İçeriğe Yönlendir

Kazım Koyuncu

Arda Akbay

Recommended Posts

Arda Akbay

Kasım 1971, Artvin - 25 Haziran 2005

Bugün Kazım Koyuncu'nun ölümünün 5. yıldönümü. Ruhu şad olsun,

Akıllardan hiç çıkmayacak bir sözü:

“ "Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Çe" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya."

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

allah rahmet eylesin karadenizin hırcın çocuğu çok erken ayrıldın aramızdan

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Denizde K'arartı Var İyiler fazla yaşamaz derler hep galiba doğru. Bu şarkısını geçen sene Ordu'dan sahil yolundan gelirken arabada dinlemiştim ve rahmetli aklıma gelmiş gözlerim dolmuştu. Güzel insan, mekanı cennet olsun. :( tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

allah rahmet eylesin karadenizin hırcın çocuğu çok erken ayrıldın aramızdan bir yıldaha geçti sensiz.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Sadettin Çelik

İşte gidiyorum

Birşey demeden

Arkamı dönmeden

Şikayet etmeden

Hiçbirşey almadan

Birşey vermeden

Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde

Yürüyorum sanki senin yanında

Sesin uzaklaşır herbir Adımda

Ayak izim kalmadan gidiyorum

Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı

Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı

Bana kimse sen gibi sarılmadı

Işığımız sönmeden gidiyorum

Ruhu şaad olsun, son günleri en iyi anlatan şarkı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...