İçeriğe Yönlendir

Tomtom Xl2

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Bir arkadaşım yurt dışına gitti, ona bir Canon EOS 500D siparişi verdim. Kampanyadan 760 Euro'ya aldı, yanında bir de Tomtom XL2 (xl kare) hediyesi varmış. Sürpriz oldu, açıkçası navigasyon sistemi düşünmüyordum hiç... Henüz gelmedi inceleyemedim cihazı. Ne dersini tomtom nasıldır? Haritaları güncel midir? Tüm avrupa haritası yüklüymüş ve kendi sitesinden ücretsiz güncelleme yapılabiliyormuş. Ancak bakalım Türkiye var mı? Tomtomun kendi sitesinde bu cihazın Türkiye versiyonu görünüyor ama satışı yok galiba. Eh buradan destek alırım artık...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlı olsun Hocam, Türkiyede şu an piyasada baya tomtom var ama servisi nasıldır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Eskiden PDA kullanırken girdiğim yabancı forumlar vardı. Tomtom' u çok metediyorlardı. Herhalde kaliteli birşeydir ;)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sağol Alper,

Eğer navigasyonu saymazsak sadece kamera fiyatı olarak düşünürsek 700 TL k

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)
Sağol Alper,

Eğer navigasyonu saymazsak sadece kamera fiyatı olarak düşünürsek 700 TL k

tarihinde Ergin ?enda? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ben de navi almayacaktım. İki arkadaşım sipariş etmişti. (Garmin 205W)

Oradan buldum siparişlerini. Aradım, şu kadar dolar dedim.

O da bana TR fiyatını bana söyleyince bir tane de kendime alayım bari dedim. Ne olur ne olmaz diye.

İyi de olmuş. Geçen hafta Bursa'daki oteli kolayca da buldum. Dediğin gibi aslında Türkiye'de bizler gibi küçük şehirliler için hiç de gerek yok.

Cenk

Kamera sadece body mi yoksa lens de var mı?

Kameranın üzerinde 18-55 lens de var Alper...Belki sonraki Amerika seyahatlerinde sana lens siparişi verebilirim.

bana navigasyon lazım, yeni arabamda bluetooth olduğu için (gerçi daha deneyip kuramadım) navigasyonda artık bluetooth olmasına gerek yok. Uygun fiyat olursa düşünebilirim.

tom tom XL square_ürünün linki burada

Hele bir gelsin Ergin Hocam, konuşuruz.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Acelesi yok zaten Alper....Demek ki navigasyon cihazını da katıyorlar işin içine...Amerika fiyatlarına göre zarardayız demek ki... Ama Türkiye için yine de ucuz...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Cenk Bey uzun zaman Tomtom 920 kullandım.Almanya'da üst ihtisas eğitimim sırasında süper cihazdı.Türkiye'ye gireli 2.5 yıl oldugu için haritaları biraz sorunlu ama bulunması zor falan değil.Özelden bana ulaşırsanız size Tomtom konusunda baya bir yardımcı olurum...Bu iş çok ilginçtir Cenk Bey;Tomtom kullanımı kolay menüsü süper rahat bir cihazken haritası emeklemeyi geçti daha yeni yürüyor Tr de.Teleatlas haritasını kullanır ve Tomtom satın almıştır.Eminim ki 1-2 yılda süper olacaklar...Ben Tomtom u kenara koyup Garmin 785T aldım bir de.Şimdi Harita Başarsoft haritası ,yani Tr de en iyi harita yazılımı bu deniyor ki doğru.Ama menüye gelelim Tomtom u 40 defa arıyorum...

Özetle size gelen cihaz az bir sabırla Tr de süper bir cihaz olur ama şuan haritasal yol gösterim sorunları yaşayabilirsiniz.Ispartayı demo ettim çok iyi diyemem.Dediğim gibi özelden bana msn/tel gibi bilgilerinizi veriniz ben size yardımcı olurum.Hayırlı olsun

Teşekkürler İlker Bey, Başarsoft'un haritalarına benim bir itirazım yok zaten. Tomtomun haritası kötü olabilir doğrudur. Gerekirse sizinle irtibata geçerim tekrar sağolun.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Aslında kötü de izafi bir kavram:)...Misal veriyorum Basarsoftta tünelleri anlamak cok zor.Ancak Teleatlas da tünelden ya da yandaki yoldan gittiğini anlamak daha kolay.Her ikisini de kullanan biri olarak Teleatlas ciddi bir yatırım yaparsa Navigasyon piyasası gelecekte çok şeye gebedir demek oluyor.

evet iPhone da kullandığım kadarıyla tomtom haritasından bende hiç memnun kalmadım harita konusunda biraz sıkıntılı tomtom özellikle poi ler oldukça yetersiz ama iGo bir başka igo nun haritasını kim yapıyorsa bir teşekkür etmek lazım onlarada konya manisa izmir antalya istanbul ve ankara da denedim abuk sabuk yollara girmeden en kısa yoldan götürdü hep ...

makinanızda hayırlı olsun şimdiden... 50mm f1,4 kullanıyorum bende tavsiye ederim sizede yada 1,8 i de yeterli olur çok keyif verecektir. Zamanla da bir objektif seti oluşturursunuz :lol2: sürekli kullanım için 18 -55 i de ileride 17-85 IS yada 28-135 IS le değiştirebilirseniz herşey daha keyifli hale gelir :dil:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bakacağım artık lens işine de Anıl. Bütçe lazım..Biraz makineye alışayım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Şimdi kira geliri var, kira geliri var. Mütevazi tek evini kiraya veren çoğu insan mart aylarında beyanname veriyordur. Ama duyumlarımıza göre, o civarlarda adı gayrimenkul ağasına çıkmış bazı dombili öğretim görevlileri 50-60 civarında evinden ve bir o kadar dükkan, han, hamamından kira geliri elde etmesine rağmen, beyanname vermiyormuş. Bilemem artık :p

:D:angry: İki karpuz bir koltuğa sığmaz...Ayrıca ben öğretim üyesiyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...