piyasadaki benzerlerine göre çok daha maharetli bir cihaz :good1:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Eray bey bende HD kanallar var. ben Türkiyede şifresiz olarak ilk yayın yapan kanal olduğu için yazıyorum bende avrupadaki HD yayın yapan kanalların hepsi mevcut :shok:

yakında ATV HD de geliyor bilgiize.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...