İçeriğe Yönlendir

Xenon Far

Emrehan Kılıç

Recommended Posts

Emrehan Kılıç

Merhaba tekrar,

Arabamı alalı 2 ay kadar oluyor, fakat resimleri hala koyamadım, ilk önce bunun için özür dilerim, temiz olduğu bir gün resimleri ekleyeceğim.

Uzun süredir, forumu okuyorum. Aracıma xenon far almak istiyorum ama bu konuda iyice kafam karıştı. Aracım 2008 Focus HB TDCI. Arabama xenon kit alsam yeterli olur mu? Aracımın farları mercekli midir? Bunu nasıl anlarım?

Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Sonata
Merhaba tekrar,

Arabamı alalı 2 ay kadar oluyor, fakat resimleri hala koyamadım, ilk önce bunun için özür dilerim, temiz olduğu bir gün resimleri ekleyeceğim.

Uzun süredir, forumu okuyorum. Aracıma xenon far almak istiyorum ama bu konuda iyice kafam karıştı. Aracım 2008 Focus HB TDCI. Arabama xenon kit alsam yeterli olur mu? Aracımın farları mercekli midir? Bunu nasıl anlarım?

Çok teşekkür ederim.

farlara önden bakarak anlayabilirsiniz. mercek varmı yokmu....

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Farlar mercekliyse merceklidir :p bunu farın içine bakarak anlayabilirsiniz eğer farınızın kısa hüzmeli kısmında bir ince kenarlı mercek varsa merceklidir :ohooh: Eğer ki mercekli değil ise mercekli farlara çevirip xenon uygulamanız daha yerinde olacaktır çünkü diğer türlü oluşan yüksek ışık sağa-sola dağılacağından karşı taraftaki sürücü için rahatsızlık oluşturacaktır yollarda bolca görmüşsünüzdür ayrıca merceğin şık görünümü de cabası yada benim gibi ucuzuna kaçıp angel eye uygulayabilirsiniz ama sonrasında forumda çekeceğinizi tepkiyi göz önünde bulundurun tabi :crazy:...Benimki sadece ufak bir bilgilendirme işin erbabları daha iyi bilgilendirecektir sizi...

Saygılarımla..:)

Yorum bağlantısı
Kerem Öner

Arabanız hayırlı ve uğurlu olsun, kazasız keyifli yolculuklu günler dilerim. Mercekli far resimleri hem internette hemde forum içerisinde mevcut biraz inceleyip kendi aracınızın farlarınıza baktığınızda bunu farkedeceğinizi umuyorum.

Yorum bağlantısı

Collection donanım, ben olsam almışken bi-xenon alırdım. Uzun kısa orjinal xenon, hem görsel hemde işlevsel bir değişim olurdu. ;)

Yorum bağlantısı
Emrehan Kılıç

ben ikinci el aldım, arabayı görünce çok beğendim, parama da uygundu o yüzden böyle bir donanım oldu. Tercih seçeneğim olmadı pek yani ama param oldukça arabama eklemeler yapacağım.

Yorum bağlantısı
ben ikinci el aldım, arabayı görünce çok beğendim, parama da uygundu o yüzden böyle bir donanım oldu. Tercih seçeneğim olmadı pek yani ama param oldukça arabama eklemeler yapacağım.

Emrehan bey:

Beni yanlış anlamayın, asla aracınızı kötülemiyorum yada neden aldınız şeklinde sorgulamıyorum. Demek istediğim konu xenon olunca, OEM ürün varken neden yan sanayi bir ürün tercih edesiniz ki ? Belki ucuzluğundan olabilir, yanlız bana sorarsanız şimdi olacağına 5-6 ay sonra olsun OEM olsun. Renk olarak ben beyazı severim, özellikle st tamponlu ve camlar hafif siyahlatılmış şekilde harika olur. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emrehan Kılıç

teşekkür ederim, doğru söylüyorsunuz, param olunca daha güzelini yapmak daha akıllıca =)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

Bu mercekelr çin işi gibi :good1: 400 liraya felan güzel mercek montajı yapanlar var. Hatta daha orjinal duruyor bunlarda bi gariplik var :fiuw:

