İçeriğe Yönlendir

Ehliyetimi Kaybetmişim. Ne Zaman Kaybettim Hatırlamıyorum.

Mete Gürer

Recommended Posts

Mete Gürer

Merhaba Arkadaşlar,

Forumda ben arattım ama kayıp ehliyet ile ilgili bir başlık bulamadım bu sebeple yeni konu açtım.

Ehliyetimi kaybettiğimi az önce farkettim ama ne zaman kaybettim bilmiyorum.Ehliyetim eski tipti, B sınıfı ve üstünde TC kimlik no yazmıyordu.

Emiyet'e göre gazeteye kayıp ilanı vermem gerekmiyormuş.

Sadece: 1- İki adet kimlik fotokopisi

2- 3 adet foto

3- Söförler odasından belge

4- Kangurubu kartı - bu adım opsiyonel % 100 gerekmiyormuş...

ve ehliyete başvuru mutlaka ikamet edilen içle emniyetinden yapılıyormuş. Ben Üsküdar'dan yapacağım bu durumda. Ehliyetimi Ankara'dan aldım.

Yakın zamanda ehliyeti kaybedip yeniden çıkaran, prosedürü bilen ve bana kısayol - akıl verecek arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Mesela: Yarım günde yeni ehliyet çıkar mı ? Gazeteye kayıp ilanı vermek şart mı? Vermesem olurmu ? Adıma kayıp ehliyetle şirket kurmasınlar ? :(

Yorumlarınızı, görüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben geçen sene yenilettim kırlmış idi,eski ehliyeti aldılar 3 gün sonra yenisini verdiler. Üsküdarda çevikkuvvetin olduğu yerden alacaksınız.Kayıp kimlik durumunda öncelikli yapılması gereken şey,vergi dairesine bildirimde bulunmaktır. Adınıza şirket kurulup karşılıksız çek suçuna karışmanız ancak bu şekilde engellenir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ben geçen sene yenilettim kırlmış idi,eski ehliyeti aldılar 3 gün sonra yenisini verdiler. Üsküdarda çevikkuvvetin olduğu yerden alacaksınız.Kayıp kimlik durumunda öncelikli yapılması gereken şey,vergi dairesine bildirimde bulunmaktır. Adınıza şirket kurulup karşılıksız çek suçuna karışmanız ancak bu şekilde engellenir.

Bende yeniletmek istiyorum, sebebi nüfusumun bağlı bulunduğu ilçe başka bir ilçe ile birleştirildi. Fatih, Eminönü'ne bağlandı.

Ne belgeler gerekli tam olarak yeniletmede?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yenileme için ehliyetin yıpranması-soyadı değişikliği yada kayıp olması gerekiyor öncelikle.

Önce eldeki ehliyeti yıpratabilirsiniz ortadan kırmak suretiyle:)

Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.(maktu bir dilekçedir ve emniyette doldurursunuz)

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı(şarttır)

Daha önceki belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi(şart değil diye biliyorum ama emin değilim)

İki adet fotoğraf

Eski Sürücü belgesi.

Kimlik değişikliği var ise değişikliği belirtir belge, (Evlenme cüzdanı veya boşanma ilanı fotokopisi)

Sürücü belge ücreti 40 YTL

Bunlarla başvurduğunuzda ortalama 3 gün süre sonra gelip ehliyetinizi almanız isteniyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Siz mecidiyeköy'den mi değiştirdiniz, sabah kaçta gittiniz, kaçta işiniz halloldu peki?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben Üsküdarda değiştirdim,ikametgahınızın olduğu yer ilçe emniyet müdürlüğü yapıyor bu işi sadece. Ben ehliyeti aldığım yer olan K.ÇEkmeceye gittim ilk olarak, ikmatgahım değişip üsküdara naklolmuştum ehliyet aldıktan sonra ,biz yenileyemeyiz, üsküdara gitmeniz gerek diyerek yönlendirdiler.

