İçeriğe Yönlendir

Kan Verirken Çağlar Bayur İle Tanıştık...

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Düzenli olarak kan vermekteyim bu sağlık açısından iyi olduğu söylenir.yine bugün öyle bir gündü,çapa kan merkezine ford ailesinden olan HÜSEYİN ERDAL abimizin sevgili babasına kan vermek için koşa koşa gittim,kendilerine akciger nakli yapılıyormuş ve ameliyatta yaklaşık 14 saat sürcek dediler.şükürki tüm arkadaşlar seferber olmuşlar anında doldu kan merkezi.birde baktım çağlar bey de orda,meğer hüseyin abi ortak arkadaşımızmış haberimiz yok.ayak üstü baya sohbet ettik çağlar bey ile,bu arada kanlarımızında aynı olduğu ortayada çıkmış oldu çağlar bey ile...

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu toplumsal görev için sizi tebrik ederim.

Çağlar abi süper hoşsohbet bi adam, o da ayrı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Kendisiyle tanışabilmek, yoluna yüz sürmek isterdim..

Bir türlü kısmet olmadı... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bir türlü kısmet olmadı... :D

:rolleyes::)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Murat Dere de aynısını düşünüyordur diye tahmin ediyorum.. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Murat Dere de aynısını düşünüyordur diye tahmin ediyorum.. :rolleyes:

Ne düşüncem aynısını be ya? :) Oraya kan vermeye değil almaya gitmiştir vampir hesaabı. :D Ya da birisi zorla götürmüştür, kendi gitmez yoksa. :p

Geçmiş olsun Hüseyin Bey'e, acil şifalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Bu toplumsal görev için sizi tebrik ederim.

Çağlar abi süper hoşsohbet bi adam, o da ayrı :p

Teşekkürler.çağlar bey + 1907

Ben şanslıyım o halde :D

Ne düşüncem aynısını be ya? :p Oraya kan vermeye değil almaya gitmiştir vampir hesaabı. :) Ya da birisi zorla götürmüştür, kendi gitmez yoksa. :p

Geçmiş olsun Hüseyin Bey'e, acil şifalar dilerim.

Yok vallahi murat bey,çağlar bey baya baya iyi niyetli olarak gelmiş,hatta çağlar beye yanlış yeri söylemişler bayadırda orda beklemiş sonra anlamışki yanlış yerde hemen doğru yere gelmiş.yani tamamen kendi rızası ile olmuştur bu kan verme olayı.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hüseyin beye geçmiş olsun. Kan veren arkadaşlarada teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Murat Dere de aynısını düşünüyordur diye tahmin ediyorum.. :D

Çağlar Abiyle Bursada tanıştık devamlı bir arayış içerisindeydi nedenini sorduğumda Murat Dere gelebilir dedi

Hatta yandaki otelden,de nolur ne olmaz diye yer ayırttığını biliyorum. :rolleyes:

Bu arada hastanıza acil şifalar dilerim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Karaciğer nakli olarak düzeltelim, vesile ile, fırsat buldukça, sağlınız yerinde ise, kan bağışlayın, faydalıdır. Dağ başında, Dere başımıza dert olaiblir düşüncesi ile nöbet geçirdim zaten :)

Forum da öyle bir hal almış ki, hastane koridorunda bile birisi size selam verebiliyor, hoş bir duygu....

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende bir problem var, kan veremiyorum. Veriyorumda verdikten 2-3 dakika sonra kesin bayılıyorum.

10cc kan alsalar bile 2-3 dakika sonra elektirikler kesilmiş gibi bayılıyorum.

Kan tutmuyor, kurban keserken etkilenmiyorum, kazayla elimi kessemde etkilenmiyorum ama biri göz göre göre iğne sokup kan alırsa bayılıyorum :rofl:

Bir defasında kan tahlili için kan verdim, 2 dakika durayım diye sandalyeye oturdum,otururken bayılmışım. Gözlerimi açınca odaya yerden hiç bakmadığım bir açıdan baktığım için anlamadım, insanlar vardı, hee tamam ben rüyadayım sabah uyancam dedim. Sonra biri birşey koklattı ve gözlerim açıdı. :) Sen bayıldın dediler, ondan sonra kan vermeye geldiğimi hatırladım :) Sandalyeye baktım baya ilerdeydi, düşünce biraz yuvarlanmışım.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

Hüseyin beye acil şifalar dilerim :rofl:

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Bende bir problem var, kan veremiyorum. Veriyorumda verdikten 2-3 dakika sonra kesin bayılıyorum.

