İçeriğe Yönlendir

Küçük Bir Konya Gezisi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Barış Karakaya
(düzenlendi)

Gerçekten muhteşem elinize saglıkMehmet Bey buralardan o güzel manzaraları sayenizde görebiliyoruz.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Fontlar? de?i?tirmeyin l
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ellerine sağlık emmi. güzel bir gezi olmuş anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Başka foto yokmu, eve döndün mü ? Yolları kolay buldun mu ? :good1:

Bisiklet nefismiş.

Hurda merakı bu olsa gerek... :D

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Emmi bir haftadır Konya-Karapınar'daydım, bilseydim oralarda olduğunu gelirdim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İlk dört resimde elin takıldı herhalde yaşlılık bu olsa gerek... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi konya bu kadar değil yalnız..

Geri kalanı 10 gün sonra :)

Bugünlük 2 saat zamanım olabildi ve buraya harcadım...

Başka foto yokmu, eve döndün mü ? Yolları kolay buldun mu ? :p

Aynı bölgeden fotoğraf çok ama başka yere gidemedim...

Navigasyonum, Yolda sadece konya içinde bir yerde sola dön dedi.. Baktım girilmez yapmışlar... Düz devam ettim.. yeniden rota çizdi.. Bilmediğim bir yerde hiç bu kadar rahat olmamıştım...

Yalnız yol boyunca konuşup durdu.. Hız sınırını aşıyormuşum :p

Emmi 1 haftadır Konya-Karapınardaydım,bilseydim oralarda olduğunu gelirdim :rolleyes:

Ani oldu.. habersiz gitmiştim Tansel.. Haber edemedim kimseye..

İlk dört resimde elin takıldı herhalde yaşlılık bu olsa gerek... :p

Hayır, ben takılmışım orda :)

Ama, Konya, Mevlana demek be, 5 pozu haketmiştir. ;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Geri kalanı 10 gün sonra :)

Bugünlük 2 saat zamanım olabildi ve buraya harcadım...

Aynı bölgeden fotoğraf çok ama başak yere gidemedim...

Navigasyonum, Yolda sadece konya içinde bir yerde sola dön dedi.. Baktım girilmez yapmışlar... Düz devam ettim.. yeniden rota çizdi.. Bilmediğim bir yerde hiç bu kadar rahat olmamıştım...

Yalnız yol boyunca konuşup durdu.. Hız sınırını aşıyormuşum :p

Ani oldu.. habersiz gitmiştim Tansel.. Haber edemedim kimseye..

Hayır, ben takılmışım orda :rolleyes:

Ama, Konya, Mevlana demek be, 5 pozu haketmiştir. ;)

Abi, Hakan abi görmeden düzelt en iyisi mesajı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim o kelimeyi yazarken, % 80 hatalı yazdığımı herkes bilir :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orası, yakındaki çarşının bisiklet parkıymış... 100'e yakın bisiklet vardı...

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Gez Dünya'yı gör Konya'yı demişler. Abi Mevlana şekeri de aldın mı?

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
Bir de Yozgat'lı meselesi var :)

Hiç duymadım Yozgat'lı meselesini. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Konyada tiriti tavsiye ederim. geçen sene gittiğimde yemiştim. ayrıca etli ekmeğide ayrı bir güzel.

Yorum bağlantısı

Emmi yaz geldi, tüm abilerimizin gezi merakı başladı. Konya'ya gitmişken etli ekmek yemeden olmaz. Yıllar önce gitmiştim konya'ya nasip olursa tekrar gitmek istiyorum. Eline sağlık güzel fotolar, özellikle bisiklete bayıldım.

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Bilen bilir Konya'daki etli ekmek bence en güzel Bolu Lokantasında. İsim Bolu ama olsun. :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gez Dünya'yı gör Konya'yı demişler. Abi Mevlana şekeride aldın mı?

Almammı, her çeşidinden aldım... ;)

img1664x.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selçuk Keleş

Bir Konya'lı olarak Konak Lokantasını ve Havzan Etlietmek salonunu taviye ederim.

Üçler Mezarlığının arkasındadır. Yani Konak ile Mevlana Müzesi arasında Üçler mezarlığı bulunmaktadır. Bu nedenle Mevlana tarafından gelirseniz Üçler Mezarlığını ya sağından ya da solundan dolaşmanız gerekir.

Uluslararası bir derginin 2003 yılı için seçtiği ?top ten? yemek durakları arasında yer almış, Hürriyet Gazetesinde Mehmet Yaşin?in iltifatlarına mazhar olmuştu. Gerçekten mutlaka görülmesi gereken bir lokanta. İçerde açık otoparkı var, arabanızı rahatça park edebilirsiniz. Bahçede çok temiz bir tuvaleti de var. Kışlık kısmı ve bahçede hizmet veren yazlık kısmı bulunmakta. İçerisi eski bir köşk olup dekorasyonu mümkün olduğu kadar korunmaya çalışılarak şatafattan uzak sade görünüm elde edilmiştir. Böylece içerde oturarak eski bir Konya köşkünün nasıl olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.

Yemeği Konyalı kadınlar yapmaktadır..Köşk Konyalı kadın aşçılarla gerçek bir Konya ev mutfağı hizmeti veriyor.

Gelelim yemeklere. Başlangıç olarak mutlaka bamya çorbası içilmeli. Zaten ekşidir ama bir miktar daha limon sıkmanızı tavsiye ederim. Bamyalar küçük, tam çorbalık. İsterseniz lokantadan çıkınca ilerdeki çarşıda bu küçük kuru bamyalardan satın alabilirsiniz. Eskiden yanında getirdikleri somun ekmeğiyle rahatça karnınızı doyururdunuz.

Ana yemek olarak da Tirit'i tavsiye ederim. Yanında Yaprak Sarma da yiyebilirsiniz.Yağ-kolestrol sorununuz yoksa Ekmek Salması, Sac Kavurma da çok güzel elbette.Ekmek salmasını çocukluğumuzda kurban bayramı sabahları yerdik kuyruk yağı içine atılır yalnız tadımlık alabilirsiniz :) .İnce hazırlanan Su Böreği önceden yapılıp isteyenlere ısıtılıp veriliyor ama tazedir.Yerseniz kıymalısını tercih edin. Höşmerimin alternatifi evlerde tepsi ile yapılan Sacarası tatlısı lokantalarda birer kişilik yapılırmış. Şuruplu yapanlar da var; ancak orijinalinde şurup kullanılmıyor ve pudraşekerle servis yapılıyor.Bu yemekleri her yerde bulamazsınız.Fiyatlar makuldur eğer bu arada artmadıysa.Araba kullanıyorsanız içki içmeyin denir ya. Konya'da öğle yemeği yiyip uzun yola çıkacaksanız Köşk lokantasında.Özellikle dümdüz Ankara yolunda.

:rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...