İçeriğe Yönlendir

Lpg Arızası

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

2005 focus 1 lpg markası Tomasetto ben taktırmadım , aldığımda üzerindeydi.

Araç , lpg araçta faal halde iken hem benzinde hem lpg de teklemeye başlıyor.3. silindir kesici tanındı şeklinde arıza kodu veriyor. Ancak lpg yi tamamen iptal ettiğimizde ( lpg enjektörlerinin fişlerini çıkartarak) benzinde tekleme sona eriyor. Şu an kütahyadayım tomasetto markaya bakan lpg ci yok.Bir kaç yere gösterdim tahmin yürüterek kimi tesisat kimi beyin dedi. Sizce arıza nerdedir ve ne yapmam gerekir.Ayrıca kütahya yakınlarında bu markaya bakan yer varmıdır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg elektriğini nerden alıyor acaba. başka marka (vw grubu idi) birinde benzin enjeksiyonundan elektrik almış ustacık. araba 3. silindir hatası veriyormuş.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu gün tomasetto bayisi olmayan bir lpg cide aracın bağlantıları ile beynini tekrar takıp akşama kadar denedik, teklemedi.Kablo ve program olmadığından bilgisayara bağlayamadılar , en son tekrar teklerse , teklediği yerde bizi ara gelelim dediler.Şu an için tekleme yok bakalım.

lpg elektriğini nerden alıyor acaba. başka marka (vw grubu idi) birinde benzin enjeksiyonundan elektrik almış ustacık. araba 3. silindir hatası veriyormuş.

Onu nasıl takip etmem gerekiyor , yani hangi kabloyu takip edeceğim ki elektiriğin nereden alındığını görebileyim.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Biri bu lpg elektriğinin tam olarak nerden alınması gerektiğini yazarmı?

akü dışında bende hiçbiryerde alpg ile ilgili elektrik gözükmüyor ...

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Evet bu gün araç gene tekledi ,ayrıca hararet göstergeside bir ortada bir dipte gezdi durdu ,tüpü gene iptal ettidim.Benzinde denediğimde tekleme sona erdiği gibi hararet göstegeside ortada çakılı vaziyette sabit kaldı.Bu ne şimdi?

Motorcuma gittim durumu anlattım aracın hararet muşüründen hariç lpg dede sıcaklık müşürü var dedi.İki müşürün çkışıyor olabileceğini söyledi.Böyle bişey varmı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Elektrik şemasını bulmak lazım.

Önce aracı tanıyan bir ford ustasına gösterin. sonra lpg kitinizin iyi bir ustasına gidip yapılan montajın doğruluğunu kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...