Bak burada Dr. Murat epey bilgi vermiş :rofl:

Hüseyin beyin yakınına acil şifalar dilerim.. Nakil için organ bekleyen hastalara ve yakınlarına da sabır diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende kan verince bayılıyorum ama kan görünce bayılmam, daha bugün bi kedi parçalandı araba yüzünden önümde, sanki film sahnesi heryere kanı/beyni sıçradı ama benim umurumda olmadı? (Kediye tabiiki çok üzüldüm, bazı kedi bile olamayacak hayvanlar arnavutköy'ün dar sokaklarında hız rekoru kırmaya çalışırlarsa kaçınılmaz sondu, aslında ne ilk ne de son, onu da biliyorum...)

Ayrıca küçüklüğümden beridir burnum kanar ama asla bayılmam?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bende kan verince bayılıyorum ama kan görünce bayılmam, daha bugün bi kedi parçalandı araba yüzünden önümde, sanki film sahnesi heryere kanı/beyni sıçradı ama benim umurumda olmadı? (Kediye tabiiki çok üzüldüm, bazı kedi bile olamayacak hayvanlar arnavutköy'ün dar sokaklarında hız rekoru kırmaya çalışırlarsa kaçınılmaz sondu, aslında ne ilk ne de son, onu da biliyorum...)

Ayrıca küçüklüğümden beridir burnum kanar ama asla bayılmam?

Aynı benim durum işte.

Bak burada Dr. Murat epey bilgi vermiş :keyifli:

Hüseyin beyin yakınına acil şifalar dilerim.. Nakil için organ bekleyen hastalara ve yakınlarına da sabır diliyorum.

Okudum, korkmayın kan verin geçer diyor :friends:

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Cem Işık

Yakın zamanda açılan, kan aranıyor (Ab rh- ) başlıklı konu kapatıldığı için buradan devam ediyorum.

İlgili başlık altında kan grubum b rh -, değiştirme kabul edilirse ben kan vermeye hazırım demiştim,bu sabah bir telefon aldım, google aramasında b rh - kan grubundan olduğum öğrenilip ameliyata yetişecek bir akrabası için acele kan arayan birisi ile tanışıp kan verdim.

Bu arada kan değişimi konusunu kan merkezine sordum, B - ve AB - kan gruplarından kan ihtiyacı olduğunda, direkt olarak aynı gruptan donör aranıyor,değişim o gruplar için kabul edilmiyor. Diğer gruplar için değişimle bağış kabul ediliyor. İlgilenenler için bilgi vermiş olayım. Ayrıca forumumuzdaki üyelerimizin kan gruplarını bilgileri altına yazsak,gerektiğinde faydası olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 10 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Düşünsenize, kan veriyorsunuz. Tek elle de forumda zaman geçiriyorsunuz. Kafayı yana çevirince yan sedyede çağlar’un bayur size bakıp güldüğünü görüyorsunuz 😁😁

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sedyede çağlar’un bayur size bakıp güldüğünü görüyorsunuz

Çağlar Bayur'da yan sedyede Toyota Corolla görünce "Bu Tansu bizim forumdan" diyecekti kesin. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Çağlar Bayur'da yan sedyede Toyota Corolla görünce "Bu Tansu bizim forumdan" diyecekti kesin. 

Beni tanımasına gerek yok. Böyle ortamlarda sohbet mimik kendiliğinden gelişir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Aha değiştim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

10 yıl mı? Konuyu neden buldun hocam ya :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

10 yıl mı? Konuyu neden buldun hocam ya :D

Kan arıyordum orada da çağlar bayur çıktı :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kan arıyordum orada da çağlar bayur çıktı :) 

Geçmiş olsun, kan mı lazım konu açalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

Geçmiş olsun, kan mı lazım konu açalım. 

Ha, yok. Teşekkürler 🙏 geçmiş konuları okuyorum ara ara 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

11 yıl olmuş konu ne hortlamış. Ama arada sırada iyi oluyor. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...