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

arkadaşlar şehirde yaşıyorsanız lütfen zenon almayın hem paranıza yazık hem de diğer sürücüleri rahatsız ediyor (mercekli bile olsa beni rahatsız ediyor)

Zenon far ışıklandırmanın olmadığı dağ-tepe-köy vs gibi yerlerde kullanılmalı bence

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Mercek montajı yaptıktan sonra;farın içinde kalan aynalı kısımlara dokunmamışlar hiç o yüzden bi garip duruyo galiba.Mercek hariç kalan yerleri boyasalarmış güzel olabilirmiş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

xenon kitide mi içinde acaba :fiuw:

arkadaşlar şehirde yaşıyorsanız lütfen zenon almayın hem paranıza yazık hem de diğer sürücüleri rahatsız ediyor (mercekli bile olsa beni rahatsız ediyor)

Zenon far ışıklandırmanın olmadığı dağ-tepe-köy vs gibi yerlerde kullanılmalı bence

kuralına uygun mercekli xenon göz almaz rahatsız etmez. tabi yükseklik ayarı orjinallerde otomatiktir. sonradan olmalarda otoamtik yükskelik ayarı olmadığı zaman yük durumuna göre far ayarı yüksekte kalıyor o başka.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bi-xenon çalışma yapısı tek mercek hareketli perde şeklinde. Halojen ampul kullanılmaz. İlandaki ürün biraz entersan. Direk mercek satılmaz normalde ama başka bir ialnda o montajı yapıaln ürün tk satılıyor. angle ı merceği gözüküyor xenonda içinde heralde ki öyle bir ürün anca çin işidir bence :yes:. Mercekler tek tasılmıyor çünkü henelde far parçalanıp içinden alınıyor. Nette çıkma merceği araca montajlayanlar var. İlker Kemal diye istanbuld abirisi var. sahibindende de mercek el yapımı far da satıyor. O işin piri diyorlar. ben yaptırırsam ( çok praya geliyo öğrenciye gelmiyor :D ) ona yaptırırım. İşinin ehli biri.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
Mercekli Xenon'dan rahatısz oluyosanız gözünüzde bir problem var demektir...

Bi-Xenon'larda Halogen kullanılabilir mi ? Sadece tek mercek var ekranda bundan nasıl Bi-Xenon olabilir orasıda ayrı mesele :(

rahatsız oluyorum ve gereksiz buluyorum

gözlerde sorun olmasına gerek yok çok beyaz ışığa biraz uzun süre marus kalınırsa tüm gözleri rahatsız eder

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Xenon ile ilgili bir konu bulunca yenisini açmak istemedim,

İlandaki sistem hakkında ne düşünüyosunuz ? Focus'ta nasıl durur ? İyi bişey mi olur tırt bişey mi ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...on-mercek/detay

İlan no: #26551831

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=17708

linkteki ürünün monte edilmiş hali diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Ben şuan angel far kullanıyorum ileride ışığı dağıtmaya başlarsa yapısı bozulursa hella vs markaların mercekleri bu ilandan çok daha ucuz fiyatlarda hem görünümü de bu ilandakinden kat kat daha güzel yoksa bu işlem bana çok mantıksız geldi...

Yorum bağlantısı
Savaş Kocaacar

Arkadaşlar forumda ararsanız benim uygulamam var oem bi xenon orjinal visteon farları alıp taktım aracıma. 4300k philips d1s lambalar üstünde geldi. türkiyede fiyatlar 2500-3000 tl iken ben yurtdışından 600 tl gibi bir rakama aldım. hemde orjinal komple. gerçekten aydınlatmayı ve aracın ön görünüşünü acayip değiştiriyor. yüzde yüz orjinal ürün tavsiye ederim. sizin gözünüzü rahatsız eden üsünler ya ayarsız farlardır. yada mercekler ve içindeki lambalar çin malıdır. o ürünleri zaten kimseye önermiyorum. biraz bekleyip paranız olunca oem orjinal ürün alın derim. en kolay ve fazla bulabileceğiniz yerde ebay. gelmesi 1 ay kadar sürüyor ama sonuç beklediğinize değiyor. saygılar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...