İçeriğe Yönlendir

Baskı Balata Değişimi Yaptırdım.

Çınar Uzel

Recommended Posts

Çınar Uzel

bugun arabamın tamamen bitmiş baskı balatasını değiştirdim.135 tl mapa marka debriyaj seti 75 tl orjinal debriyaj bilyası 80 tl işçilik olmak uere 280 tl harcadım.luk ve sacsh marka setler bilya hariç 260-280 tl arasıydı.tanıdık bir parcacı kesinlikle mapayı tavsiye edebileceğini su ana kadar kimsenin sorun yasamadığını yerli malı ancak tum dunyaya ihrac edilen bir marka oldugunu soyleyince itimat ettim.aracı aksam aldım umarım sorun çıkmaz 10 gun sonra takan usta kontrole gelmemi soyledi debriyaj arac cekişi super oldu.debriyaj sorunu olan arkadaslarla paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hazır sökülmüşken, keşke volantı, tornaya gitseydi, bir süre sonra kalkışta titreme riski azalırdı.

Yorum bağlantısı
Çınar Uzel

çağlar bey zaten baskı balata tamamen bitmiş olasına ragmen titreme hiç yoktu volanı dusunemedim acıkcası serkan bey surus stili derken bir sure aracı yumusakmı kullanmam gerekiyor onu mu kastettiniz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
çağlar bey zaten baskı balata tamamen bitmiş olasına ragmen titreme hiç yoktu volanı dusunemedim acıkcası serkan bey surus stili derken bir sure aracı yumusakmı kullanmam gerekiyor onu mu kastettiniz.

Aynen öyle. İlk 600-700 km olabildiğince yumuşak kullanın,sonrasında.... :p Ben şuan kullandığım balatayı ilk değiştirdiğimde dangalak bi renocuya kızıp 30-40 mt patinaj çekmek suretiyle yakmıştım. Hala da yanık ama kaçırmıyor. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evet, baskı balata yeni olduğu için biraz dikkat iyi olur, özellikle kalkışlarda.... :p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çınar Uzel

baskı balata degişiminden sonra yaklasık 3000 km yaptım gayet guzel dune kadar sikayetim yoktu hala da yok ta bir sey sormak istiyorum.dun aracımı yegenime verdim gencler malum aracları biraz tuhaf kullanıyorlar bugun baktım debriyaj pedalı biraz sertlesmiş ama seti değiştirdiğimdede cok yumusak oldugundan bana sert geliyor olabilir bu sertlesme neden kaynaklanmış olabilir yoksa biim yan sanayi sete naar mı degdi bilya zaten orjinaliyle değişmişti kavramada vites gecişlerinde cekişte hiçbir problem yok ancak dun bizinm yegenden sonra debriyaj biraz sertlesti buda bir gercek.bugun aracımla 150 km kadar uzun yol yaptım hersey mukemmel ama debrijadaki biraz sertlesme canımı sıktı.yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
baskı balata degişiminden sonra yaklasık 3000 km yaptım gayet guzel dune kadar sikayetim yoktu hala da yok ta bir sey sormak istiyorum.dun aracımı yegenime verdim gencler malum aracları biraz tuhaf kullanıyorlar bugun baktım debriyaj pedalı biraz sertlesmiş ama seti değiştirdiğimdede cok yumusak oldugundan bana sert geliyor olabilir bu sertlesme neden kaynaklanmış olabilir yoksa biim yan sanayi sete naar mı degdi bilya zaten orjinaliyle değişmişti kavramada vites gecişlerinde cekişte hiçbir problem yok ancak dun bizinm yegenden sonra debriyaj biraz sertlesti buda bir gercek.bugun aracımla 150 km kadar uzun yol yaptım hersey mukemmel ama debrijadaki biraz sertlesme canımı sıktı.yorumlarınızı bekliyorum.

Bu anlamsız olarak düşündüğüm olay benimde çok kez başıma gelmiştir. Ne zaman aracımı başka birisi kullansa akabinde ben kullandığım vakit debriyaj bana da sertleşmiş gelir. (Tabi bunun baskı balata değişimiyle ilgisi yok). Hiç bir zaman akıl erdirememişimdir. Bu önceki arabamda da böyle idi, şimdikinde de böyle....

Enteresan bir şey. Bir açıklaması vardır elbet???

Yorum bağlantısı
Bu anlamsız olarak düşündüğüm olay benimde çok kez başıma gelmiştir. Ne zaman aracımı başka birisi kullansa akabinde ben kullandığım vakit debriyaj bana da sertleşmiş gelir. (Tabi bunun baskı balata değişimiyle ilgisi yok). Hiç bir zaman akıl erdirememişimdir. Bu önceki arabamda da böyle idi, şimdikinde de böyle....

Enteresan bir şey. Bir açıklaması vardır elbet???

Sanırım psikolojik. Bana da olur aynı şey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Adil Derici

benim 94 glx aracımda da baskı balata ömrünü tüketmiş durumda.aracı alalı 1 ay olmadı sürekli masraf yapıyorum.çok iyi bir model olmasına karşın kullananlar hakkını vermiyo yıpratıp vaktinde baktırmadıkları parçaları biz aldıktan sonra seve seve olmasa da sıka sıka :D elden geçiriyoruz.

geçen gün dik bir yokuşta geri geri kaydım çıkamadım.gaza çok yüklenen biri olmadığım için sürekli tekliyor,ama yüklendiğimde kavradımı da tutulmuyor :D

hayırlısı ile bir değiştirelimde birde adam gibi sorunsuzca kullandımı mondeo zevki başka olucak.

bu baskı balata değişikliği işleminde,yukarıda yazanlar dışında dikkat etmemiz gereken,ustadan talep edebileceğimiz birşeyler varmı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...