Öğlen saatlerinde gittim,yaklaşık yarım saat içinde işlemleri hallettim ve evrakları teslim ettim. Ardından 3 gün sonra gidip yeni ehliyeti aldım. Vize işlemleri gibi korkulacak bir iş değil ama gene de hangi emniyet şube ile işinizin olduğuna göre değişebilir .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benimki mecidiyeköy, günde sadece 50 kişi ile sınırlandırmışlar, sabah 8 de gidip kuyruğa girip numara almak gerekiyor, 51. iseniz numara dahi alamıyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Güzel devletimin güzide uygulamaları işte.

Başa gelen çekilecek o halde,ancak ben olsam onca sıkıntıya gireceğime o şekilde kullanmaya devam ederdim kullanıma engel bir durum yok ise tabi.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Ehliyetimi kaybettiğimi az önce farkettim ama ne zaman kaybettim bilmiyorum.Ehliyetim eski tipti, B sınıfı ve üstünde TC kimlik no yazmıyordu.

Emiyet'e göre gazeteye kayıp ilanı vermem gerekmiyormuş.

Sadece: 1- İki adet kimlik fotokopisi

2- 3 adet foto

3- Söförler odasından belge

4- Kangurubu kartı - bu adım opsiyonel % 100 gerekmiyormuş...

ve ehliyete başvuru mutlaka ikamet edilen içle emniyetinden yapılıyormuş. Ben Üsküdar'dan yapacağım bu durumda. Ehliyetimi Ankara'dan aldım.

Yakın zamanda ehliyeti kaybedip yeniden çıkaran, prosedürü bilen ve bana kısayol - akıl verecek arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Mesela: Yarım günde yeni ehliyet çıkar mı ? Gazeteye kayıp ilanı vermek şart mı? Vermesem olurmu ? Adıma kayıp ehliyetle şirket kurmasınlar ? ;)

Yorumlarınızı, görüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.

Size ve diğer yorum yapan arkadaşların bilmesinde fayda var, Ehliyet kaybetme ve yenileme arasında fark var. Yenilemeyi herhangi bir trafik şube müdürlüğünden yapabilirsiniz ama kayıp Ehliyet çıkartmayı Ehliyeti aldığınız yerden yapmak zorundasınız..Bence siz direk Gayrettepe emniyet müdürlüğüne gidin..

1- İki adet kimlik fotokopisi

2- 3 adet foto

3- Söförler odasından belge (bu belge emniyet binasındaki büradan çıkartılabiliyor)

-Kayıp ilanı vermenize gerek yok.

-Yenisini Üç günden önce çıkartamazlar.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Bende yeniletmek istiyorum, sebebi nüfusumun bağlı bulunduğu ilçe başka bir ilçe ile birleştirildi. Fatih, Eminönü'ne bağlandı.

Ne belgeler gerekli tam olarak yeniletmede?

Bu arada dipnot Eminönü Fatih'e bağlandı ters yazmışsınız.Sizde Eminönü yazıyordu galiba ?

Yorum bağlantısı
Mete Gürer
Size ve diğer yorum yapan arkadaşların bilmesinde fayda var, Ehliyet kaybetme ve yenileme arasında fark var. Yenilemeyi herhangi bir trafik şube müdürlüğünden yapabilirsiniz ama kayıp Ehliyet çıkartmayı Ehliyeti aldığınız yerden yapmak zorundasınız..Bence siz direk Gayrettepe emniyet müdürlüğüne gidin..

1- İki adet kimlik fotokopisi

2- 3 adet foto

3- Söförler odasından belge (bu belge emniyet binasındaki büradan çıkartılabiliyor)

-Kayıp ilanı vermenize gerek yok.

-Yenisini Üç günden önce çıkartamazlar.

Cavit Bey,

Ben ehliyetimi, ankaradan aldım. İkametim Üsküdar'da Üsküdar emniyetine gitsem, kayıptan dolayı yenisini çıkartmazlar mı? Mutlaka Gayrettepe Emniyet müdürlüğüne gitmem gerekir mi? Yardımınızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İsterseniz en güzeli telefon açıp kesin bilgi alın, pasaport işlemleri için bana telefonla çok yardımcı olmuşlardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...